Sú tu rodičia, čo zažili operáciu srdiečka ich dieťaťa?

zvedavamt
7. nov 2008

hľadám rodičov, kt prežili operáciu srdiečka svojho dieťatka

zvedavamt
autor
18. nov 2008

neviete o niekom? prosiiim. moc sa toho bojime ☹

junovka
18. nov 2008

http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=30573 kuk sem. 😉 Ja osobne som ju prekonala tiez, ako dieta 😉

cairka
18. nov 2008

zvedavá, na rodinka.sk, v sekcii Detské choroby je téma operácia srdiečka, skús sa tam popýtať

cairka
18. nov 2008

tak si ma júnovka predbehla 😅

helizee
19. nov 2008

ahoj,
moju dcérku operovali keď mala 1 mesiac na Kramácoch, v kardiocentre - mala transpozíciu veľkých ciev, takže máme to za sebou.....

zdenocka
3. dec 2008

Ahojte,
my me vcera boli v kardiologickom centre. Povedali nam velmi smutnu spravu, ze budu musiet nasho Janicka operovat.
Prosim mamicky, ktorych deticky boli operovane, nech mi napisu, co a ako sa dialo, a ako to prijalo ich dietatko. Moc dakujem.

atlaska
4. dec 2008

Nam sa operacia vyhla, ale bola som tam s malym par dni. Na izbe som bola s mamickou ktorej dcerku operovali. skoro rano ju zobudili,ze malej idu dat klyzmu-tak maminka tam bola po cely cas s nou az kym mala nezapala a po operacii zasa mamicku zavolali aby bola pri malej ked sa bude preberat po narkoze. inak su tam vsetci lekari a sestricky velmi mili a zlati. Za tie peniaze co dostavaju robia svoju robotu vysoko nad 100%. Mne vsetko vzdy vysvetlili co sa s maleho srdieckom deje, co mozeme ocakavat............................ Bola som cely den do noci s malym na JISke , okolo polnoci mi sestricky prikazal sa ist vyspat - to bolo v inej izbe,rano mi povedali ako maly spal, ako mu dali lieky kolko odstriekaneho mliecka vypil - no boli vsetky uzasne. A aj navsetvy za mnou mohli prist aj pozrioet maleho na JISke,stacilo aby soi umyli ruky roztokom. Mohla som ho ked uz toho bol schopny nalozit do ererneho kocika a ist s nim za kamoskou co nas dosla pozriet /nie mimo kardiocentra do takeho maleho vestibulu,ktory ku kardiocentru patril.
Neviem co by ste este chceli vediet.

cica13
10. dec 2008

Ahojte, robim sestricku na detskej kardiochirurgii....ale momentalne som na materskej. Inak lezala u nas Amia s Dorotkou, mozno ju tu zo stranok MK poznate, Dorotka bola operovana na srdiecko, skuste jej napisat.

zdenocka
10. dec 2008

Atlaska, a kolko dni ste tam boli? Kedy si si mohla prvy krat zobrat maleho na rucky?
Dobre rozumiem, ze ste mali planovanu operaciu a nakoniec to zrusili? Tak velmi chcem verit v zazrak, ze sa to stane aj nam 😔 .

atlaska
11. dec 2008

Zdenocka, nemali sme planovanu operaciu, malemu tam zachranili doslova zivot v poslednej chvili, mal tachykardiu,prisli sme tam a mal tep 270 ☹ , nastavovali mu lieky, prognozy boli lieky - kazdych 8 hodin - pravidelne 5rokov, 15 rokov, cely zivot. V nemocnici 7 dni, 14 dni. Nakoniec sa zazrak stal a po 3 dnoch bol stabilizovany a mohli sme ist domov,
po roku vysadili lieky a cely rok bol bez zachvatov. Zaver anatomicky zdrave srdce. Mal 3 dierky 2 ktore sa detom zrastaju a mava ich vela deti-bud zrastu alebo sa operuju a jednu dierku neoperovatelnu-bud zrastie alebo nie-nam zrastla.
Chcela som len napisat ze su tam vsetci velmi prijemni k detom a aj k mamickam-ja som bola fakt prekvapena,po tom co mi kamosky hovorili za desne story na chirurgii na Kramaroch.
Boli tam deticky po operaciach-roznych a aj podla toho si ich mohli mamicky brat na ruky-osetrovat si ich.
Mne ukazali ako ho chytat, umyvat, neskor ked nabral sily mohla som ho kojit-poodopinala som "zasuvky" pristroje, dala mu ich do vrecka na kabatiku a mohli sme "sa vyberat" z lozka 🙂
Cica - mate vsetky moj obdiv za svoju pracu.
Zdenocka - verte vsetci ze vsetko dobre dopadne. Drzim Janickovi palce.

cica13
11. dec 2008

Dakujem atlaska aj za moje kolegyne.... 🙂
Ale ty si asi lezala na Acku, ja robim vedla na Becku 😉

cica13
11. dec 2008

Atlaska, kedy si tam lezala s malym?

atlaska
11. dec 2008

okolo 17/7/2001 - maly mal 4 tyzdne. neviem ci to bolo A - B mal nas na starosti doktor Martanovic-dnes uz tam nepracuje,presiel do sukromnej sferi. Boli sme na JIS.

cica13
12. dec 2008

No to som bola akurat na materskej so starsim synom. Mas pravdu, Martanovic tam uz nerobi, sefuje v jednom sukromnom zdravotnickom centre. Bol to perfektny clovek, uzili sme si s nim kopu srandy. Podla vsetkeho si lezala na Acku, u nas je chirurgicka cast.

