Spôsobuje rast zubov hlieny a kašeľ?

nikolal
14. dec 2014

Ahojte mamičky, prosím vás, povedzte, môže rast zubov spôsobovať hlieny a kašeľ? Chýbajú nám posledné dve stoličky päťky, sťažuje sa, že ju bolia, slintá a hryzka vsetko, akože určite jej tie zubky idu, ale ci možu spôsobovať uvedené problémy? Minule to bolo to isté, vyšla stolička a hlieny zmizli. Teraz to jej opäť, ale hlieny ma neskutečné, zelené sople a samozrejme, keď zaspinká, tak sa celú noc dusíme kašľom. Antibiotiká nezaberajú, sirupy od kašľu tiež nie, hm? Som zúfalá.

henikav
14. dec 2014

Sopliky a hlieny mame aj my pri kazdom zubku, dokonca obcas aj hnacky,ale kasel sme este nemali

nromana
14. dec 2014

Podla mudrych kniziek sopliky nie su ked idu zubky. A hlavne nie ked su zelene. to uz je infekcia. Ale podla mojej skusenosti sopliky sa objavuju skoro vzdy, ked idu zubky. Ja si myslim, ze ked idu zubky deticky maju znizenu imunitu, menej spia, su mrzute, mozno aj menej papaju a to sposobuje, ze su nachylnejssie na infekcie. Tak preto....moj nazor

siska53
14. dec 2014

Pri zubkoch daktore deticky (aj moje mladsie dieta) trpia na sopliky a ked zatekaju,tak z toho kaslu... Nasa dakedy sopel nema ale zas taku 1-2dnovu teplotu..teraz jej ide zub-1z poslednych stoliciek. Ma soplik,je nervozna,pyta si gel.
No i vas by som zvazima vytery a konkretnu liecbu. Pri raste je islabeny imunitny system.

lusyke
14. dec 2014

Nasu casto dusi kasel v noci, hlieny nema, ani soplik. Idu jej ocne zuby ale to ma nenapadlo ze to moze byt zo zubov...

katarinamarkova
14. dec 2014

nie, zeleny sopel a kasel nie.
pri zubkoch moze byt trochu viac uslintana a mozno trosilinku bielych cirych soplikov je ok, ale zelene sople a kasel zo zubov nie 🙂

fopka
14. dec 2014

my sme mali sopliky jediny raz, ale len cire-vodove... dodnes neviem, ci to suviselo so zubkami alebo nie. maly mi soplil viac ako tyzden, a ked mu to v noci stieklo do hrdielka, tak sa parkrat zakaslal, ale nie, ze by kaslal ako tak...ale ine potiaze nemal, bol vitalny, culy... zubky nam postupne idu dalsie, no nikdy sa to viac nezopakovalo. Ale myslim, ze zelene sopliky uz nie su tak ci tak o zubkoch

veriiii
14. dec 2014

sopliky mozu byt, ale cire ,presne ako pise @katarinamarkova a tie zatekat,ze sa zda,ze je dietatko mierne zahlienene,ale sfarbene hlieny su priznakom infekcie, a ak nezaberaju antibiotika, dr by mala urcite urobit vytery a riadit sa podla toho..sirup na kasel , neviem aky beriete, tipujem sinupret,alebo mucosolvan,=ambrobene,alebo ACC, tie zrieduju hlieny,tak v tom mozete pokracovat,ale bohuzial chvilu trva kym sa to vycisti,zavisi aj ako zaberu antibiotika..

ichbinich
15. dec 2014

"Zo zubov" nie 😉
ALE, kedze si deti pocas rastu zubov pchaju do ust ruky a kadeco ine a to stale, a nie vzdy maju ruky ciste, tak rychlejsie ochoreju. Navyse ich telo je vtedy zaneprazdnene rastom zubov a imunitu maju slabsiu. Takze ZAROVEN s rastom zubov su infekcie normalne, ale nie su nim sposobene 😉 Len pre ujasnenie 😀
Inak ja mam prave doma to iste v ruzovom, lezu trojky, tecie sopel, a kasle niekedy az tak, ze sa z toho povracia 🙄
Davam homeopaticke gulicky proti nadche a kaslu aj pri prerezavani zubov. K tomu caj na kasel pre deti a sirup proti kaslu pre deti. Ale mam dojem, ze to vsetko je akurat tak pre moj dobry pocit, ze nieco robim 😉
Inak klasika: zvhlcovat vzduch, dat spat mierne vyvysene, aby tie sople nezatekali a nedrazdili na kasel. A hlavne pockat, kym to predje... Pri horuckach dat sirup proti horucke. Inak iba pevne nervy.

alexanderxxx
1. jan 2016

Syncekovi ked isli zuby tak mal kasel a soplik kasel mal hrozny tak sme bezali na pohotovost a neuverite ale mal to zo zubov.Tak nam dr.predpisala calcium,stoptusin a sprej do nosa s morskou vodou.Takze aj soplik a kasel je pricinou rastu zubkov u deti.

kiusa
3. dec 2016

Nam idu tiez posledne stolicky syn ma dva roky a zacalo sa to soplikmi tecie mu to dole a neskutocne kasle az sa povracia z toho nas velky problem je ze nedostanem ziadne lieky do neho ani na silu ani v cajiku proste zaciti a hned vracia niekedy ked ma uvidi s niecim sa priblizovat hned ho napne a zvracia som zufala ma niekto podobnu skusenost?este chcem podotknut ze toto sme mali aj pri prvych stolickach.

silvinka511
29. mar 2017

@kiusa toto sme mali my s prvou dcerkou - ale.nepotesim ta, trvalo to velmi dlho - az do 3.rokov nez to zacalo byt ine - teraz je taka ze si sama pyta Stoptusin (neuveritelne pre mna ale je to tak) . A ked videla ze som mladsej vyberala z chladnicky Augmentin hned nabehla ku mne s usmevom ze ci to pre nu? A potom uplne sklamanie ze nie 😀 Kebyze nezazijem - neuverim. Ako mavnutim carovneho prutika nema problem s nicim - samozrejme okrem cipkov pri teplotke 😉
Tak mozem poradit jedine - zatial bojovat a vydrzat.

miruska90
16. jún 2017

Nám idú prvé zubky a mane soplik( ciry ako voda) sem tam teplota nechut do papania a mrzutost, nespavost. A to mame 3 mesiace