Šteniatko má tvrdé a nafúknuté brucho, čo robiť ?

miriam_s
27. okt 2018

ahojte, syn má 7 týždňové šteniatko, dnes sme si všimli že má tvdé nafúknuté bruško ako lopta... viete poradiť čo robiť aby sme mu pomohli ? vďaka za rady, s takým malým šteniatkom nemáme velmi skúsenosti

22tanulka
27. okt 2018

@miriam_s treba ísť veterinárovi môže to byť hocico

denisa098
27. okt 2018

k veterinarovi,moze byt aj zacerveny,tvrde brusko neni dobre.

3009
27. okt 2018

Ihneď k veterinárovi, lebo také malé šteňa môže rýchlo skapať.

miriam_s
autor
27. okt 2018

ja sa s im teraz k veterinarovi hned neviem dostat... neviete nieco co by mohlo pomoct momentalne ?

beky1813
27. okt 2018

Chuda psik. Okamzite lekar

adikaa259
27. okt 2018

Skuste v nejakom obchode pre zvierata opýtať tabletku na odčervenie tam vam presne povedia podľa rasy veku a váhy psíka ake množstvo dať. My sme tiež kupovali stála asi euro a mali sme dať len štvrtku.

ukulela
27. okt 2018

@adikaa259 - myslim, ze tabletky na odcervenie len v lekarni -
@miriam_s bol odcerveny uz? ak nie, tak treba, ale tak male stena - ak vam na nom zalezi - by som riesila len pod dohladom veterinara. potrebuje lieky, a potrebuje aj ockovanie,. alebo pockat, ci je dost silne ... :( je to nezodpovedne, voci tomu tvorovi.

lula313
27. okt 2018

Neviem, odkiaľ je, ale keďže sa pravdepodobne bude jednat o psa bez papierov z pofidernych podmienok, tak bude zacervavene. Smer Veterina alebo lekaren a kúpiť odcervovacie tabletky, ale určite choďte potom na kontrolu aj k veterinarovi..

3009
27. okt 2018

Ak máte doma živočíšne uhlie /čierne uhlie/ tak dajte ak nič iné nemáte. Roztopiť 1/4 tabl. v troške vody a natiahnúť do striekačky a nastriekať mu do papulky.

lula313
27. okt 2018

A psy, ktoré majú červy, majú väčšinou aj blchy, čo je vonkajším prejavom týchto vnútorných parazitov, takze smer Tesco, zverimex a kúpiť sampon proti parazitom.

adikaa259
27. okt 2018

@ukulela môže byť ale ja som kúpila normálne v klasickom obchode pre zvieratá a pomohlo.

adikaa259
27. okt 2018

@lula313 tiež odporúčam tesco zverimex pokiaľ nemôže navštíviť veterinára hneď. Tam sme zohnali aj tabletku na odčervenie.

miriam_s
autor
27. okt 2018

odčervené bolo, prikladne sa o nho starame odkedy je u nás, a snažím sa mu pomôcť ale obvolala sm troch veterinárov a v sobotu o pol piatej asi ťažko niekoho zoženiem. Keby som sa vedela s ním tam teraz dostať tak nesedím na mk ale som tam...

evittam
27. okt 2018

@miriam_s https://www.animalcentrum.sk/
Sedenim na MK toho moc neporiesis. Mas tam cislo na pohotovosť.

bobricek1979
27. okt 2018

@miriam_s k dr môže mu upchat crievka okamzite

kathy93
27. okt 2018

Možno blbá otázka ale nedali ste mu len veľa papať?

pralinka99
27. okt 2018

@miriam_s to skutočne môže byť čokoľvek ale určite preventívne odcervit čím skôr a potom hneď ako sa dá k veterinarovi lebo ľahko môže umrieť

miriam_s
autor
27. okt 2018

nepapalo veľa, dali sme mu zatial feniklovy čaj, že je dobrý na trávenie a bolo nám povedané nech mu dáme živočíšne uhlie , očividne pomohlo, je kludnejšie, vykakalo sa, síce riedšia stolica ale asi poohlo... hned ako sa bude dat ho urcite zoberieme k veterinárovi...

