Sú toto ovčie kiahne?

sempro
1. aug 2014

baby prosím vás o radu, môžu byť toto ovčie kiahne? takého vyrážky má asi iba 5 na rúčke, má ich 2 dni, jedna z nich bola naplnená tekutinou a potom sa ako keby vstrebala. Bola som u dr. tá povedala že to určite nie sú ovčie kiahne, no ja nie som 100% presvedčená... čo poviete??? iné príznaky nemala...žiadne teploty, malátnosť ani nechuť do jedla...budem rada za každý váš názor. Ďakujem 🙂

katkasofi
1. aug 2014

@sempro môj maly má také keď zje cuketu a maliny....

trgypadl
1. aug 2014

@sempro vacsinou sa zacina vysyp na trupe,doverovala by som lekarke...zacali by pribudat,ak by to boli kiahne

sempro
autor
1. aug 2014

@trgypadl dôverujem jej len moja kamarátka mala presne takýto istý priebeh u svojho syna a tiež mal kiahne...

trgypadl
1. aug 2014

@sempro tak jedine co ostava vydrzat par dni,ci sa objavi viac vyrazok

jana_eyre
1. aug 2014

moj syn mal teraz take na prstoch /medzi prstami na ruke/ bolo toho asi 4, jeden velky, ostatne male.. vsetky sa vstrebali.. mal ich po teplotach, dr. povedala ze neznama dermatitida a nariadila calciovu mast..

kiahne, pokial si dobre pamatam /naposledy som ich videla 3roky do zadu u mojej netere a synovca/ su biele pupaky s okolim takmer bordovym a prve pupaky zacinaju skor na tele, alebo za usami..
ja som mala kiahne ako 14rocna, prvy pupak som si objavila za uchom a vysypala som sa cela dost rychlo.. /cim to ma ale clovek neskor, tym horsie to je/ a teploty som mala hned od prveho vysypu.. tak mali teploty aj neter a synovec..

takze tiez si myslim, ze toto kiahne nie su, mala by teploty a sialene by to svrbelo..

janickacrazy
1. aug 2014

@jana_eyre Kiahne nie su biele ani bordove nasi chlapci ich mali teraz nedavno a boli podobne ako na obrazku len trošku vačšie mladsi nemal teplotu vobec ale kiahne hlavne svrbia takze ak nesvrbia tak hadam to nebudu kiahne.

marti123456
1. aug 2014

vyzerá to ako kiahne, hlavným dôkazom je ich výsyp vo vlasatej časti hlavy, tak počkaj a uvidíš

magic08
1. aug 2014

Nieco podobne sme mali nedavno, kukni moj fotoblog. My sme mali virus ruky, nohy, usta.

lorela
1. aug 2014

Pokial sa akoby vstrebali, tak nie.

briketa
1. aug 2014

@sempro so skusenosti po troch detoch sme mali takuto reakciu na horucku. Same sa to vstrebalo. Nesvrbelo, nebolelo.

urbanovapatricia
2. aug 2014

môžu byť,do pár hodín bude toho viac...,ale môže byť len jedna,..teplota byť nemusí,každé dieťa môže mať iný priebeh,k lekárke by som šla,tá určí presne .Kiahne sú začervenalé s typickým mokvavým vredíkom.

jana_eyre
2. aug 2014

@janickacrazy tak to zrejme zavisi od pokozky daneho cloveka, co ich ma..

