Stále upchatý nos

talula
29. jún 2013

ahojte,
moja dcera ma neustale upchaty nos, sice jej z nosa netecie, ale na jej hlase je to pocut a vacsinou dycha ustami. Trva to uz pomerne dlho. Spociatku som to liecila s vincentkou ale zda sa mi, ze asi nezabera... Mate s tym niektora skusenosti, cim to moze byt sposobene a ako to liecit? Dakujem

monika299
29. jún 2013

ahoj ,,,a kolko to uz trva ,,ak nema nadchu tak moze to byt aj od alergie ,,,nebola si s nou u alergologicky??

zuzi0110
29. jún 2013

@talula zvačšená nosná mandla by to mohla byť.

andrejka1974
30. jún 2013

Podľa mňa zväčšená nosná mandla aj moje deti to mali vybrali ju a bol pokpj

janinah
30. jún 2013

orl vyš. a vieš,na čom ste

latvia
30. jún 2013

@talula od zvacsenej nosnej mandle cez vybocenu priehradku az po polypy v nosovych dutinach. krcne vysetrenie jednoznacne, tam uz povedia co z toho to je a poradia aj ako liecit.

poly1
30. jún 2013

Prosím Vás,ja sa chcem spýtať:môj malý má iba v noci upchatý nos(počujem ako keby chrapkal),ale cez deň nemá soplíky ani kašeľ,proste nič.Netečie mu z nosa,mám ho večer odsať?Zase sa bojím,že čím viac budem odsávať,tým sa mu viac bude tvoriť.Alebo mu mám kvapnúť kvapky do nošteka?Väčšinou mal priesvitné soplíky,keď mu išli zuby,vtedy sme kvapkali a odsávali aj cez deň.Ďakujem za rady

latvia
30. jún 2013

@poly1 ake stare mas dieta? ked nema ani sopliky ani nic a v noci chrape tak by som to tipovala na nosnu mandlu. krcne vysetrenie napovie viac

poly1
30. jún 2013

Má 17 mesiacov.Včera mal soplíky aj cez deň,ale spustili sa mu,keď začal plakať
@latvia

latvia
30. jún 2013

@poly1 pre tvoj klud by som navstivila dr nech mu skontroluje nostek a dutiny, ak je to len kratkodobe a obcas tak mozno zbytky soplikov, ked bude chrapat stale tak ist na krcne

poly1
30. jún 2013

Trvá to asi 4-5 dní.Možno je prechladnutý,ja neviem,veď takéto počasie.Ani ja niekedy netuším ako sa obliecť a nie ešte jeho.......Len mi nejde do hlavy,že vôbec mu netečie z nosa 😒

poly1
30. jún 2013
latvia
30. jún 2013

@poly1 mozno mu steka soplik dozadu a tam to buble. strikaj nos, ak to neprejde tak na vysetrenie ku krcnemu.

poly1
30. jún 2013

@latvia A ešte ma napadlo,že začal kýchať 4-5x za deň.Rozbieha sa nejaká choroba?Čo môžem spraviť preto,aby som ju zastavila? 😕

latvia
30. jún 2013

@poly1 zrejme nejaka nadcha tam bude. pokial neteplotuje, tak hlavne preplachovat nostek vincentkou v spreji napr,fukat nos, pripadne odsavat,, na noc kvapnut aj nejake kvapky do nosa napr. Nasivin soft pre deti a skusit par dni fenistil kvapky 10 kvapiek 3x denne.pripadne sa porad so svojou pediatrickou na vysetreni alebo odberoch.predsalen dieta nevidime cez net tak tazko nejak detailne radit.

poly1
30. jún 2013

@latvia Dnes som mu ráno aj kvapla Nasivin a uvidíme.Ďakujem za rady

mata128
30. jún 2013

@talula ja som s tymto mala problemy ako 18rocna a mala som chronicky zapal nosovych dutin.Nic ma neboleli,ziadna teplita,najskor liecene antibiotikmi,nasledne v priebehu 5mesiacov 26!!!!!!krat prepichovane a preplachovane dutiny (to cislo nikdy nezabudnem,kvoli tej bolesti),no nakoniec operovane,lebo nic nezaberalo...prajem nech to nie je vas pripad

lana01
21. júl 2013

Dobrý deň, pevne verím, že týmto príspevkom pomôžem. Poznám čo je to mať upchaný nos trvalo to aj 4 roky. Chodila som po rôznych vyšetreniach, žiadna alergia, všetko bolo vždy v poriadku. Pomohla mi moja kamarátka, ktorá mala ten istý problém. Pomohli mi tabletky Clarinase repetabs, predáva sa balenie 7 alebo 14 tabliet. Odporúčam väčšie balenie.
Asi prvé dni som si musela dať aj kvapky, ale ak sa to dá vydržať nedávajte si. Do tých 10 dní to prejde. Teraz už voľne dýcham asi rok.

