Stav po mononukleóze?

petuska652
26. apr 2020

Ahojte,
Už druhý mesiac mám zvyšene teploty a únavu, bolesť hlavy a neskutočne ma štípu oči. Bola som u obvodnej, zobrala mi krv a spravila výtery.
Výtery úplne v poriadku, krv aj imunita je vraj ukážková, zápal v tele žiadny. Zistili mi, že som prekonala plúcne chlamýdie a mononukleózu- ale naozaj netušim kedy, pretože som to nepostrehla..
Može byť, že po mononukleóze mám takýto stav? Viem že sa treba šetriť a mať kludový režim.. chvilku niečo robim a hneď mám teplotu.. takže predpokladám že je to stav po mononukleóze. Len ma to dosť stresuje, je to pre mňa niečo nové, nepoznané..
Ďakujem 😊

vmatuscinova
26. apr 2020

@petuska652 syn prekonal ako 3r, tiez az z krvi zistili protilatky, absolutne nemal chut do jedla, nevladal chodit na dlhsie prechadzky, vyslovene hovoril, ze ho bolia nozicky... a kazdy druhy tyzden mu vybiehala horucka bez dalsich priznakov, asi 3 mesiace sa z toho dostaval, drzim palce

6botka6
26. apr 2020

@petuska652 ano je to normalne ja som mala mononukleozu ako 24rocna ale ja som bola aj v nemocnici a po nej som vola tak mesiac aj dva uplne odpisana unavena spavala som tak 18 hodin denne. Netreba to podcenit a naozaj vela oddychovat inak ta unava vraj moze ostat chronicka

dzejsik
27. apr 2020

@petuska652 robili ti len test na protilátky alebo aj pečeňové testy? lebo ak ti vyšli dobré pečeňové testy, tak potom tá mononukleóza musela byť už dávnejšie ... mne sa po 5 mesiacoch napravili hodnoty od jej vypuknutia a to som mala slabšiu, našťastie len v domácej liečbe ma nechali ... horúčky som mala 2 týždne a potom mesiac som bola taká malátnejšia ...a potom už ok

petuska652
autor
27. apr 2020

@dzejsik neviem, ale asi áno pretože lekárka mi len po telefone oznámila vysledky a ze pečeň mam v poriadku, keby mi časom všetky problemy neprešli tak mi spravi ešte nejaké testy. Avšak v tejto situácii keď vonku vládne korona, ani lekárka ma nechcela vyšetriť, doma som bola mesiac takáto malátna so zvýšenymi teplotami a lekárka ma nechcela zobrat na vyšetrenie. Potom keď mi vzala krv, len sme zistili ze som to prekonala... takže taktiež len domáca liečba, viac menej len doma ležim, čitam, oddychujem, par dni som uplne ok, a potom ked vybehnem napr. Na nákup tak už to na sebe citim..

dzejsik
27. apr 2020

@petuska652 tak už len si kúpte vitamíny B, C, D ... tie ma postavili po mononukléoze rýchlo na nohy ... + Citrovital je dobrý a sem tam si dať pestrec alebo niečo na očistu pečene

petuska652
autor
27. apr 2020

@dzejsik ďakujem za radu,kúpim😊