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/ako-sa-u-vas-prejavili-ovcie-kiahne/
aj tu v diskusii je vidno na tom chlapcovi, ze vyrazky ma obkolesene cervenou..

jana_eyre
2. aug 2014

@janickacrazy ale ano, zrejme si to skreslene pamatam, bordova a biela to nebude 🙂

kikushka2386
2. aug 2014

@sempro u kazdeho su kiahne individualne.my sme ich mali nedavno a kazdy mal inu intenzitu obsypu....najstarsia dcera ich mala najhorsie.najdem obrazok.mne to vyzera uplne ako kiahne.uvidis prve 4 dni sa vyhadzuje a hlavne ak pozries hlavicku vo vlasoch

kikushka2386
2. aug 2014

@sempro takto ich mala dcera niekto ma viac a niekto len 4-5 vyrazok

skajkaze
2. aug 2014

ano,podľa mňa sú to kiahne,v júni sme mali presne také isté

sempro
autor
2. aug 2014

@marti123456 Ďakujem 🙂

marttia
2. aug 2014

Mne pediatricka raz povedala,ze su dva tipy ovcich kiahni ,,prave"t.j.vysyp po celom tele hl.na hlavicke pod vlaskami a ,neprave" len par vyrazok tieto ovcie kiahne sa mozu este raz objavit niekedy v buducnosti.

makimakimaki
2. aug 2014

Mne doki povedala, ze kiahne su VZDY aj vo vlaskoch..... Syn mal tiez len par vyrazok, ale mal ich naozaj zo 2 kusy aj vo vlasoch.... Podla mna treba doverovat lekarke...

jana_eyre
2. aug 2014

@marttia no, prave kiahne boli vyhubene v roku 1980 a su silne smrtelne, takze toto urcite nebudu prave kiahne...

marttia
2. aug 2014

@jana_eyre mas pravdu,nieco take pisu aj na Wikipedii,nasa pediatricka,ktora mala byt uz vyse 15 rokov na dochodku povedala teda riadnu hlupost.....alebo mozno nepochopila,prepocula moju otazku na danu vec.

vivusika
2. aug 2014

@sempro náš malý mal presne takéto dve na dlani, jednu na čele a pár ešte na rukách. Tiež som najskôr myslela, že kiahne, pre istotu sme šli k dr., ale tá mi to vyvrátila, že je to nejaká reakcia buď na jedlo alebo na slnko... natierala som fenistilom a skutočne o dva dni bolo po vyrážkach 😉

akvabela
1. feb 2019

@sempro Ahoj, co za zahadne vyrazky ste napokon mali? Mam pocit, ze nas drobec to ma podobne a doktor taktiez povedal, ze to nie su kiahne...

zuzu_la
20. feb 2019

@akvabela ahoj môj malý má takéto vyrážky na hrudníku. malé a s tekutinou. čo si na to dávala? bola s tým u dr?

akvabela
28. feb 2019

@zuzu_la ahoj u nas to boli napokon kiahne a nedavala som nic. Nastastie ich nemal priserne vela? Volala si doktorke? Ked mali tekutinu, boli to kiahne. Snad sa Tvojmu drobcovi nerobia uz ziadne nove a ste uz takmer zdravi!!!

zuzu_la
4. mar 2019

@akvabela Ahoj, nakoniec sme mali aj my kiahne. Potom sa strasne vysypal. aj doktorke som volala. tri dni mal aj teploty, vzdy na noc.a dakujem za odpoved. este ma sem tam chrastičku a po odpadnutých mu zostali ružové fliačiky, snad sa to casom strebe.

misenkasarakova
5. mar 2019

Dobrý deň no môj to ma tiež takéto iste a co ste zistili boli to ovčie kiahne alebo nie. Dakujem

rora
2. jan 2020

Mal tu prosim aj niekto dieta s vysypom kiahni iba zopar kusov?? takmer 4r syn ich dostal, zatial mame sice iba 1 den za sebou, no ma len cca do 10 pluzgierikov, tak ci este mame cakat nieco horsie alebo mozem dufat aj lahsi priebeh....

gina0509
10. mar 2020

@rora áno moja dcéra minulý rok v škôlke dostala. Presne 12 ks .

rora
11. mar 2020

@gina0509 to je super. Syn bol nakoniec obsypany ako muchotravka. Dcera co to dostala po nom, este viac. No aspon to dobre a rychlo zvladli.