Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Štvorročného syna preháňa

majulino
30. júl 2015

chcem vas prosit o vase rady a skusenosti
Syn, coskoro 4 rocny, uz asi 11 dni ho prehana s dvojdnovou prestavkou rovnako dlho ma aj krce v brusku teraz v poslednych 4 dnoch sa mu v stolici objavil aj hlienovy vytok, stolica je na striedacku vodnata a penova, vysetrenia su vsetky v poriadku zajtra budu vysledky z vyteru. dehydrovany nieje. od utorka ma aj teploty ale ze od 38.8 do 39.6 pri teplotach ladove az fialove prsty na rukach a nohach. stazuje sa aj na bolest krku celeho nielen ako su uzliny. neradte mi co mu podavat lebo som vyskusala vsetko mozne aj nemozne. uz raz mi zabralo predavkovanie smectou teraz nie. potrebujem skor radu ake vysetrenia by ste ziadali vy. moc ma vporiadku crp ma 26 ale vzhladom na krce mu nechcu dat sirokospektralne antibiotika. slepak, pecen, zlcnik, ladviny su v poriadku aj cukor je v poriadku. dakujem

pribinak
30. júl 2015

Gastro? Ale ked ma kŕče, tak ho asi tiez nevyšetria

majulino
autor
30. júl 2015

@pribinak nieže v kuse má kŕče a bolesti bruska ale skôr tak marazovo hodinu sa hraje a odrazu plač a už je ná zemi po pár minútach Maximalne tak 5 sa opäť hraje akoby nič a tak to ide kuse dookola

bonaqa2013
30. júl 2015

A čo celiakia?

majulino
autor
30. júl 2015

@bonaqa2013. Aj to sme riešili. Negatívne

sandey
30. júl 2015

Ten vyter bude smerodajny, počkaj na výsledky, intoleranciu laktózy a histamínovú alergiu vám robili?

darina1952
30. júl 2015

@majulino podobá sa to na nejakú potravinovú intoleranciu, skúsila by som žiadať biopsiu čreva - teda kolonoskopiu hrubého čreva. A doma asi nejakú diétu 1-2dni len čaj a ryža, varený jablkový kompót z čerstvého jabĺčka, zemiaková kaša s vodou a potom by som postupne ďalšie dni zaraďovala iné potraviny - vajcia, múka, zelenina, ovocie - možno sa ti takto podarí niečo odsledovať. 😉

majulino
autor
30. júl 2015

@sandey áno pred 2mesiacmi skončil na pohotovosti kvôli kŕčom. Tie prestali a teraz je to tu opäť. Vtedy všetko negatívne
@darina1952 obetuje od začiatku odkedy zacal hnackovat

sandey
30. júl 2015

Aj ste ležali V nemocnici s tým niekedy?

bibistec
30. júl 2015

píšeš že 4 ročný čiže predtým ste takéto problémy nemali? ak áno tak nemusí to byť celiakia ale neznášanlivosť lepku akási intolerancia to máme my ale ak predtým neboli problémy môže mať virózu tá môže trvať aj 2 týždne a teraz keď má to črevo podráždené ( virózou a pod.) nemusí tolerovať mliečne ( pozor mlieko ako srvátka a pod je aj v pečive, keksoch, niekde aj v suchároch) čiže by som skúsila prechodne na pár dní skúsiť vylúčiť ( pozor aj na sójové môže rovnako reagovať) možno sa to zlepší. Ani maslo, syry nič mliečne. A proti kŕčom je no spa spýtaj sa lekárky či môže toto. Ale ak by si mala pochybnosti skoč na gastro.

