Stretli ste sa s mdlobou u deti?

ivanocka83
25. jún 2014

☹ Baby poradte,moja dcera mala 2x mdlobu pred rokom,dnes v skolke mala recitova basnicku pred detmi a dostala mdlobu museli jej dvihat nohy veeelmi sa bojim ,boli sme aj u neurologa ten nam napisal slabost pri chorobe,minuly tyzden sme mali antibiotika,moze to byt s troho ,mali sme zapal dutin ,tyzden sme boli na PN,stretli ste sa niektora s tym prosim napiste Dakujem 🙂

monicm
25. jún 2014

tak fajn,druhý pokus,prvá odpoved niekde zmizla. ja som odpadávala celé detstvo a pubertu,nikdy mi nič nezistili a to som v nemocnici ležala týždeň na pozorovaní.nejako som z toho vyrástla,dnes už viem,kedy na mňa idú mdloby aj to len vo výnimočných situáciách a viem im na 90% predchádzať,resp. zabrániť totálnemu odpadnutiu a strate vedomia. a to že to môže byť u tvojej dcérky po chorobe je podľa mňa logické,má oslabené telo a nezvládla státie,myslím,že sa nemusíš báť.ak by to bolo často a aj v netypických situáciách,napr. len pri obyčajnom sedení a bez predchádzajúcich "vyprovokovaní" (napr. nedostatok tekutín,veľké horko,málo jedla..............),tak by som to riešila opäť u dr.,ale inak nie

mammaroma
25. jún 2014

Aj mne zmizol prvý príspevok... V prvom rade je fajn, že maličkú videl neurológ a vylúčil iný problém. Skutočne mohla byť vyčerpaná po chorobe, možno v škôlke menej pila, jedla, mohol tam byť ťažký vzduch, maličká aj rastie a organizmus má svoje nároky... Asi na toto sa zamerať, aby mala dostatočný pitný režim, dosť papala, mala optimálny režim, čo sa týka aktivity a odpočinku, pobyt na čerstvom vzduchu.
Ak by sa prípadne ešte v budúcnosti niečo podobné zopakovalo, prípadne by som sa poradila s detskou lekárkou, či by nedoporučovala odber glykémie, alebo kardiologické vyšetrenie. Držím palčeky 🙂