Štvormesačný syn má upchatý noštek

kika2510
25. jan 2017

Ahojte mamičky chcem sa spýtať ci by ste mi nevedeli poradiť alebo po prípade ci nemáte nejakú skúsenosť , môj maly paľko ma 4 mesiace bohužiaľ je nachladeny bereme antibiotiká ktoré nám dala naša doktorka chvála bohu uz nekasle vôbec ano hlieny ani nic ale stále ma upchatý noštek ale ked mu idem niečo vytahat nejde vôbec nic vonku ale cely deň len ťahá s nosom ani dýchať v noci nemôže , ale pritom bere antibiotiká kašeľ uz nemá a sople mu vyťahavam ale nejde nic :( uz neviem co :(

terka1607
25. jan 2017

Skúsila by som kapky do nosa, nám sa osvedčil olinth, z nasivinu dcére tiekla krv z nosa. Nemusí mať soplík, ale možno to má len zdurené a zle sa mu dýcha, tie kapky by mu mali pomôcť

terka1607
25. jan 2017

Samozrejme pýtať detský

yanni
25. jan 2017

"z maleho"

Na zapchaty nos ti dr. nieco dala? Kvapky. Pokym sa mu neuvolni, tak ani nic nevysajes. Pytaj si nejake kvapky, popripade skus kvapky s morskou solou, tymi nic nepokazis. Mozno mu pomozu. Zvlhcia a tym mozno aj uvolnia. Ale to je vsetko MOZNO. Mala by si vsetko diskutovat s dr. , kedze berie aj ATB. To uz musis byt ale velmi chory, ked takemu malemu dala na prechladnutie uz ATB.

yanni
25. jan 2017

@terka1607 @kika2510 presne, Olynth alebo aj Otriven su super, tie s pipetou. Bud sa opytaj este DR, alebo aj v lekarni ti poradia. Kup tie pre babätka, 0,025%.
Nasivin ani ja neodporucam, nasim tiez nejak nerobili dobre a ani nikdy nepomohli.

kika2510
autor
25. jan 2017

@yanni
@terka1607
No bol zahlieneny velmi tak preto mu dala dr. Antibiotiká práveže sme skúšali vsetko , dr. Mi odporučila nasodril ale ani to nepomohlo ja uz neviem ale kašeľ uz nemá vôbec len ten noštek nas trápi ale uz dost dlho som mu davala kvapky do nosa aj ten nasodril som používala dlho , tak neviem ze ci vôbec este možem mu niečo dať do toho nosteka :( zajtra mame ist na kontrolu tak som zvedavá co na to povie doktorka ked jej poviem ze kašeľ nemá ale ten noštek stále upchatý

ivanka12311
25. jan 2017

Ahoj ako baby píšu skús Olynth aj nám sa osvedčil 🙂 Nassivin je o ničom 🙂 skús aj Sterrimar morsku soľ striekať ak je velmi zahlieneny Sinupret sirupcek ten je super od hlienov...do nosteka Sterrimar pomôže to na prečistenie dutín.Moja si to tiež nedala vyberať, poradila som si snou sup na posteľ ľahnúť ja nad dnu obkrocmo stym som jej aj pridrzala ruky druhou rukou som jej držala tváričku a pravou rukou sme dostávali sopliky 🙂 bolo to trošku drasticke aké lepšie ako keď ten hlien sadne na pľúca..

terka1607
25. jan 2017

@ivanka12311 Presna aj my tak, a ten Sinupret je super, len je stráášne hnusný .

ivanka12311
25. jan 2017

@terka1607 ja som ju oklamala na lyžičku cajik pár kvapiek Sonipretu a zjedla :D ešte si aj ďalšiu lyzku pýtala..je hnusný trpký..ale pomôže 🙂

terka1607
25. jan 2017

Tiež som jej to vždy dávala s niečim, aby to necítila, ale teda nikdy si nepýtala 😀

ivanka12311
25. jan 2017

@terka1607 no tedaa naša ešte ze haaam 😍

ivanka12311
25. jan 2017

@kika2510 aj probiotiká sú vhod na preventívne užívanie.Keď mu nejdu sopliky skus ten Sterrimar alebo Physipmer to je morská soľ pusti sa mu to, vytiahni nebude ho to dráždiť. A tak ako sme s Terkou písali nizsie skus vyskúšaj ten Sinupret je naozaj dobrý na hlieny 🙂 uvoľňuje ich..

