Stále upchatý nos

talula
29. jún 2013

ahojte,
moja dcera ma neustale upchaty nos, sice jej z nosa netecie, ale na jej hlase je to pocut a vacsinou dycha ustami. Trva to uz pomerne dlho. Spociatku som to liecila s vincentkou ale zda sa mi, ze asi nezabera... Mate s tym niektora skusenosti, cim to moze byt sposobene a ako to liecit? Dakujem

mina59
10. nov 2021

@fiorrella prešlo to, používala som physiomer, alebo mar s morskou soľou. Občas nasivin, v izbe mame chladno na noc a uterák mokrý. Vetram vkuse. Neviem poradiť lebo ja osobne s tým mám problém a viem ze to nie je dobre. Hlavne dieťa netreba zvyknúť na kvapky. Skúste alergologicku ak je to už veľmi dlho. A vlhcit noštek.

andrejkaa0907
10. jan 2022

@fiorrella dobrý večer, tiež sa pridávam do skupiny _stále upchaty nos.. Syn má skoro 9 rokov, nosom nedýcha už dlho.. Ma vybratu nosnú mandlu.. Budem rada ak mi poradíte.. Uvažovala som aj nad nejakou súkromnou klinikou kde by mu urobili komplexné vyšetrenie.. Mam pocit ze ide skôr o nejaký vnútorný problém.. Ďakujem

fiorrella
29. jan 2022

@katka028 pekný večer prajem, ako ste to nakoniec poriesili? Pomohlo vám niečo? Tiež som už bola s dcérou 2x na ORL ale nič, nosná mandla v poriadku, zdá sa jej že skôr alergický povod..už sme objednaní aj na alergologiu, ale zatiaľ nič nepomáha...je hrozné keď nemôže dýchať nosom, trvá to už vyše mesiac a pol...

fiorrella
29. jan 2022

@andrejkaa0907 ja by som vám aj rada poradila, len neviem ako :( my sme boli už 2x na ORL a nezistili nič, ideme ak na alergologiu tak uvidím, lebo podľa krčnej to je alergickeho pôvodu...ale zatiaľ nepomáha nič, ani zvlhcovanie, ani preplachy, inhalovanie či naparovanie...to sa nedá už na to pozerať ako stále ústami dycha :(

andrejkaa0907
30. jan 2022

@fiorrella presne aj mňa to zoziera neuveritelne

fiorrella
30. jan 2022

@andrejkaa0907 a nenarástla mu opäť nosna mandla? Či tam nie je problém..čo vám povedali na ORL? Alebo lekári? Že z čoho to má. Chápem vás úplne.

andrejkaa0907
31. jan 2022

@fiorrella ta nosná mandla nedorastla.. Časť problému je pokrivena prepazka, časť opuchnuta sliznica.. A tou prepazkkou zatiaľ nespravíme nič, no keby zistíme príčinu spuchnutia sliznice tak sa niekam pohneme.. Premýšľam nad nejakou súkromnou kliniku, pripadne spankovym laboratóriom.. Uvidíme co povie alergo

fiorrella
3. feb 2022

@andrejkaa0907 písala som vám správu

katka028
7. feb 2022

ahojte kocky dcerka ma nos stale zapchaty uz to ma viac ako rok :( berie aj kortikoidny sprej, ale vobec jej nepomaha musim jej davat nasivin lebo nemoze dychat a tym padom mi nezaspi a place :( som zufala, prosim poradte. nos jej pozerali dvaja orl lekari a ze ho ma v poriadku, aj mandlu v poriadku, u alergologa tiez vsetko ok....

andrejkaa0907
24. feb 2022

@katka028 nerozmýšľal ste nad spankovym labakom niekde?

katka028
24. feb 2022

@andrejkaa0907
Nie, ona spi krasne ak si da ten sprej. Kupila som jej homeopaticky sprej Euphorbium. Uz ma problemy s nosom aj starsi syn tomu som zas nasadila Vividrin tak uvidime ci zaberie nieco

dusanjanico
5. apr 2022

@mina59 dobrí večer môžem poprosiť správu ako vam to prišlo máme to isté problémov u 2 dvoj ročnej dcére

mina59
6. apr 2022

@dusanjanico prešlo to, používala som physiomer, alebo mar s morskou soľou. Občas nasivin, v izbe mame chladno na noc a uterák mokrý. Vetram vkuse. Neviem poradiť lebo ja osobne s tým mám problém a viem ze to nie je dobre. Hlavne dieťa netreba zvyknúť na kvapky. Skúste alergologicku ak je to už veľmi dlho. A vlhcit noštek.

dusanjanico
6. apr 2022

@mina59 ďakujem veľmi pekne za odpoveď už je to vyše dva mesiace minuli mesiac bola hora a ot vtedy stále jak bi mala plní nos ale nie ma núka nič natchu nie ma a dýcha cez úst jak bi mala upchatie noštek......ale inak všetko poriadku hraje sa papa normálne

petulela
28. nov 2022

@katka028 ako ste to vyriešili? U nás má syn vyše 2mesiacov stále upchatý nos.😔

katka028
29. nov 2022

@petulela
Nijako ma to uz aj syn......boli sme na alergologii a su v poriadku, orl v poriadku......ale nos stale.upchaty. kortikoidy moc nezaberaju......