lana01
21. júl 2013

ešte som zabudla povedať, liek je na lekársky predpis,čo sa užívania týka, myslím, že u detí je to od 12 rokov, treba sa poradiť s lekárom, lieky predpíše aj obvodný lekár.

michaela80
21. júl 2013

Osvedcena na sopliky.... je to ustna voda ale zriedena sa pouziva aj na sopliky a po 2 dnoch su prec ...
http://drnona.eu/public.php?product=140

lia09
19. máj 2014

@latvia ahoj chcem sa poradit.Moja mala ma uz vyse mesiace zapchaty nos.Ale nema ziadne sopliky,skor vkuse smrka ale akokeby mala suchy nos.Tak sme zasli za dr,najprv dostala sinupret a zodac sirup ale nepomohlo.Tak nas poslala na orl,spravili vyter z nosa.Vysledky su v poriadku.Dostala pamycon do nosa a trifed sirup,z ktoreho je uplne umrncana a ospala.A odkedy zacala tieto lieky uzivat,tak sa jej pohorsilo.V noci dostala horucku,viac kasle aj viac smrka.Tak som sa rozhodla ten hnusny sirup vysadit.Aj ten pamycon sa mi nezda,ked nema ziadny bacil v nose,naco jej davat to antibiotikum.
Chcela som vyskusat koloidne striebro ale teda neviem,skusenosti su vseliake.Alebo co by som jej mala kvapkat do nosa?

mamazem
19. máj 2014

Pridali sme nový zaujímavý článok o prírodnej liečbe zväčšenej nosnej mandle: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/mamaze...
Treba ale rátať s tým, že bude chvíľu trvať, kým sa efekt dostaví. Podľa veku detí určite odporúčam zaradiť pravidelné čistenie nosa Konvičkou Rhino Horn na výplach nosa. Vynikajúca pomôcka pre celú rodinu, pre deti tak od 4-5 rokov:
https://www.modrykonik.sk/shops/my-shop/detska-...

tomaskovamama
22. okt 2017

@lia09 uz su to nejake roky od tej doby co ste tu prispeli...ako to nakoniec dopadlo, co bolo pricinou? ako to preslo..? Mame rovnaký problem, dokonca aj lekari to riesia pamyconom, co sa mi zda zbytocne a nepomaha to...ucpany nos, bez soplikov, v noci az chrapci.. skusam aj sinupret..ziadna zmena vsak

sandey
22. okt 2017

Pri vacsich detoch tak od 3 rokoch odporucam konvickovanie, nie je nic lepsie...

lia09
23. okt 2017

@tomaskovamama no musela som si precitat moj prispevok lebo vobec som si nepamatala o co islo.Ale veru netusim,asi jej to same preslo

naty1507
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mina59
10. okt 2021

@tomaskovamama chcem sa spýtať vám to preslo samo? Máme podobný problém teraz 🤷‍♀️

tomaskovamama
12. okt 2021

@mina59 fuuu, už je to dlhá doba, ale 🤔 máte správu. 🙂

katka028
22. okt 2021

ahojte aj moja dcerka 6 rocna ma dlhodobo upchaty nos vecer ako si lahne fuci zle sa jej dycha, bola som s nou uz u dvoch orl lekarov aj u alergologa a vsetko je v poriadku, uz som zufala :( poradte nieco

mina59
22. okt 2021

@katka028 mate spravu

fiorrella
9. nov 2021

@mina59 dobrý deň prajem, tiež mám s dcérou podobný problem. Akonáhle večer ľahne, všetko upchaté, ťažko sa jej dýcha, chrape, a prit cez deň ani náznak soplov...čo vám prosím pomohlo alebo ako ste to riešili? Ďakujem