Stolica u predčasne narodeného bábätka

rabbit18
9. mar 2023

Ahojte, prosím vás o pomoc. Mám predcasne narodené bábätko v 34tt. Momentálne má 5 mesiacov. Od prvého mesiaca má problém s kakanim- nevie sa sám vykakat. Je plne dojčené a od začiatku sa snažím mu s kakanim pomôcť. Každý deň cvičíme masirujeme dokonca chodíme na rehabilitácie na spevnenie brušných svalov avšak nič nepomáha. Skúsili sme všetky druhý probiotík, a všetkých možných spôsobov na uvoľnenie stolice a vždy sa podarí možno jeden deň kedy sa sám vykaká a potom odznova kedy musíme pomôcť s rúrkou…prosím vás prejde toto obdobie alebo mpzem čakať zhoršenie aj so zavedením príkrmov? Máte niekto skúsenosť a osvedčenú radu? Ďakujem krásne

ildiko36
9. mar 2023

@rabbit18 ked je plno dojcene ,je normalne že nemaju az 8dni stolicu.Nepomahaj s rurkou lebo si zvykne na to a pozdejsie bude mať fakt problem.Tebe treba obmedziť mliečne potraviny, babetka su dosť citlive na mliecne bielko a laktozu, to prejde aj cez mlieko.
Nic ine nadavaj len probiotika ,babycalm 10kv pred kazdym kojenim, a skus cviciť s nozkami aby si pomohla babetku sa vykakať.Ale fakt nic sa nestane ked nekaka par dni.Ked budeš dokrmovať a budu zase take problemy, vtedy môžete skusit dufalac sirup, ale je to navykove a stale treba zvyšovať davku.Je lepšie vtedy hned dať zobrať krv na laktozovu intoleranciu a na mliecne bielko

pribinak
9. mar 2023

Ak mu stále pomáhaš rúrkou tak mu vlastne nedavas ani šancu aby sa sám naučil kakat
Nemusí kakat každý deň najmä ak je to dojčené bábätko

Príkrmy budeš robiť redšie a dávať takú zeleninu ktorá mu pomôže ľahšie prejsť tráviacim traktom a samozrejme učiť piť vodu

luke77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavixy
9. mar 2023

Kazdy den kakat nemusi, to je pravda, pokial je plne dojcene dieta spokojne, nemusi kakat ani kazdy tyzden… ak vsak kakat potrebuje a nejde mu to, treba skusit vsetko co sa da a nakoniec rurku. Podla toho, co pises, si uz vsetko mozne vyskusala (mozno by pomohlo keby si napisla co vsetko ste skusili), nepomohlo, pomaha len rurka a presne tak to bolo aj u mojej dcery. S prikrmami sa to zhorsit nemusi, ale moze, treba davat vela tekutin a vlakninu. Ale ano, prejde to. Moja dcera presla od rurkovania pri kazdom kakani ku kakaniu s pomocou (tak ze som jej pritlacala nozky k brusku ked ona sama tlacila, okolo 9m) a az ked som ju zacala davat na nocnik sa to zlepsilo, stolica je sice vacsinou tvrda, kaka tazko, ale vykaka sa sama. Tiez stale cakam, kedy sa to naozaj zlepsi, ale zatial su to len take chvilkove polepsenia raz za cas… 😏
Pri problemoch so zapchou ti ludia o vsetkom povedia, ze je to navykove alebo ze sa narusi reflex vyprazdnovania. Moze to byt pravda a nemusi, tak je to aj s rurkou aj s duphalacom/lactulosou, s easylaxom, cipkami… treba urcite skusit vsetky lepsie/prirodzenejsie moznosti a ked to inak nejde, tak nie je na vyber, u nas ani u nikoho koho poznam ziaden navyk nevznikol. Drzim palce 🍀

rabbit18
autor
9. mar 2023

Ahojte, ďakujem. Možno som nie presne napisala postup s rúrkou, a popravde som cakala tieto odpovede že tým mu to len zhoršim. Smaozrejme že viem, že dojceny nemusí kakat aj niekoľko dni ale už čo viem a vidím tak potrebuje kakat aspoň raz za 1-2 dni kedy plače a tlači a tlači a jedine čo vyjde je maly prdik. Rúrka je až úplne posledné riešenie po cvičení nozickami, po masáži, po kúpeli, po prikladani teplej plienky atd…niekedy sa vykaká takto inokedy až s rúrkou. No predsa nemôžem sa pozerať ako sa trapi.
Riešila som to aj s doktorkou, ktorá mi odporucila len iné probiotika…najlepšie zatiaľ Biogaia.

Taktiež som riešila úpravu mojej stravy kedy som sledovala všetky potraviny, taktiež som vylúčila mlieko a všetko mliečne no nepomohlo.
No asi naozaj len vydržať 🙂

elmivelmi
10. mar 2023

@rabbit18 skus uz mu dat vyvar z ovsenych vlociek,5m no skus aj zacat prikrmovat,mozno to lepsie pojde s prikrmamy.

rabbit18
autor
11. mar 2023

@elmivelmi o týždeň mame ist na poradňu tak sa skúsim opýtať doktorky ako s prikrmami a o tom vyvare z vlociek som počula. Prosím, aký je najlepsi postup na prípravu, docitala som sa viacero…🙂

elmivelmi
11. mar 2023

@rabbit18 ja neviem;) ja som to nepouzivala ale pocul som,inak aj slivkova stava,podla mna to uz moze.Ja by som len povarila vlocky 5 minut orecedelila,schladila a dala do mlieka