janinah
30. júl 2015

vyš. na infekčnom a na chirurgii a na orl

bibistec
30. júl 2015

@bibistec ešte som chcela že ak ste mali aj predtým také nešpecifické problémy fakt na nič nemusia prísť testy sú totiž o ničom my sme mali strašné problémy s malou až nakoniec lekárka povedala že u istého percenta detí sa na príčinu nepríde. no ale u nás pomohol test na intolerancie, lekárka vzala krv a poslala sa do labáku v zahraničí a vyšlo nám kadečo a musím povedať že po pol roku je všetko ok. ale také testy sa hradia čiže nie cez poisťovňu. držím palce

majulino
autor
30. júl 2015

@sandey nie pred 2 mesiacmi sa to stalo prvykrat a preslo mu to same po 2- 3dnoch
@bibistec vysetrenia na celiakiu neznasanlivost lepku a mliecnej bielkoviny vylucena nospu nam dali moze 1/2 2xdenne ale nepomaha MU
@janinah mame orl ma iba zapalene hrdlo inak nic na chirurgii to iste dokonca ziadali z chirurgie vseobecnu o vysetrenie na zapal obliciek mocoveho mechura a vsetko negativne. Na infekcne mame ist zajtra mozno aj lezat

majulino
autor
30. júl 2015

@bibistec dakujem

sandey
30. júl 2015

Tak intoleranciu laktózy vám potom nemohli robiť, to sa robí pri jednodňovej hospitalizácii a tu histamínovú tiež nerobia hocikomu, takže možno ani to vám nerobili, pozri na výsledkoch krvi či tam máš hodnotu Dao.

majulino
autor
30. júl 2015

@bibistec este som sa zabudla opytat ze to dcera mala tie problemy odmalicka ci len tak z nicoho nic sa jej objavili?

majulino
autor
30. júl 2015

@sandey robili mu ich vysledky ma dr. vybavoval nam to manzelov bratranec ( primar na detskej jiske)

simsalabim
30. júl 2015

@sandey intolerancia laktozy sa nerobi pocas hospitalizacie...je to ambulantne vysetrenie, ci uz z krvi alebo dychu.

mamulienka30
30. júl 2015

A zapalove markery v krvi? Kludne moze mat niekde v crevach chronicky zapal, co sa takto manifestuje. Potravinovu intoleranciu si clovek v takomto rozsahu nevypestuje zo dna na den, ak predtym problemy neboli.

petulda333
30. júl 2015

Ja som tak mala ze najprv tak do 10krat krce za den..z nicoho nic a potom sa to stupnovalo asi na 40krat denne...zistili mi reflux zalud.kyseliny sa mi vracali spat do zaludka...

sandey
30. júl 2015

@simsalabim na Kramároch to robia počas hospitalizácie, robili nám to, a nerobia to Z dychu to je o ničom, dieťa musí nalačno vypiť laktózy a asi 3-4 hodiny mu priebežne berú krv z prsta, potom tam je potrebné zostať jednu noc, pretoze musia pozorovať, či z toho nemá hnačky, kŕče a podobne

simsalabim
30. júl 2015

@sandey no tak to je fakt zvlastne. Pochybujem, ze vas hospitalizovali iba koli laktozointoletancnemu testu a ak ano, tak mi rozum nad tym zastava. Si si ista, ze robili iba tento test? Ja aj starsia dcera mame intoleranciu laktozy. Ked bola mensia - cca 4 roky, vtedy jej to robili z prsta, vzdy po hodine, asi 4x. Ked mala asi 9, uz to robili iba z dychu, toto trvalo tusim uz iba 2 hodiny. Na Kramaroch. Ak to robia s hospitalizaciou, povazujem to za plytvanie peniazmi z verejneho zdravotnictva....pokial nejde o malinke babo.