mizu89
25. jan 2017

@kika2510 ja som pouzivala mar plus to je s morskou solou.ked sa chripka objavila znova napr. po dvoch tyzdnoch ci mesiaci tak som lieky zmenila lebo druhy krat nam tie iste nezabrali.to ma maly po mne.🙂

kika2510
autor
25. jan 2017

Sinupret som davala ale dr. My povedala ze uz nemám dávať ze mam dávať len fenistil solmucol a ptm tie antibiotiká megamox , a ze noštek odsávať no a to som robila a zrazu kašeľ zmizol co sme radi konečne ale noštek este viac zapchaty ale inak dýchanie čisté aj vsetko len ten noštek , snažím sa vytiahnuť aj ked je mu to nepríjemne ale tak snažím sa co najviac , skúsim ten olynth ako hovoríte a dúfam ze mu to uz ten noštek uvoľní a mu to prejde a uz bude dobre , 🙂

ivanka12311
25. jan 2017

@ivanka12311 pardón preklep Physiomer 😉

meusicka
25. jan 2017

@kika2510 preplachnut morskou vodou Mar PLUS a zvlhcovat vzduch v miestnosti. Olynth v ziadnom pripade nedavaj. maly ma zrejme opuchnutu sliznicu a preto nevie dobre dychat. ked nema sopliky tak len vyckat kym sliznica odpuchne.

kika2510
autor
25. jan 2017

No lebo ked sa mu snažím vytiahnuť tak mu nic nejde ale to uz možno 3 dni toto mame , a vzduch zvlhcujeme stále , ja som robila preplách s nasodrilom , to je tiez taká slabá voda , a nepomohlo nic uz sa mu bojím odsávať noštek uz taky podráždený ma :(

lucka08099
25. jan 2017

My mame tiez problem so soplikmi ale nie je to z ochorenia. Pocas vykurovacej sezony je suchsi vzduch a tie sopliky potom nejdu vonku. Tak nam dr poradila sprej sterrimar. Je s morskou solou a pekne jej to uvolni a daju sa aj vytiahnut. Ak ma vsak opuchnutu sliznicu, tak by mu mal aj ten fenistil pomoct. Posobi aj protialergicky.
A mne ked boli deti chore, tak na sopliky som este pouzivala homeopatika Coryzalia. Nie kazdemu zaberaju a nie kazdy tomu veri, ale nam vzdy pomohli. Starsia ma 3,5 roka a este ani raz nebola na antibiotikach, vzdy sme to vedeli vyriesit takto homeopatikami

kika2510
autor
25. jan 2017

Ja uz som zúfalá zajtra ideme na kontrolu k dr. A uvidime co nám povie ked jej poviem ze kašeľ zmizol Chvála bohu ale ze noštek akoby upchatý stále , tak som zvedavá co nám povie , ja si myslim ze ked to dlhšie podávam este ten fenistil Sinupret solmucol a tie antibiotiká tak budeme mat uz pokoj a bude dobre vsetko , ked to počasie strašne vplýva na tie deti :( a este na take malé stačí malo a uz nachladenie ach Jaj

lavender273
25. jan 2017

@kika2510

Esencialny olej od znacky dottera. Breathe sa vola. Natierat na hrud, nozky a tiez dat do difuzeru na noc.

majaxy
25. jan 2017

Ja by som mu na hrud aj pod noštek natierala detsku mentolovú mastičku, vzduch v izbičke kde spí zvlhčovala, trebárs mokrými uterákmi na radiátore, pokvapkanými nejakým éterickým, jemným olejčekom

sykorkauhliarka
25. jan 2017

@ivanka12311 moja spokojne celu lyzicku sinupretu...nechapala som ...cisty som jej ho davala a nic ani nevyplula :D

ivanka12311
25. jan 2017

@sykorkauhliarka 😍 podarená 😇 našu po ňom samotnom naťahovalo lebo je dost horký.. Ale do čaju to áno to haaaam ešte si aj pyta😂👏

kika2510
autor
25. jan 2017

Inak mamički chcem sa spýtať ten olynth dať pred odsávaním soplikov alebo po , lebo v lekárni povedala ze po odsati , ako ste to robili vy ?

meusicka
25. jan 2017

@kika2510 nedavaj prosim Olynth, ten vobec nie, jednak navykovy je, nam lekar stale daval Otrivon, alebo potom velkej ked bola zahlienena tak Vibrocil. urcite by som sa poradila najprv s lekarkou. my pouzivame doma este Mar Rhino, 0.05, ten slabsi. mozno s tym este.
ja ked som detom odsavala, dala som na zaciatok morsku vodu, potom odsala co sa uvolnilo a potom som dala do nosika kvapky, alebo sprej.

chulieta
25. jan 2017

@kika2510 odporúčam sprej eukasol z justu, dá sa kúpiť u predajcov registrovaných v spoločnosti, tiež som mávala s dcérou tieto problémy, nehovorím že prešli úplne, vzhľadom na to, že som potom časom zistila alergiu na roztoče, ale pomohol nám zvládať hlavne v noci, keď nebolo možné zapnúť odsávačku na vysavač. ak by ste chceli vedieť bližšie info, napíšte mi do správy.

lili007
25. jan 2017

Morská voda Libenar a Nasivin kvapky...určite zaberie.