Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Stredná a ťažká asfyxia

Asfyxia novorodencaDetské choroby
zibi
23. jún 2020

Chcem sa opytat, ktora z mamiciek mala dietatko naordene s asfyxiou - strednou, tazkou ?
Ako sa to vyvinulo u vas? Su deticky v poriadku? Alebo mate nejake nasledky? Zaujima ma najma take dlhodobejsie hladisko.
A dali ste ockovat?

lenull103
23. jún 2020

@zibi my sme po ťažkej asfyxii..ale u nás je to aj kombinácia s genetickým syndrómom,takze maly má nejaké diagnózy a niekde úplne na úrovni rovesníkov,ale je veľmi šikovný,len si ide svojim vlastným tempom..držím palce 🙏

zibi
autor
23. jún 2020

@lenull103 a apgar ste aky mali?
mozes aj do IP

volterra
23. jún 2020

@zibi narodená s ťažkou asfyxiou, prenášaná, kašovitá plodová voda k tomu, apgar skore 4-5-6, rozdýchavaná. Ked mi ju priniesli po 2 dňoch, povedali, že aby sme si od toho vela neslubovali, že to bude mať obrovské následky. Hnali nás po všetkých možných vyšetreniach - očné, kardiologia, neurologia a už ani nepamatam, čo všetko s nou robili, všade bolo všetko v norme, len ju sledovali. Od malička sa vyvýjala úplne normálne, absolútne žiadne následky, veľmi šikovná v škole, inteligentná na jazyky a matematiku, dnes je z nej dvojnásobná inžinierka, majsterka Slovenska vo svojom náročnom športe. To sa nechválim, len to ti chcem tým povedať, že ťažká asfyxia a zlé apgar skore ešte neznamená postihnutie, ani mentálne, ani telesné. A nerobili sme nijakú terapiu ani nič podobné.

halci
23. jún 2020

Ahoj, dcera mala strednu asfyxiu, apgar 6/9, bola ozivovana po tazkom porode. Bolo nam odporucane neurologicke vysetrenie, tam jej zistili ze ma hypotoniu, pretoze v 3 mes nepasla koniky, Takze asi do 1,5 roka sme cvicili Vojtovku, vyvijala sa vsak uplne normalne, plazila sa, potom stvornozkovala, chodit zacala v 15 mes. Jej mladsia sestra s normotonusom zacala chodit v rovnakom veku. Ockovana bola normalne. Cize urcite netreba hadzat flintu do zita.

zabata
23. jún 2020

U nás stredne ťažká asfyxia, apgar 4/7. Riadená hypotermia, bez vojtovky. Vývoj zatiaľ úplne v poriadku. Očkovanie sme mali odložené, prvé v 2 a pol roku, teraz nás čaká ďalšie, posúvalo sa od jari kvôli korone.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre