Zväčšená nosná mandľa a jej vybratie

misickaa4
7. okt 2023

Dobry den, zaujima ma nazor mamiciek, ktore dali vybrat dietatu nosnu mandlu. Z dlhodobejsieho hladiska sa teraz nedeje to, ze ked dieta ochorie sklzne mu to rovno vsetko dolu? Cize priedusky, kasle, atd.
Vdaka

deti95060810
7. okt 2023

nie, žiadne problémy...
a to dcére vybrali úplne neplánovane resp. bola naplánovaná iná operácia ale keďže po uspatí zistili že to spraviť nemôžu tak jej zoperovali aspoň nosnú mandľu...

zuzkaa1991
7. okt 2023

@misickaa4 ja som vahala 3r teraz v auguste vybrali malej tiez som myslela ze pojde dole ale zatial klop klop bola chora len v polke septembra ale to zas prechladla po mna vonku odvtedy v pohode....v pondelok zaciname 3 týždeň v skolke co je rekord doteraz vydrzala max 4dni v škôlke cele 3 roky

misickaa4
autor
7. okt 2023

@zuzkaa1991 ano, sme na tom podobne...vaham uz vyse roka, hoci lekari mi kazu vybrat..ale vydrzi max tyzden v skolke...teraz este nieco skusam ale som povedala, ze ked to nepomoze, zrejme to dam vybrat...

alex666
7. okt 2023

@misickaa4 Nie, vobec. Byva aj ovela menej chory.
My sme tiez dali vybrat, ale nas mal taku velku mandlu ze nevedel vobec dychat nosom, tak som nevahala... bolo to dobre rozhodnutie.

jesenzima
7. okt 2023

Odkedy má dcéra vybraté mandle, nebola ani raz chorá tak, ako bývala predtým ... už rok a pol bez ATB a zelených soplov 👍

sapetka
7. okt 2023

@misickaa4 moj syn ked bol maly mal dost casto sople dlho trvaly mal aj mandlu zvacsenu aj zapal ucha.. orl nam povedal ze ak sa to bude opakovat zapal ucha myslim casto zvazil by vyber mandle.. ale☝️tym ako je vacsi teraz (6) nema vobec problemy vyriesilo sa to samo.. ja som osobne rada ze smw pockali a nedali vybrat mandlu.

andrejka1974
7. okt 2023

@misickaa4 môj syn mal takýto problém v škôlke chvíľku v škôlke a potom dlho doma vybrali nosnú mandlí a chorý nebol vôbec možno raz za rok dva

misickaa4
autor
8. okt 2023

@sapetka ja som tiez za to cakat. Ale tento rok je v skolke fakt ,ze tyzden a to je maximum...a neda sa byt stale s nim doma, preto uz zvazujem vybratie

sapetka
8. okt 2023

@misickaa4 a je aj nejak chory alebo ma len sople?

misickaa4
autor
8. okt 2023

@sapetka len sople

misickaa4
autor
8. okt 2023

@sapetka resp upchaty nos. Malokedy nieco vysmrka

ajajaj00
8. okt 2023

daj vybrat ja som dala tiez a nelutujem nas mal iny problem chrapal a rozpraval cez nos..chory nebol vtedy ani teraz..ale nevahala by som na tvojom mieste..zakrok je rychly..nasho ani po zakroku nic nebolelo...

zuzkaa1991
8. okt 2023

@misickaa4 ja som vyskúšala uplne vsetko....dokonca sme malo spankove apnoe co detska vôbec neriesila.ked.som hovorila ze od 3r prestava v spanku dychat zevraj je v pohode 🙈co v nemocnici kazdy v lete krutil hlavou...mala.som velky stres uprimne ale úplne v pohode bola.lepsie na tom malá ako ja 🤣🤣🙈....len som davala pozor aby neskakala uz na druhy den nebolo nannej nic vidiet ze daco jej robili a to každý mi hovoril
My sme boli uz tak ze týždeň navykove sprej(duonasal) kedze bola zavisla v 3r odvtedy davam pozor ze max 7dni a raz za mesiac potom týždeň pauza potom pamycon tak sme fungovali celu jar...tak ked nam.dali termin v auguste tak som ju chránila týždeň pred zakrokom len nechodili sme medzi detmi a rekord bol aj to ze cele.leto bola úplne zdrava az do polky septembra ale nechodila do.skolky cez leto.....
Mne na krcnom lekarka povedala ze."radsej budete davat dieťaťu lieky ako prekonat svoj strach?"
Tak.mate velki velky nevahala by som pozor na uška v nemocnici boli prekvapení aj ze uška mala v poriadku pri takej mandle...plus ak chrape dycha s ustami atd..toto sme.iz vsetko mali okrem chrapania

kleopatra114
8. okt 2023

U nás nepomohlo vybratie , ani liečenie . Dokonca po vybratí dostala zapal priedusiek , čo mala naposledy pred 2 rokmi .

sapetka
8. okt 2023

@misickaa4 tak janby som pockala.. a dala do skolky normalne

letfenixa
8. okt 2023

@misickaa4 synovi pomohla homeopaticka liečba.

misickaa4
autor
8. okt 2023

@letfenixa skusali sme aj to...