Strach z prejavov autizmu. Je to ono?

viki2001
14. jan 2023

Ahojte. Pripadám si ako hysterka, ale chcela by som Vás poprosiť o skúsenosti. Dcérka má 16 mesiacov. Tretí mesiac chodí a začala občas chodiť na špičkách. Nie stále, ale skúša to. Tiež sa jej niektoré dni niekoľkokrát za deň stane, že sa “zamyslí” a pozerá pár sekúnd do blba (ako dospelí, keď sa zamyslia). Tiež som si všimla, že keď kričím na psa alebo na seba zvýšime hlas s manželom, začne sa vyslovene smiať.
Tieto reakcie ma zneistili a čítala som, že to môžu byť aj jedny z prvých príznakov autizmu :( aké sú prosím Vaše skúsenosti? Ďakujem

nikaeli
14. jan 2023

prosím ťa 🤦🏻‍♀️ nie.. naozaj nie..

https://www.youtube.com/watch?v=76GEKMkjxsI


(s deťmi s autizmom pracujem už od roku 2004)

anjelicek26
14. jan 2023

Kamaratkin syn mal taketo "vypadky teda par sekund zapozerania do blba" od mala... vyzeral zamysleny...ale ma epilepsiu... lepsie?

7miriam77
14. jan 2023

Moja dcerka mala presne v tom obdobi to, ze chodila po špičkách. A to,ze sa smeje? No ked sa pred ňou hadate, mala by skor plakat, no tak male dieta este nevie pracovat s emóciami

nikaeli
14. jan 2023

@anjelicek26 máš pravdu, tzv.grand mal záchvaty sa tak prejavujú..
@viki2001 všímaj si dcérku, ale nerob zo všetkého paniku a nehľadaj hneď všetko na googli 🙃 z toho, čo si napísala, ti ani odborník v poradni nedá pečiatku s diagnózou..

majlo1234
14. jan 2023

@anjelicek26 vdaka za vystrasenie😃

h2o2
14. jan 2023

@anjelicek26 Tiež ma to napadlo. Ale z detskej epi sa da vyrásť, z autizmu nie. Takže je to lepšie.

aurorastone2
14. jan 2023

@nikaeli no grand mal určite nie, skôr petit mal, ale malé deti sa bežne za pozerajú

nikaeli
15. jan 2023

@aurorastone2 🤦🏻‍♀️ áno.. sorry.. myslela som na tie malé záchvaty 🙃

marianarem
15. jan 2023

@viki2001 Tak toto zamyslenie robime ja, manzel aj nas syn a asi skoro kazdy. Treba vyskusat, ci sa da z neho vytrhnut, ked sa mu natisnes do pozornosti, ak hy bol naozaj mimo a nereagoval ani na vyrazny podnet, tak to moze byt nejaky problem. No a s tym kricanim...ja si pamatam, ako som mala problem zadrzat smiech, ked zacala kricat ucitelky v skolke a akole 🙂 Sestra bola na to pdobne.

beata_k
15. jan 2023

@viki2001 Ty si citas po sebe co pises? "Zamysli sa ako dospely clovek!!!!" Ano, je to ludska bytost, ktora sa obcas zamysli.
Ja uz mam pocit, ze 80% deti narodenych po roku 2020 ma autizmus. Uz vam z toho autizmu uplne drbe.

danielahamar
15. jan 2023

Keby špičky boli najdôležitejší prejav, tak každé druhé ma autizmus🤦‍♀️ ach ach

luccija
15. jan 2023

@viki2001 áno, reagujes ako hysterka.Mas normálne zdravé dieťa buď kludna

aurorastone2
15. jan 2023

@nikaeli som si myslela ze si sa pomýlila, len ze nech sa autorka nevystrasi ak si prečíta o tom 😁🙂

vafinka
15. jan 2023

@viki2001 aj šesťročná dcéra má epilepsiou a tiež mala takéto prejavy záchvatu že ostala ako zamrznuta

gertrudaosem
15. jan 2023

@viki2001 bože, lebo každý je už dnes autista, asperger, Adhd, dys a neviem čo všetko... Zrazu je každému niečo a v minulosti "nikomu nič nebolo" nikto nemal žiadne výhody v škole ani vyhovorky... moc sa to rieši a potom napríklad ty, máš z toho strach... Je toto strašná doba, všetko zhadzovať na diagnózy ... Neboj, sú deti ktoré chodia po špičkách a sú normálne na rozdiel od iných, a tak možno jej bolo smiešne ako ste po sebe kričali, bolo jej to komické... Hlavne nečítaj všetko o týchto "dys hys fys" lebo je to naozaj na hlavu potom. Držím palceky ❤️ neboj všetko je ok 😉. Ja viem že niektoré diagnózy sú právom a naozaj tie maminy majú čo robiť... Ale každy najmenší prejav a hned dieťa odiagnozovane. Čo to bude za generáciu... Aj dospelí pozerajú do blba a čo... Vieš koľko detí nereaguje na pokyny a svoje meno lebo jednoducho sú niekde inde??? Naozaj vôbec nerieš prosím ťa ❤️❤️❤️❤️❤️

8462258277x
15. jan 2023

@viki2001 moja dcera tiez nereaguje casto na meno zahladena (to ma po mne), chodi po spickach, toci sa donekonecma,zoraduje veci, ale nema ani 3 roky a ma velmi rada spolocnost inych deti.vzdy ked je s inymi detmi vsetko toto prestane, napreduje v reci a zrucnostiach a navykoch. Toto nie su kriteria a podla mna ani vek na dg autizmu. Len viem je to o nervy,ked chces ziskat pozornost dietata a ono ta ignoruje :D

nikaeli
15. jan 2023

@aurorastone2 samozrejme, súhlasím 🙃 som rada, že si ma opravila