Slabé priberanie 9-mesačného bábätka

sisamichaela
23. jan 2023

Ahojte mám 9mesacnu dcérku narodenu na 34tt. S váhou 1670kg má defekt komoroveho septa chcem sa opýtať malinká papa pekne ale pomalšíe priberá môže to byť kvôli srdiečku?alebo môže byť chýba inde je na umelom mlieku Beba optipro máte styk nejaká skúsenosti môže to byť problém s trávením alebo nie mám obavy zatiaľ to doktorka nerieši hovorí že je malinká lebo sa skôr narodila hovoria že defekt je malý a môže zarast tak dúfam že zarastie ale to priberanie je pomale a neviem prečo

divokykonik
23. jan 2023

Akú má teraz váhu? Môj malý tiež veľmi slabo priberal už od narodenia.

sisamichaela
autor
23. jan 2023

@divokykonik váhu má len 5kila čo som pozerala tabuľky mala by mať aspoň 6apol kilá

divokykonik
23. jan 2023

No je to naozaj málo, mne malý aspoň na tej spodnej hranici bol. Koľko toho spapá za deň? Keď malý nabehol na príkrmy, tak konečne začal poriadne priberať. Skrátka nemal rád mlieko.

sisamichaela
autor
23. jan 2023

@divokykonik ani moja veľmi nejde za mliekom ona by už chcela viac papať jedlo ale neviem čo jej môžem také dávať dávam zemiaky skúšala som aj mäso ale to nechcela ani mrkvu nechce veľmi skúšala som jedla ktoré sú z výživy toto začala celkom dobre papať ona aj zle mlieko mala dve mesiace nepriberala mala Nutrilon vôbec nepriberala tak sme zmenili na bebu a stoho až začala pomalí priberať nedávno bola chorá čiže schudla naspäť tak asi kvôli tomu má takú váhu

hviera81
23. jan 2023

ach tie tabulky.... ak dr vravi ze to je ok, tak to je podla mna ok, a narodila sa naozaj malinka, tak ma inu startovaciu rovinu. je cula? hybe sa? plazi sa? reaguje, smeje sa? v tom pripade by som neriesila zatial

ropucha6
23. jan 2023

To je asi dost malo na UM. Nasa zas naopak, narodila sa v 36tt, 2,3kg a teaz ma v 2 a pol mesiaci uz 5 kil 🙂 ale ak doktorka vravi, ze je to v poriadku, tak sa nestresuj zbytocne, niektore deti su proste mensie.

sisamichaela
autor
24. jan 2023

@hviera81 tak smeje sa kričí dudre proste tak všetko len ja sa bojíme či to nemôže byť od srdiečka a operovať svoje dieťa nechcem dať viem aké sú rizika bojím sa dosť viem že mala 8milimetrivu a naposledy v novembri keď sme boli mala 6milinetorvu takže si myslím že to zarastá pomaly

divokykonik
24. jan 2023

Neboj, malinká sa rozpapá keď bude mať normálne jedlo. Treba skúšať nejaké mixíky zeleniny alebo nejaké nutridrinky. Inak ja som v skupine na FB, volá sa IUGR support group a tam by si určite našla mamičky, ktorých deti mali 5 kg v 9 mesiacoch. 🙂

hviera81
24. jan 2023

@sisamichaela chapem, ale asi ste aj pod dozorom kardiologa, tak pripadne jemu vysvetli svoje obavy, mozno ta viac upokoji

sisamichaela
autor
24. jan 2023

@divokykonik ďakujem pridám sa do skupiny tu jedna mamička písala predtým že na 8mesice jej dieťa malo len 3kila ja dúfam že sa mala rozpapa a začne viac priberať inak je to veľmi hravé bábätko také pokojne pomalí začína rozprávať a kardilogička povedala že teraz má 6az 7milimeyrivubdierku a predtým mala 8 takže pomalí zarastá dúfam že zarastie a bude dobre aj moja mama vraví že keď ju budem viac prikrmovat tak pribere viac Nema zle výsledky ale kardilogička povedala že keď pozrie na ňu s do papierov ako keby nr ona pretože ona vládze papať chvála Bohu začína rozprávať že aj keď je malička ale veľmi šikovná nato že je skoro narodená