Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Štvorročná dcérka má atopický ekzém

marrya
21. jan 2015

Ide ma urvat...dcerka/4/ ma uz dlhodobejsie atop.ekzem...kazdy hovori neries...to jej zmizne
No uz aj koznych som pobehala od jednej som odisla bo sa jej to vobec nezlepsovalo tak som sla k druhej a nic...kazu len mastit a mastit no nic....nepomaha nic,nemizne to...ma to vsade okrem bruska a chrbata tam to nema...mate podobne skusenosti?co na to?

charllotte
21. jan 2015

aj my sme sa trapili od 2 mesiacov asi do 2 r, vyskusali sme kadeco, kupali sme sa v hypermangane ( tusim sa to tak vola, take fialove krystaliky do vody), mali sme oilatum na kupel, holtov krem a kupala som syna aj v odvare z ovsenych vlociek, podla toho co maly zjedol sme to mali lepsie, alebo horsie a cece asi v 2 r nam to zmizlo a teraz mame 7,5 a ekzem sa nam uz od vtedy nevratil.

marrya
autor
21. jan 2015

Odpadnem...to zmizlo samo?pretoze mne to ma dcerka no 2roky isto a,nepocitujem ze by jej to mizlo...urve ma

jaja1979
21. jan 2015

@marrya Toto som pisala asi pred polrokom jednej mamine, tiez sa trapia s AE.
A stale to plati:

"Moj synator ma atop. ekzem od dvoch rokov. Presli sme od kozneho cez alergologa, cez maste, sirupy, kortikoidy. raz bolo lepsie, raz horsie. Tento rok v zime (teraz ma 6 rokov) to uz bolo take zle, ze bol doskriabany do krvi, dala som mu kortikoidy. Pomohli, ale len na chvilu, dokedy som ho tym natierala. Po precitani asi miliona diskusii som mu asi pred mesiacom vysadila kravske mlieko. Doma uplne a v skolke som poprosila, aby mu ho nedavali na pitie, ale vo varenej strave ho ma (krupica, omacky,...) A po tyzdni je bez fliacika. Neverila som vlastnym ociam. Keby som ja hlupa na to prisla davnejsie, nemusela som ho trapit roznymi liecbami. Teraz mu davam kozie mlieko od domaceho chovatela, samozrejme prevarene. Chvilu mu trvalo, dokedy si nanho zvykol, ale teraz ho pije v pohode. Dokonca ho davam aj do omacok, palaciniek, sebe do kavy,... Minuly tyzden som robila palacinky len z kozieho mlieka a navrch som dala klasicku slahacku z krav. mlieka - a na druhy den mal ekzem spat - sice iba na jednej ruke, ale doskriabal sa poriadne. Takze dufam, ze som unho prisla na pricinu, pretoze cele tie roky som miernila iba priznaky mastami a sirupmi a pricina bola niekde uuuuplne inde. "

Od tohoto prispevku presiel takmer tristvrte rok a potvrdilo sa mi to. Atop. ekzem ma z kravskeho mlieka, takze som ho uplne vylucila. Kupujem iba vyrobky z kozieho, vyrabam mu kozie jogurty, pouzivam maslo ghee (to je maslo uplne zbavene mliecnej bielkoviny), a kadeco ine. Da sa to, ked sa chce a hlavne, ked vidim, ze je bez fliacika.
Netvrdim, ze vsetky AE su z mlieka, ale je to najcastejsia pricina a hlavne ekzem ma povod niekde vovnutri, treba hladat pricinu, lebo riesenie dosledkov je neefektivne a hlavne kratkodobe.
Priciny mozu byt vselijake, treba len hladat. Drzim palce.
A este dodam, ze akonahle zje nieco z kr. mlieka, na druhy den sa skriabe a vtedy velmi pomaha modra indulona.

