Štvorročná dcéra sa stále škriabe

tornado
26. mar 2015

Ahojte, uz si neviem rady, preto sa chcem spytat, ci sa najde niekto s podobnym problemom, ako mame doma s dcerou (4roky).
Dcera chodi na tanecnu - chodi na nu rada, tesi sa, ked nemozeme z nejakeho dovodu ist, je z toho smutna, ucitelku ma velmi rada, vsetky dievcata z kruzku su kamaratky, nie je tam vobec v strese, je usmiata, tancuje, bavi sa. ALE - neustale sa skriabe na celom tele! Hlavne na nohach. Pocas celej hodiny - velmi to rusi na pohlad, je to neprijemne mne samej, lebo ozaj to na kazdej hodine robi a nevyzera to vobec dobre ☹ Trva to od zaciatku, odkedy tam chodi, je jedno co ma oblecene, takze oblecenim to nie je, ja si myslim, ze to je nieco psychycke, lebo inde to nerobi - ani doma, ani v skolke, jednoducho nikde, len na tej tanecnej. Neviem uz co s tym, neviem, ako postupovat, ci ozaj ist uz len lekarke, ze co je za tym, - neviem, preto skusam najst niekoho s podobnym "problemom".

tova
27. mar 2015

skrabanie psychicke ? nemyslim. oblecenie si skusala presne take ako nosi doma alebo v skolke? alebo len rozne silonky alebo nieco prilahle na telo? podla mna ju nieco drazdi na kozi alebo je tam moc teplo a poti sa to ju svrbi? moc prachu a je alergicka? sedia na podlahe? nejaka vona,

ivett1
27. mar 2015

ahoj, kľudne môžeš ísť k dr. , nemusí ísť o psychickú záležitosť, len môže byť alergická na niečo v miestnosti, kde máva tanečnú ...urobia jej testy a až potom, ak by to bolo negatívne, treba osloviť psychológa ... inak... ešte mi napadlo... nemenila si náhodou prací prostriedok? ...alebo aviváž ...? ...

tornado
autor
27. mar 2015

@tova Oblecenie nosi bezne take, ake nosi doma, ci do skolky. Chodi na dve tanecne - kazda je inde, robi to aj na jednej, aj na druhej. Alergiu sme nezistovali, na jednej tanecnej na podlahe aj sedia, okrem tancovania, na tej druhej tanecnej vobec nesedia. V miestnosti vela prachu urcite nie je, cvicia tam aj malinke babatka, takze tam si nemozu dovolit mat prach. Presne pre toto si myslim ze to je psychicke, tak skusam, ci nema niekto podobny problem ☹

tornado
autor
27. mar 2015

@ivett1 Tanecne ma dve - kazdu na inom mieste - alergiu sme nezistovali, to je fakt, kedze naozaj to pri inych cinnostiach nerobi - mne to uz pride, ako keby to fakt robila vtedy, ked sa musi na nieco sustredit alebo co - inak si to neviem vysvetlit - nemenila som nic - ani avivaz, ani prach na pranie, nic - oblecenie nosi bezne, ktore nosi aj doma, aj v skolke. Ale uz ozaj uvazujem o tom psychologovi, mozno na nieco pride, lebo uz si neviem rady a ozaj to rusi ostatne deticky ☹

ivett1
27. mar 2015

@tornado tak potom nie je na tom nič zlé, ak skúsite aj toho psychológa...držím palce...
PS: kontakt by mohla poskytnúť aj škôlka ...aspoň v našej MŠ je kontakt na psychologičku zverejnený na "nástenke" ...

mpg
27. mar 2015

@tornado vyzerá to ako prejav nervozity, akoby to tam nešlo v takom tempe, akoby ona potrebovala.
Ja mám tiež problém, že keď mám problém, nervozitu - tak má svrbí ucho a musím si ho trochu poškriabať.
Nerobí mi to väčší problém, ale možno by psychologička vedela poradiť, keď je to také viditeľnejšie.

tornado
autor
27. mar 2015

@ivett1 Dakujem, uz hladam kontakty, takze som sa rozhodla, ze to skusim takto riesit - uvdiime....snad pomozu 🙂

tornado
autor
27. mar 2015

@mpg Ved prave, aj mne sa to zda ako prejav istej nervozity, aj ked tomu nerozumiem, pretoze sa tam tesi, chce tam chodit, ak nahodou maju prazdniny, tak je z toho smutna ☹ ale uz pojdeme ozaj tej psychologicke - dakujem 🙂