bibistec
30. júl 2015

@majulino tak ked sa narodila bolo vsetko ok akurat kedze som ju nekojila( nie ze by som nechcela) tak sme davali HA mlieko koli tomu ze s manzelom sme alergici. Stale bola nafuknuta ale nebolelo brusko. Ked mala rok lekarka tvrdila nech jej davame nie HA ale normalne kojeneke mlieko. z kazdeho hnackovala to mi tvrdila ze ona nie je alergicka. Zmenila som lekarku ( to uz mala dcerka atopicky ekzem) a ta mi po prvych testoch povedala ze je silne alergicka na bielkovinu kravskeho mlieka cize znovu HA mlieko a vysadit komplet vsetko kde je mliecna bielkovina. Lenze asko rastla a ako sme pridavali jedlo tak stale viac a viac ju pobolievalo brusko a stale nejake cudne problemy neskor take zapchy ze hroza. V krvi jej zistili nizku hladinu zeleza, vapnika aj horcika co poukazovalo na celiakiu aj to nafukovanie brucha aj celkovy stav. avsak celiakia sa nepotvrdila aj biopsiu z creva spravili a nic a nakoniec jej robili vsetky mozne testy aj z krvi aj zo stolice proste asi vsetko co je mozne aj nemozne, aj na alergu a okrem toho mlieka nic. lekarka mi povedala ze u niektorych deti sa nepride na pricinu. ekzem pretrvaval. dcerka uz aj krce mala proste cim dlhsie na tej strave tym horsi stav. Svagrina mi poradila tie testy na intoleranciu, im velmi pomohli a predsalen tie deti su geneticky podobne tak sme to dali robit aj my a tam vyslo aj lepok aj mlieko a kopec teda cely zoznam veci a ozaj po troch mesiacoch pomaly zlepsenie. hned po 2 dnoch prestali zapchy ( inac na lepok sa reaguje bud hnackou ale aj zapchou). a po 6 mesiacoch teraz sa dcerka skoro vobec nestazuje na brucho, krvny obraz super ok, a ekzem uplne zmizol. cize u nas jednoznacne dosledok stravy.

bibistec
30. júl 2015

@bibistec teraz pije sojove mlieko

majulino
autor
30. júl 2015

@mamulienka30 crp mal 26 pisala som to vyssie

yarnie
30. júl 2015

Moze mat kombinaciu crevnych problemov (bud nejaka alergia alebo virus) s nejakym infektom v hrdle, teplota moze byt z toho, kedze crp je 26 tak zrejme viroza alebo mozno uz aj bakterialny infekt na to naskocil... Pripadne nejaka hnusna bakteria v traviacom trakte - syncek tak velmi hnackoval pri infekcii campylobacterom... a potom mal rok intoleranciu laktozy...

simik22
31. júl 2015

@bibistec ahoj, mohla b y som sa ta opytat, kam presne do zahranicia posielala lekarka tie testy na potr intoleranciu? kolko sa to doplaca? aj ja by som mala zaujem, dakujem

majulino
autor
31. júl 2015

mna asi porazi zabudli na jeho vzorkuy takze vysledky z vyteru nemame ani dnes budu niekedy v utorok!!!!! a nieje tu jedina miestnost kde by mu mohli dat infuzku mna asi porazi

yarnie
31. júl 2015

@majulino To je teda smola, a co teraz mate robit? Ako drobec papa? Aj si nieco da, alebo odmieta? Este stale ma horucky? A teraz neviem, vy ste v nemocke, ci doma?

majulino
autor
31. júl 2015

@yarnie sme doma od vcera bez teploty nieco zje ale malo neviem co mame robit asi mi ostava iba cakat

bibistec
31. júl 2015

@simik22 na cenu sa ani nepytaj my sme dali vytestovat vsetko strasna suma ale podla mna staci aj zaklad potraviny oni aj poradia u 4 rocneho netreba vsetko je to alcat test najdes to na nete.http://medicalgroup.sk/?s=potravinova_intolerancia&u=alergia_a_intolerancia
toto sme davali. je tam aj cennik ale tusim union tiez ma nejake zakladne testy na intoleranciu ale tuto je to obsiahlejsie a nam to pomohlo

Tu začni písať odpoveď...

Odošli