sue1978
21. jan 2015

@marrya kolegynina vnucka bola normalne v kupeloch v Travnici. Voda sa tam brala z toho vrtu alo v podhajskej. kazde dieta malo svoju vanu. Specializovali sa na to. Skus pozriet na nete ci este funguju.hrozilo im zrusenie lebo sa to MZ SR nevyplatilo. Nasadili jej aj nejaku dietu mydlim ze bez sladkeho cokolady a mlieka.
🙂

marrya
autor
21. jan 2015

O tom kozom mlieku som uz pocula...zajtra,sa o tom porozp
ravam v skolke
Dufam ze to pomoze

tova
21. jan 2015

Atopicky ekzem neni koli alergii jedla. Alergia moze len ekzem zhorsovat. Atopicky ekzem znamena, ze v kozi chyba jedna vrstva alebo je poskodena a bakterie sa dostavaju dovnutra, cez poskodenu kozu krv vychadza na povrch a koza sa zapali ked je bakteria (cervena koza) preto sa stale masti aby tu narusenu vrstvu nahradil krem, a bakterie nevosli pod kozu. ked je neskoro treba kortikoidy. Atopicky ekzem moze aj "spat" par rokov, mesiacov,tyzdnov a potom sa znova objavi alebo nemusi. zalezi na imunite cloveka. To mi povedal jeden dr., professor na jednej z najlepsich med. skoly v zahranici, a da sa o tom info najst aj na nete. @marrya, kupat len 1,2 krat tyzdenne v teplej nie horucej vode max. 10min. nepouzivat silne mydla len jemne mydlo pre babatka napr. s ovsenymi vlockami. Oblecenie prat v prasku bez parfemov, oblecenie len 100% lahka bavlna. Dolezite je nepotit sa! to ekzem velmi zhorsuje.

sissy27
21. jan 2015

@marrya kamoškina dcéra sa s tým dosť dlho trápila a zmizlo to po prechode na bezlepkovú stravu a bez kravského mlieka... neskôr jej diagnostikovali aj celiakiu a alergiu na kravské mlieko... nehovorím, že je to univerzálny návod, ale skús na nejaký čas vynechať tieto veci a uvidíš...

bibistec
22. jan 2015

nas kozna poslala rovno na gastro. a hypoalergenna dieta, jedine to pomoze vyrad mlieko akekolvek to svinstvo je vsade pozor aj v pecive ak chodi do skolky mala by si jej nosit stravu, ja to riesim takto. Pozor na srvatku, kazein a pod. Ani naznak mliecneho a chod na gastro nech jej urobia testy alebo alergo. nemusi vyjst nic ale to mlieko je 80 percent problemu a skus pozorovat ktore potraviny to sposobuju. Je to o diete, pozor aj na astmu ta nastava ak ekzem vymizne u nas sa tak nestalo a u deti co drzia dietu tiez nepoznam co by sa dostali az do tohto stadia. Dcerka ma uz 5 rokov a ekzem na diete uplne zmizol. mam 3 kamosky co maju taketo deti a kazde je potravinovy alergik a kazde ma alergiu na mlieko. To len aby som ti urychlila postup ze po com ist. U nas aj lepok, citrusy, tmave ovocie a kadeake umeliny cukriky a pod.

bibistec
22. jan 2015

@tova ale je to alergia na portraviny samozrejme treba mastit ta pokozka je ina ako zdrava suchsia ale na diete ekzem zmizne, mam skusenosti + moje dalsie 3 kamosky s tamymi detmi. kazde je potravinovy alergik a kazdemu na diete ekzem zmizol.

bibistec
22. jan 2015

@marrya ak niekto nemoze kravske nemoze ani kozie ani ziadne ine, ta bielkovina je rovnakej struktury.

marrya
autor
22. jan 2015

Baby som pocula,ze v 101-tke maju kozie telove mlieko...myslite ze moze pomoct?

marrya
autor
22. jan 2015

@jaja1979. Prosim ta po tom ako mu AE zmizol si ho este natierala?a pije aj nadalej kozie mlieko?

danny01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli