Sú tu maminky, ktoré nedávajú Vigantol?

swojska
20. jún 2013

cim ho nahradzate?staci chodit na slniecko?

prasiatko30
20. jún 2013

u nas v okoli sa vobec nedava -nikomu ziadnemu dietatu ani ja som nedavala a stacilo slniecko a mlieko 😀

zuuzika
20. jún 2013

ja nedavam pocas slnecnych dni obec,maly ma 5mesiacov.Napr. u dospeleho staci 5minut na slnku tvar a ruky a ma dostatok Dcka...

kristina39
20. jún 2013

ahoj ja nedavam ani jednemu..nenahradzam nicim..ale teraz ked je slniecko tak davame tam na chvilku...

melesmeles
20. jún 2013

staci slniecko 🙂

swojska
autor
20. jún 2013

tiez som toho nazoru,,ja som drobcovi davala 2m,,lebo je januarovy, ale potom som uplne prestala...nechapem preco ma doktorka dotoho tlaci,ale ja to snou neriesim, zoberem recept a zahodim do kosa

lussy666
20. jún 2013

@swojska ja som nedavala, resp. velmi kratko, aj to nepravidelne.

alenka600
20. jún 2013

@swojska jar az jesen slnko, v zime obcasne D vit od Swansonu

klincek
20. jún 2013

ja som davala do roka a pol dve kvapky denne (podla pokynov lekarky) a fakt poctivo, kym som zistila (moja vina, mala som si precitat letak hned..), ze cely prvy rok a druhy rok v zime sa odporuca len jedna denne..teraz na jar som s tym sekla uplne. nasa lekarka ich predpisuje do troch rokov, a to sa mi vidi fakt zbytocne. deti jedia uz takmer vsetko, su vela vonku, tak mi to dalej nedava zmysel.
a keby som mala deti teraz, uz by som lepsie zvazila podavanie kadejakych gebuzin..ale ucime sa postupne 😉

nae
20. jún 2013

@swojska ahoj, v lete nedávam vobec, na jeseň a v zime vitamín D od firmy Swanson.

katie555
20. jún 2013

ja nedavam ani neplanujem...

bambulka81
20. jún 2013

Ja som zacala davat ale potom som na to casom zabudala a kedze maly mal akurat na letne obdobie pol roka a boli sme vela vonku tak som pomaly a isto zabudala na tie kvapky uplne... no nemam pocit ze by maly mal nejake problemy s kostami, je zdravucky, silny a sibal na n-tu... jaaj od 1. roku davam Pikovit multivitaminovy sirup teda potrebne vitaminy dostane formou sirupu- ovocie mi maly odmieta :(

ankanl
20. jún 2013

Ja davam vit D od swansonu, dcerke v tekutej forme a ja s manzelom uzivame tobolky. V lete ak je moznost tak sa vystavujeme slnku aspon na 20 minut denne bez ochrannych kremov. Vitamin D je velmi nevyhnutny pre dobru imunitu, a aj ked si ludia myslia ze ho maju dost, malokedy je to pravda ☹

mirka_aa
20. jún 2013

ja som davala zozaciatku par mesiacov,potom coraz viac som na to zabudala az som prestala davat uplne... :P

ewellina
20. jún 2013

😀 a ja som si doteraz myslela, že som sama...

anjelicek26
20. jún 2013

@swojska - my tiez nedavame, ved je slnka az az... v zime to zvazime, ale teraz je to zbytocna umelina...

grejci1
20. jún 2013

Super baby, som sa bála, že som sama a jak jej strašne ubližujem, že jej ho nedávam... a čo Kanavit? Všade píšu inak... jeden lekár povie raz za týždeň, jeden raz za mesiac, ďalší že raz za dva mesiace... čo vy na to? Dávate?

mirka_aa
20. jún 2013

@grejci1 kanavit mi kazal prvz mesiac raz za tyzden a potom uz len raz za dva tyzdne..este ten prvy mesiac som davala..potom som na to uplne zabudala tak este par krat som dala ked som si spomenula az som prestala davat uplne...tak podobne ako aj vigantol :P

grejci1
20. jún 2013

@mirka_aa lebo niekde som čítala, že UM kanavit už obsahuje... a naša je na umelom už od narodenia

mirka_aa
20. jún 2013

@grejci1 tak ja som do pol roka iba kojila..a az po 9tich mesiacoch som prestala kojit a presla na umele..ja som nedavala jednoducho lebo som skoro vzdy zabudala..dcerka je aprilova cize bolo leto slniecko..v zimnych mesiacoch som sa snazila este ten vigantol davat..noo a dcerka este chora nebola vdaka Bohu 🙂 tak snad jej nic nechyba 🙂

sante81
20. jún 2013

@swojska nedavala som ani jednému

nivi
20. jún 2013

v lete som nedavala, ked bolo pekne slnecno sli sme radsej von.

lenyy
20. jún 2013

Nedavam - neuznavam vigantol je to sama chemia a zbytocne tym dieta tlacit ked je vonku slniecka dost

kalifa28
20. jún 2013

ani ja nedávam od začiatku... nejako som na to vždy zabudla...

zuffovaeva
20. jún 2013

Staci slniecko 3 krat do tyzdna na 15 min. V zime sme davali, aj ked teraz v kuse 2 tyzdne lialo, to mal malo slniecka. Momentalne je ale slnka az az, takze nedavame ;)

zuffovaeva
20. jún 2013

Inak vit. D sa da aj predavkovat, takze aj to by sa malo pri uzivani zvazit..

vianne
20. jún 2013

ahoj, ja som synovi davala cca do pol roka, kym bola zima a vlastne nemal ziadne prikrmy, na to aby ho ziskal z inych zdrojov. da sa povedat obcasne, lebo som na to snad kazdy druhy den zabudla :/
aboli sme ale kazdy den vonku, dost dlho a ked som videla ako sa v lete v tieni pekne opalil, myslim ze mal vit. D dost. doktorka mi neustale davala recepty, ani som ich nevybrala....
teraz ked mal 1,5 roka som sa priamo spytala Dr, ci treba davat, ze papa ryby a pod, a sme kazdy den vonku, silny je ..takze netreba. rachitida je da sa povedat socialna choroba (na male vynimky smaozrejme), islo o deti zo zlych hygienickych podmienok, byvali v tmavych roznych pivnicnych domoch, nedostatocna vyziva a pod....takze pokial si s dietatom cca 30 minut denne na slniecku, odhalene ruky, nohy a tvar, nemusis sa bat...a staci aj vecerne slniecko, nemusi to byt zrovna na obed 🙂

eeffka
20. jún 2013

nedavala, zbytocna chemia

lencika
24. jún 2013

ahoj ja som davala, ale potom po case som zabudla a v roku som prestala doktorka kazala do dvoch rokoch a neviem ze by jej nieco chybala kamoska nedala vobec

adeli79
24. jún 2013

ja som tiez davala hocijako a teraz sme boli na odbere, Dr. mu vysterila aj vit D a ma ho malo. ☹ a to sme vonku a na slnku denne. maly ma 3 mesiace, takze si teraz davam pozor na ten Vigantol a snazim sa davat pravidelne.

simca06022011
24. jún 2013

ja davam d vitamin, davala som aj vigantol, ked doslo Dko a cakala som kym pride... davala som kadejako po jednom roku, mala mi zacala chorlaviet, a na odberoch sa zistilo ze ho ma malo.. takze davam poriadne ako sa ma, ked sa zabudne niekedy neriesim, ale snazim sa dodrzovat.. a za 2 mesiace sa nam vysledky zlepsili...