ukulela
27. okt 2018

@miriam_s aj veterinari mavaju pohotovost. je to drahsie, ale zozenies. my sme tak s nasim boli o desiatej vecer - po preockovani mal sttrasnu reakciu, zvraca, hnackoval (chybou lekara) - zohnali sme pohotovost, priplatili ... pohladaj. alebo skus cez nejake FB stranky, ci ti neporadia ochotneho veterinara vo vasom okoli. 6 tyzdnove stena je velmi citlive ... minimalne na telefonicku konzultaciu s vet by to bolo treba ... ale teda aj na navstevu.

ukulela
27. okt 2018

@miriam_s ale vidim, ze uz ste daco poriesili. to som rada, s cajom opatrne, aby sa "nepreprdelo" - so steniatkom, to je ako s miminom. pozor aj na hnacky a zvracanie, tak male stena sa hned dehydruje ... my sme naseho davali vtedy aj na termofor, kazal lekar. do tepla.

3009
27. okt 2018

@miriam_s ja bežne dávam psovi ak má zažívacie ťažkosti čierne uhlie a vždy zaberie. Ak to nepomôže tak k veterinárovi, ale určite to trocha zaberie.

janulka2811
27. okt 2018

Veterinar a ihned nie v pondelok,moze skapat.

pralinka99
27. okt 2018

Ak sa nedá hneď k veterinarovi ísť co síce nechápem prečo no určite aspoň zavolajte a popíšte mu situáciu. Neriskovala by som to naozaj u šteniatka nafúknuté bruško môže (aj nemusí) skutočne znamenať ohrozenie života

siska012
27. okt 2018

určite okamžite veterinár !! neviem kde bývate ale určite aspoň obvolajte veterinárov nech vám poradia čo robiť, nie sa vypytovať tu ... je to šteniatko , zajtra môže byť už neskoro ak je to niečo vážne. s dieťaťom by ste tiež čakali na další deň keby nieje pohotovosť ? a neberte to zle

denisa098
27. okt 2018

@miriam_s nedávali ste mu mlieko?

evka64
27. okt 2018

@miriam_s skrkavky....ihned odcervit...odkial mate psika?

snehulaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
caroline_
28. okt 2018

Boli ste na tej pohotovosti resp. u lekára?

denisa098
28. okt 2018

@miriam_s on zrejme neni odcerveny,necitala som cele diskusie,nas oklamali a, neodcervili ju,dokonca sme museli dokrmovat psim mliekom,nebudem rozpisovat,psik bol slabucky a malo papal,tiez mala brucho ako balon,muz ju priniesol vecer ,na druhy den sme sli k veterinarovi,a ten povedal ,ze este jeden dva dni a by zomrela,dal jej pastu,nie liek,sama to nerob pri takom malom,ked ju odcervil tak z nej vyliezlo v stolici kopa cervov,skrkaviek,dostala prie mliecko a pomaly sa rozjedala.Nestrasim,ale tak konzultujte s veterinarom,a obycajne mlieko je velmi nevhodne ci pre maleho psa alebo maca.Bolo to davno ale do dnes si pamatam,ako povedal veterinar,ze sme mu mali zavolat aj ked o 9 tej vecer,lebo este jeden dva dni a uz by tu nebola..

lindusss2016
28. okt 2018

No tak po prve, 7 tyzdnove steniatko ma byt este pri mame, pokial pochadza od zodpovedneho chovatela. Take stena je uz odcervene pastou pre steniatka (napr. Drontal, nedavaju sa este tabletky), dokonca by malo byt uz aj cipovane. Nepises, odkial ho mate, ale pokial o mamu neprislo a vy ste ho vzali tak skoro, je to velmi nezodpovedne (kedze pises, ze ho uz mate dlhsie).
Tak napis, ako ste k nemu prisli, kolko tyzdnov ho uz mate a kedy a kolkokrat bolo odcervene. U steniat raz nestaci. Mlieko ste mu nedavali? Co presne papa?