Strojček na zuby - skúsenosti

alison11
27. júl 2023

Dobrý deň prajem.Na preventívke dnes spomenul zubár,že môj12ročný by potreboval strojček kvôli zadným zubom,že má jeden vrchný vyšie a nedolieha na spodný.Má niekto skúsenosti,že by v takomto prípade poholo strojček?

zuzkaa1991
27. júl 2023

@alison11 strojcek pomoze urcite lenze ja som mala aj predne zuby hore dole.....

alison11
autor
27. júl 2023

@zuzkaa1991 A neviete náhodou v akej sú cene ke´d je v Dôvere poistený?

zuzkaa1991
27. júl 2023

@alison11 netusim mala.som pred 15r ;) takze vobec nemam prehľad

zenulkaaa
27. júl 2023

Strojcek istotne pomoze. Moj syn ma 8 rokov, uz vyse pol roka nosi strojcek vyberatelny, a mozem povedat, ze zuby sa mi viditelne upravili, vyrovnali. Vysiel nas nejakych 280€.
Ja ako dieta som do nejakych 13 rokov nosila strojcek tiez vyberatelny na noc a poviem Ti, ze zuby mam doteraz krasne rovne.
Takze fakt nevidim dovod, preco so toho neist.

patka06
27. júl 2023

@alison11 Strojček určite pomôže, cena je individuálna podľa stavu chrupu a typu strojčeka.
Najlepšie bude ak pôjdete na konzultáciu k čeľustnému

bubo27
27. júl 2023

@alison11 náš syn má 11 rokov 2 roky má vyberatelny strojček. Tiež sme vahali nakolko ešte mal pred dvoma rokmi mliečne zuby ešte aj má niektoré. A naozaj super má krásne rovné zuby a nové zuby mu krásne rovno rastu.
Neváhajte a choďte aspoň na ten vyberatelny tam sa platí iba odtlačky zubov a podľa toho spravia ten strojček a to sme už neplatili.
Veríme že sme sa vyhli strojčeku lepenému.
Manzel mal dva zuby očné krivé a on má lepený strojček má ho tiež dva roky. Krásne mu to pomohlo sami sme v šoku z toho. On platil 150€ na začiatku a chodí každý tretí mesiac a platí 50€ niekedy len mu stiahne gumičku a neplatí. Ale vyde to cca 2000€ za tie roky
Nie sú to peniaze hneď dane že naraz
K poisťovni my mame union ale žiaľ toto sa nám nepodarilo dať preplatiť

barbora19911
27. júl 2023

@alison11 no podľa toho kde bývaš ..ceny sú rôzne u nás sa platí na začiatok okolo 500 eur a potom kazdy mesiac kontrola 30-40 eur podľa toho či len gumičky alebo niečo iné ...

alison11
autor
27. júl 2023

@bubo27
@barbora19911 Ďakujem Vám za info my v okrese Veľký Krtíš sme v Dôvere neviem či to preplatia po 30eu je tam v benefitoch na zuby.

barbora19911
27. júl 2023

@alison11 určite nie 30 eur každý mesiac nepreplatia ..to sú bežné kontroly ..a potom ešte doplatiť zbytok čiže okolo 800 eur by sa to malo pohybovať

simca06022011
27. júl 2023

cena je individualna podla rozsahu, a aky strojcek bude potrebovat... objednajte sa k celutnemu a opytaj sa. My sme mali uz 2 navstevy a strojcek stale nemame, est teraz idu robit plan a vsetko a cenu dostanem nabuduce.. cize to nie je ze prides a vypytaju od teba tisicku za strojcek. Ja ratam klasicky strojcek, na obe zuboradia, posuvat sa bude komplet vlastne vsetko cca 2t eur. Ale to je nas pripad, yv ak jednu vec musite riesit tak to bude uplne ine. V zubnych benefitoch tam tolko tho nebudes mat na preplatenie, nam ani vstupne vysetrnie 20EUR nepreplatili z unionu.

alison11
autor
28. júl 2023

@barbora19911 Ďakujem
@simca06022011 Ďakujem