Správanie 7-mesačného dieťaťa

17. apr 2024

Prosím Vás o odpoveď tie,ktoré máte skúsenosti s podobným správaním ako v prípade môjho syna. Syn je narodený v riadnom termíne,prirodzene,bez komplikácií, od narodenia pokojne babatko,plakal iba keď mal koliky a bol hladný,donedávna stále spokojný,inak povedané, kam ma polozis,tam budem. V poslednej dobe si všímam, že z hraciek ho zaujímajú iba svetielka a hracie hracky, uz nie je taký spokojný,často mrnci.toto všetko je zrejme bežné. Co je však zvláštne je jeho očný kontakt z blízka,vyslovene sa mu vyhýba,na diaľku nás pozoruje,ale zblízka uhyba, blaboce podľa mňa pomenej, motoricky je pomalší, keďže ma cez 10 kíl. Usmieva sa na nás, rad sa s nami jasi, ale mam pocit,že keby ho dám komukoľvek ano si nevšimne že tam nie som.ked prídem z prace domov zaregistruje ma,smeje sa ale ze by bol na mňa extra navizany nemôžem povedať.preto sa ytam matiek,ktoré majú deti s pas,či sa u nich objavili tieto príznaky.pkus ma zaujíma kedy si všimli,že ich deti sú iné.....reakcia na meno je velmi slaba...ked je zaujaty ani nezdvihne hlavu...uvernila som tento príspevok aj v inom fóre,ozvala sa iba jedna mamička....preto prosím aj o iné názory

babovka2321
17. apr 2024

Mas uplne normalne dietatko, uzivaj si ho a neanalyzuj tolko jeho spravanie.

viestta
17. apr 2024

Uz si tu vcera pisala? Uz vcera ti napisli, ze mas zdrave babatko

danyelia
17. apr 2024

Veď je to úplne normálne správanie bábätka, mám 4 deti ale nikdy mi nenapadlo takto ich sledovať a zbytočne stresovať...

pribinak
17. apr 2024

Ty si písala už včera, že?

Čo si predstavuješ pod očným kontaktom? Že bude na teba civiet ako na zjavenie? Že bude na cely deň zízať na teba ?

Svet okolo teba je zaujímavejší. On potrebuje obhajovať, skúmať okolo seba.

Očný kontakt je, že pozrie na teba. Udrží ho chvíľočku. Má 7 mesiacov, jeho pozornosť sa rovná pozornosti veveričky

To čo si popisala je nirmalne 7 mesačne bábätko

Toto je choré že dnešné matky non stop hľadajú chybu a nevážia si to čo majú

anavixy
17. apr 2024

Absolutne nic nezvycajne na tom nevidim. Vsetko sa to zmeni, hlavne to, ze mu je jedno ze odides ci nie si s nim v miestnosti. Moja dcera ma dva roky a ked odidem z miestnosti alebo idem prec z domu tak place o pretrh, ked sa po niekolkych hodinach vratim, tak zodvihne hlavu, usmeje sa, pozdravi, v lepsim pripade sa pride potulit a hra sa dalej 😄 tiez by som ockavala vacsie nadsenie, ale nie je to nic zvlstne, zle ani nenormalne. Na meno tiez dieta reaguje ked chce, dieta v tomto veku este nevie ze ked povies jeho meno tak sa ma na teba pozriet, ked je zaujate tak sa proste hra, podla mna toto su uplne zbytocne analyzy normlane sa vyvijajuceho 7 mesacneho!! dietata. Vsetko co pises sa casom zmeni, je uplne bezpredmetne to teraz riesit ci skumat. Tiez nerozumiem tomuto posadnutiu matiek PAS, keby ho aj dieta malo, v tomto veku to nikto nediagnostikuje, nemas ani co a ani ako riesit. Zatial mas uplne normalne zdrave dieta, tes sa z neho.

nelca0510
17. apr 2024

Moja robí to isté. Keď začnem doma mrncat,hajde do kočíka nech pozerá vonku na svet 🙂

autor
17. apr 2024

@pribinak ďakujem aj to je názor... áno možno ho sledujem viac ako treba, bohužiaľ ma aj iny zdravotný problém, ktorý s týmto príspevkom nesuvisi...a pri tomto ,,pozorovani" som si všimla aj hore uvedené

lucia13022023
17. apr 2024

Ty keď si zaujata niečím tak vždy vnímaš okolie? Lebo aj teda nie. Keď sa moje dieťa hra, nevyrusujem ho. Nechám nech skúma, objavuje.
Co sa tyka toho ze si ani nevšimne ze niesi v miestnosti alebo si odišla. Za mňa je to super. Môj syn má s nami super vzťah, ľúbi nás, už teraz nám prejavuje lásku a ma len 13m. Ale keď odídem z izby, neplače za mnou, keď ho dám mojej mamine, neplače, je spokojný. A ja som za to rada. Som rada ze nie je môj cecok a ja môžem ísť v kľude na záchod ci navariť.
Podľa mňa zdravé dieťa.