Stále zväčšené mandle po angíne

mia002
2. apr 2016

môj 15ročný syn mal angínu bral antibiotiká ale aj po mesiaci má tie mandle veľké nebolia ho .má niekto skúsenosť či to prejde alebo to treba riešiť.ďakujem za rady

janinah
2. apr 2016

Natoľko zväčšené,že mu "zavadzajú" v ústach? to asi nie,neide o veľkosť / v jeho veku/,ale o ich stav,či nie sú sídlom infekcie,ktorá sa krvnou cestou môže dostať na klby,osrdcovník,obličky...a to by už bol iný problém.Odporúčam dať urobiť kontrolný výter,ak bude negat. tak to nerieš.

gviera
2. apr 2016

Treba ist na ORL vysetrenie.

mia002
autor
2. apr 2016

neboli ho hrdlo ani mu neprekážaju len keď mu pozriem do hrdla má ich stále veľké, že či to sa samé zmensi alebo čo s tým

janinah
2. apr 2016

@mia002 tak nepozeraj a nestresuj dieťa,kým nemá problémy,tak nechaj tak

slavkajurko
7. aug 2023

@mia002 ahoj, stiahli sa synovi tie mandle? Dcéra je už viac ako mesiac po angínu a stále ich ma obrovské

nattyyss
5. apr 2024

@slavkajurko ahoj, ako dopadla dcera? Riesim to iste teraz, dakujem

slavkajurko
5. apr 2024

@nattyyss ahoj, stále ich ma obrovské. Ale doktorka povedala ze keď jej nerobia problémy a nemá opakovane anginy, tak ze to nevadí

30katrusa40
5. apr 2024

@mia002 dcéra po prekonaní sarlachovej angíny musela ísť na výber nosných a zmenšenie krčných mandlí. Do pol roka od choroby mala zákrok. Na ORL sme boli cca 6 týždňov po chorobe. Čakala som či sa to nespraví. Ale nič tak sme šli. Hneď nás objednali len teda sme čakali 4,5 mesiaca na zákrok. Skôr sa nedalo.

nattyyss
5. apr 2024

@30katrusa40 Aj jej to robilo problémy?

nattyyss
5. apr 2024

@slavkajurko ďakujem velmi pekne

30katrusa40
5. apr 2024

@nattyyss áno sťažovala sa že má stále niečo v krku. Zavádzali jej. Vďaka nosným veľmi chrapala a horšie počula na jedno ucho.