Čo robiť, keď som nafúknutá?

emi_emi159
1. júl 2021

Ahojte , prosím radu čo robiť keď som nafúknutá? Mám úplne veľké brucho, kŕče v bruchu a cítim sa ako balón. Na váhe som nepribrala ani kilo ale na oko som ako v 5 mesiaci tehotenstva a mám aj kŕče. Nejaký 3 dňový detox alebo čo treba robiť aby ma “odfúklo” a mala ploche brucho naspäť? Ďakujem pekne 🙏🏻

pribinak
1. júl 2021

@emi_emi159 Kup si probiotiká, daj do stravy viac vlákniny, zvýš príjem tekutín, najmä vody

darci17
1. júl 2021

@emi_emi159 skúsiť otestovať potravinové intolerancie a alergie.

julia2018
1. júl 2021

@emi_emi159 pozor, mnohé potraviny s vysokým obsahom vlákniny môžu tvoj problém ešte zhoršiť. Treba si voliť správny typ potravín. Pozri si koncept FODMAP
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

simsalabim
1. júl 2021

@emi_emi159 ako prvu pomoc Degasin alebo Espumisan.

alienkami
1. júl 2021

Espumisan je dosť slabý a drahý. Stačí v lekárni popýtať Simethicon. Sú aj lacnejšie verzie. Degasin ešte nemám vyskúšaný, ale zrejme je dosť silný. Podľa obsahu simethiconu.
@emi_emi159 možno by nebolo na škodu skontrolovať žlčník / pankreas. Aj to môže spôsobovať plynatosť. Napr. mastné jedlá.

panelacikova
1. júl 2021

@emi_emi159 ak sa ti dá, tak sa pekne vyprdkaj 🙂 a máš po probléme akútnom. a potom sa riaď radami od báb "vyššie" 🙂

nikpa
1. júl 2021

@emi_emi159 treba si odsledovať aké potraviny ťa nafukuju a obmedziť ich. Ja keď zjem surovú zeleninu tak som ako ty píšeš, ako tehotná a cítim sa ako natlakovany balón.

coco1
2. júl 2021

@emi_emi159 Mavala som toto iste, vysadila som vsetko mliecne a odvtedy pohoda 🙂 ale moze to byt aj nieco ine samozrejme. Tiez sa ma mama pytavala ci nie som tehotna 🤦‍♂️som stihlejsia to brucho proste neprirodzene trcalo ako v cca 4 mes.takisto krce

marcellka32
2. júl 2021

na úvod espumisan...potom hylak, probiotiká probiofix, aloe Vera gel piť 3 mesiace

tessa2299
2. júl 2021

Ja som mala presne s tymto problem. Vysadila som pecivo pred 3 tyzdnami a to mam uz 3,5kg dole a nenafukuje ma 😉 kupujem si hlavne ovocie a bezlepkove susienky, spagety. Atd.