petulela
30. nov 2022

@katka028 nášmu nasadili antibiotiká, tak som zvedavá, ja len dúfam, že malá (ma len mesiac)neochorie tak isto 😔🤦

lucienne6
17. dec 2022

@petulela dobrý večer prešlo vám to? Moj 2 ročný už ťahá tiež druhý mesiac. Bol 3 tyzne chorý a odvtedy nie a nie uvoľniť dutiny ale deje sa to iba keď spí. Chrape a ťažko sa mu dýcha... :( orl v poriadku... :(

petulela
19. dec 2022

@lucienne6 dobrý večer...je na tom lepšie, ale stále to nie je také ako predtým, keď ešte do škôlky nechodil.
Zaspí a počuť ako pochrapkava, taktiež má taký ten hlas ešte trochu "zahuhňany" 🤷 ja len dúfam, že mu to v najbližšej dobe úplne prejde 🙏

lucienne6
30. dec 2022

@petulela môjmu po novom narástli krčné mandle a kvôli nim tak chrape a ťažko dýcha v noci... Máva spankove apnoe no trápime sa

petulela
31. dec 2022

@lucienne6 fúha, možno nakoniec aj môj malý môže mať zväčšené krčné mandle...ako detská lekárka nič také nebadala, keď sme boli u detskej lekárky, tak nič také nespomenula, ale tak neviem, stále chrape a sopel má 🤦

kika25
14. mar 2023

@fiorrella máme s dcérou rovnaký problém, čo Vám prosím zabralo?

babatkoo
14. mar 2023

@talula moja skusenost... po cca 2-3 mesacnom takom istom prejave - upchateho nosa a dychania cez usta u 2 rocneho, sme isli na ORL. Na ORL povedala Mudr. ze ide o alergicky opuch, nech riesime odbery krvi u pediatra. Vysledky - histaminova intolerancia :( Toto je jej zatial jedinu prejav. Kedze sme o tom nevedeli nonstop dostaval histamin (pecivo a chlieb z kvasnic, jogurty, citrusy atd.....) Ked sme vsetko vyradili dychanie sa zlepsilo.

bibiiana
19. mar 2023

@babatkoo dobry deň aj my mame tento isty problem a tiež ma potvrdenu histaminku takze to dycha ie moze byt s toho ...mozem Vas poprosit co konkretne ste vysadili alo jedlo dakujem
@babatkoo

babatkoo
20. mar 2023

@bibiiana zaklad dat prec paradajky, ryby, zrejuce syry (smie sa mozzarela, ricotta, cottage..) a vsetko s drozdim (chlieb, rohliky, pagace, kolace...) nic kvasene a kde je ocot. Kecup, horcica atd. maju stopku. Ja kvaskujem, synovi varim denne cerstve jedlo. Jedlo by malo byt najcerstvejsie, pripadne hned po dovareni rychlo schladit a dat do chladnicky. U vareneho jedla ked klesne teplota pod 75 stupnov rapidne narasta histamin. V chlade sa rast vyrazne spomaluje. Takze rychlo schladit a dat do chladu. Tak mam aspon ja skusenost ze do 24 hodin od uvarenia toleruje jedlo. Potom ziadne citrusy atd. Je to hlavne velmi individualne. Kazdemu nieco vadi viac a menej... pozrite si zoznamy pre HIT, je ich plny internet. Ja mam stiahnutu aplikaciu - svajciarsky zoznam. Tym sa zvyknem riadit. Drzim palce

fiorrella
23. mar 2023

@kika25 zdravim vás, no bohužiaľ nič, stále sa to len zhoršovalo, sople stále, veľmi často chorá, išlo to už aj na ušká, tak nám odporučili vybratie nosnej mandle, je veľká a že už tlačí na ušká..tak som zvedavá, či to pomôže

scorpionflower1
24. mar 2023

@katka028 ahoj, ako ste dopadli? Ja mám so 4-ročnou tento istý problém. Dostala nádchu, akútne štádium so zatekaním soplov a kašlom trvalo 3-4 dni, sople prešli, ale upchatý nos má už skoro tri týždne. Nie nejak výrazne, cez deň v pohode dýcha cez nos, ale v noci má problém. Keď je najhoršie dám jej Olynth, ten jej pekne nos prepchá, potom spí bez problémov celú noc aj celý deň je ok. Niekedy jej dať nemusím nič, len preplachujem nos. Sople nemá, len ten nos sa jej večer vždy upchá - aj to len jedna dierka. Budúci týždeň idem k pediatričke, nech ju pozrie.

katka028
26. mar 2023

@scorpionflower1
Mi sme natom stale rovnako nic nepomohlo
Nech malej spravi vyter ci nema nejaku bakteriu.

scorpionflower1
7. apr 2023

@katka028 Ja som bola u pediatricky, dala nam Zodac, vraj to moze byt alergia, ja som tiez alergicka. Ale nezabera jej, u nas je to ako na hojdacke - su dni, kedy jej vôbec nic nie je ani cez den ani v noci a potom zacne zase soplit a zle sa jej v noci dycha az kym jej nedam sprej na odpuchnutie sliznice. Po sviatkoch idem k lekarke znova alebo si rovno vypytam listok na ORL, lebo uz fakt neviem, co to je. Celkom jej ale pomaha ten nos preplachovat, len ked ona spi 12 hodin v kuse, v lahu sa jej to vzdy zapcha po niekolkych hodinach. Pediatricka jej pozerala do hrdla a povedala, ze jej trochu zatekaju biele sople. A vsimla som si, ze jej na to velmi zle robi ked je dlho na studenom suchom vzduchu to jej velmi zhorsi stav. Pred dvomi dnami sme boli vonku dlhsie, bolo este zima, ale svietilo slnko a do rana sa jej to velmi zhorsilo a odvtedy sa jej to zas zapchava.

alcielle
17. máj 2023

📌