Strach z chôdze

dnar4
15. apr 2018

Ahojte moj chlapček ma 2 roky a 7 mesiacov narodila sa z mensou porodnou vahou ale v termine mame hypotoniu prvy krat si sadol ako 16 mesacny je vesely a rad sa smeje len mna ako je ho maminu uz troska trapi ze jeho rovesnici uz davno chodia a my sme este v kociari uz som vyskusala rehabky na vojtovke sme boli 1rok a 8 mesiacov 2X dunajska lužna a stale sa bojime chodit poradtemi este nieco uz neviemako nanho velmi sa boji sam chodit ked ideme za rucku abo sa drzi za kociarik pojde

marlenka222
15. apr 2018

Neboj sa. Deti maju vlastny svet a cas. Mala som dcerku, kde mi lekarka tvrdila ze je mentalne zaostala lebo vo 4.mesiacoch nedrzala hlavicku. Preplakala som dni a noci. Porod na 1, nic nenasvedcovalo tomu ze je mimo. Dnes viem ze jedina zaostala bola lekarka vdaka svojim prinajmensom zvlastnym postupom. Mala sa neplazila,nestvornozkovala. Zasa nervy lebo ostatne deti to robia a ona este nie. Nakoniec sa az v 6. Mesiqcoch posadila a v 8.mesiacoch postavila a odvtedy chodi stale. Neboj sa. Ked si bude isty,pojde. Treba mu dat cas.

marlenka222
15. apr 2018

@dnar4 tvoj to ma este omnoho tazsie ako ine "tabulkove" deti. Istota je ze raz bude chodit sam. Ci to bude dnes alebo zajtra-pride to

pribinak
15. apr 2018

Ale ved ked ma hypotonicke svalstvo, tak je normalne, ze mešká. To je dobre, ze rehabilitujete, ze sa mu venuješ. Neboj on sa jedneho dna pusti sám chodit 🙂

liliflora
15. apr 2018

@dnar4 nas je tiez hypotonik, vonku ma doteraz drzi za ruky velmi casto, asi by som povedala, ze viac ano nez nie. Doma je smelsi. 🙂. Ked potrebuje istotu, tak mu ju poskytnem. Lepsi sa to, ale napr. schody este nezvladne. Ma 21 mesiacov, sam sa pustil ako 17 mesacny. Nam velmi pomohla tzv. Dévény metoda. Ked sa tvoj uz postavil a urobil samostatne kroky, vazne je to len otazka casu, aspon nam tak bolo povedane. Ostatnych na ihrisku neries, tvoj chlapcek je taky, a basta.Vela ho chval za kazdy krocik. 🙂