Spomalený vývoj u dieťaťa

sisamichaela
7. mar 2023

Dobrý deň chcem sa opýtať moja 10mesacne dcéra ktorá je narodená na 34tt. Ešte nelozi nesedí chcem sa vás opýtať je tu nejaká mamička ktorá to ma ties tak podľa mňa má asi spomalený vývoj doporučila nám naša pani doktorka rehabilitáciu ale malinká má defekt predsienoveho septa lieky na srdiecko berieme aj tak slabšie priberá chcem sa vás opýtať môže to byť že má ten vývoj spomalený alebo žeby to srdiečko a kvôli tomu?má niekto stymto skúsenosti?

kaitlin3
7. mar 2023

takych deticiek je kopec, odporucam na FB skupinu "detičky inak obdarene". Ale inak ma vasa doktorka pravdu, treba rehabilitovat a to cim skor tym lepsie. Mala nebola sledovana na rizikovej ambulancii kedze je predcasniatko?

sisamichaela
autor
7. mar 2023

@kaitlin3 bola akurát sme mali včera aj usg hlavičky tak doporučila ties rehabilitáciu tak vyskúšame ďakujem za odpoveď takže potom to bude ten spomalený vývoj a ona to potom dobehne ?ak začneme cvičiť ?

7rebeka11
7. mar 2023

@sisamichaela naša je tiež 34tt. Sedieť a štvornožkovat začala až v roku, chodiť v 15mes. Ale my sme asi od 4m cvičili Vojtovku

zuzuliennka1
7. mar 2023

@sisamichaela treba cim skor zacat s cvicenim a rehabilitaciami, na toto by vas mala pediatricka nasmerovat

aliaray1
7. mar 2023

@sisamichaela ahoj, rehabky sa absolutne vobec neobavaj, my chodime do Tetis a tam najskor babo vysetri lekar, urci vhodnu terapiu (u nas cviky, Vojtova metoda) a to mala len herniu, reflux a diastazu a uraz hlavy (spadla pri cviceni). Nasledne rehabilitacny pracovnik babo riadne precvici, ukaze ti cviky co robit doma a kolko. Nasu zakazdym tie cviky unavili, zaspala a nakopli ju vo vyvine uzasne. Ano, nasa 10 mes predcasna aj ostatnych kamosiek uz chodia popri nabytku a stale 4 nozkuju ale neporovnavaj sa a chod svojou cestou. Na rehabke ti vsetko krasne vysvetlia a pokroky budu velmi rychle.

aliaray1
7. mar 2023

@sisamichaela ani sa nenazdas a budes za nou lietat ako sarkan 🙂

sisamichaela
autor
7. mar 2023

@aliaray1 ďakujem tak určite pojdeme aj my a dúfam že jej to pomôže a začne už aj ona stornozkovat sediet a bude dobre no aj mám strach z rehabilitácie ale určite vyskúšame aby jej to pomohlo niečo

sisamichaela
autor
7. mar 2023

@7rebeka11 a keď sa môžem opýtať koľko má teraz malička a koľko má kíl a koľko mala keď sa narodila naša malá len 1670kg keď sa narodila

7rebeka11
7. mar 2023

@sisamichaela mala 2100g, keď sa narodila, teraz cca 14kg, bude mať tri roky

joannita
7. mar 2023

@sisamichaela ano, moj syn sa zacal plazit ako 11m, stvornozkovat ako 14m a chodit ako 19m.
Teraz ma skoro 5 rokov a je uplne zdravy a lieta ako sarkan.

sisamichaela
autor
7. mar 2023

@7rebeka11 aha naša dosť pomalí priberá teraz berie lieky digoxin a verospiron na srdiecko ale hovorili že kvôli tomu malo priberá lebo to srdiečko no ale ona je aj na svoj vek malička si myslím má okolo 63cm neviem ako rastie dobré len to priberanie je veľmi pomalé a to že má asi spomalený vývoj

sisamichaela
autor
7. mar 2023

@joannita a má ties spomalený vývoj vaša doktorka čo nato hovorila posielala vás ties na rehabilitáciu?

nikaeli
7. mar 2023

Kvôli srdiečku to nie je 😉 Moja dcéra mala defekt komorového septa a nebola predčasniatko. Bola pravidelne kontrolovaná na kardio, plus som ju sledovala, ako dýcha, či vládze behať, nemodrie. Onedlho bude mať 16 rokov a srdiečko má v poriadku, dierky zarástli. Snáď ťa to aspoň trošku povzbudí ♥️
Začnite čo najskôr cvičiť - na rehabilitácii ti ukážu, ako s ňou budeš cvičiť doma, niet sa čoho báť.

sisamichaela
autor
7. mar 2023

@nikaeli ďakujeme ❤️ dúfam že aj našej to zarastie kontrolu máme tento mesiac ak nepriberie alebo sa níc nezmení chcú aby išla na operáciu strašne sa toho bojím prosím aby sa stal zázrak a aby jej to zarastlo🙏❤️dúfam že to všetko mala dobehne a rehabilitacia jej pomôže ďakujem vám za povzbudenie ❤️

nikaeli
7. mar 2023

@sisamichaela držím prsty