atery
12. dec 2008

Ahojte, tak aj nam operovali srdiecko, mame 20 mesiacov a operovali nas ked sme mali 1 tyzden 😢 , mali mal transpoziciu velkych ciev, teraz je uz z neho riadne sidlo, je to nas chrobacik 🙂 .
Cica teba si troska asi pamatam, my sme lezali na B- cku asi 4 dni, potom nas pustili domov, boli sme tam do kopy 3 tyzdne. A ako pisala atlaska, patri vam velky obdiv, ci uz na rapke, jiske, alebo na oddeleni.

cica13
12. dec 2008

Atery 😉 vela sa tam vystrieda mamiciek s detmi a bola si u nas dost kratko, ale mozno keby vidim tvoje fotky, tak si spomeniem 🙂

atlaska
15. dec 2008

Cica-je to fakt super clovek. My sme sa pocas toho roka stretavania sa na kontrolach vcelku "spoznali" Stretavame ho sem-tam doteraz.Prehodime par slov o detoch, o praci a zivot ide dalej. 🙂

zdenocka
21. feb 2009

Ahojte maminy,
aj my sme prekonali operaciu srdiecka. Janulkova diagnoza znela zavazny ASD. 26.1.2009, bol pre nas hadam ten najhorsi a najdlhsi den, aky sme so syncekom prezili. No vdaka starostlivosti sestriciek, doktorov, vsetko dopadlo na vybornu.
Isli sme tam s nadejou, ze nasmu syncekovi pomozu. Stalo sa, a tak sme najstastnejsi rodicia, krasneho chlapceka 😵 😵 😵.
To, ze mal Janulko problem so srdieckom nam pripomina len jeho jazvicka. Nepresiel ani mesiac a my sme zabudli na vsetko zle, co sme prezili.
Chcem povzbudit vsetkych rodicov. My vieme, co prezivate, ved sme si to prezili tiez. Na vsetko zle sa zabudne, no krasny usmev dietatko vynahradi vsetku bolest, ktoru sme prezili 🙂 .

lulu77
23. feb 2009

ahojte,
my sme boli tiez operovany a to az 3 krat, malu operovali par dni po porde v maji 2002, potom v lete 2003 a poslednu operaciu sme mali v aprily 2005, medzitym sme chodili na kontroly a na kaktetrizacie. Teraz uz je vsetko ok, mala, teda velka si to uz nepamata, aj jazvu ktoru ma uz berie ako sucast seba samej, a ked sa nam teraz narodila druha dcerka, tak ju hned chcela vyzliect a pozriet sa ci aj ona ma jazvicku 😉

V kardiocentre su uzasny ludia, klub dole pred takymi ludmi, ja osobne som mala vacsinou dobre skusenosti, no najdu sa aj vynimky,u nas bola vynimka jedna pani doktorka z Acka, tu fakt dodnes nemusim.

Sestricky su mile, ci uz na JISke alebo na RAPke, takisto na oddeleni na Acku aj na Becku

cica13 teba si pamatam, na Becku sme boli najdlhsie v aprily 2005, prisli sme na velkonocny pondelok a stravili sme tam viac ako 3 tyzdne, po operacii sa malej zapalila rana, a museli ju opat otvorit a cistit, takze sa nam pobyt predlzil, nas operoval primar Nosal a chodme k doc. Masurovi, boli sme na tej poslednej izbe ktora je pri herni, mala celu dobu pozerala rozpravky na videu, sestricky na jiske to nemohli ani vypnut ked zaspala, lebo ked to vypli tak sa hned zobudila, takze rozpravky tam isli skoro nonstop, uz to niektore vedeli naspamat.

lulu77
23. feb 2009

klub - klobuk, pisem ja tatar, ale mam malu na rukach a tu dobkam jednym prstom, a ako tak pozeram je tam viac preklepov 😉

vlasticka185
13. nov 2012

@zvedavamt
@junovka
@lulu77
@zdenocka
@atlaska ahojte mamicky,ak Vam to nevadi,tu na sl. MK si piseme mamicky,ktorych deticky presli operaciou srdiecka,piseme si tu mamicky zo SK ale aj z CZ a inych krajin,cize ak chcete,kludne sa pridajte,budeme moc radi, 😉 🙂 😵

junovka
13. nov 2012

@vlasticka185 pytaj sa co chces, ak budem vediet, tak odpoviem 😉

vlasticka185
13. nov 2012

@junovka JUUJ,ZABUDLA SOM DAT LINK,AVSAK AK TA SMIEM POPROSIT,JE VELA MAMICIEK,KTORE by sa ta mozno tiez kadeco poopytovali,kedze nase deticky boli operovane ako nemluvnata,alebo vo veku,ked moc este nerozpravali,cize pridaj sa aj sem, do tejto skupiny mamiciek,ak ta smiem poprosit https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/deti-s-diagnozou-srdicka/ cize teba kedy operovali?aku mas DG?operacne si teda doriesena?beries nejake lieky na srdce este?ako si zvladala tehotenstvo a porod ti robili cisara?su to take otazky,na ktore budu zvedave najme maminky,ktore maju dcerky, 😉

mata128
13. nov 2012

Ahoj,tak my by sme sa mohli poznat...robis tam este?my sme tam boli v maji operovany -transpozicia velkych ciev😉

junovka
13. nov 2012

@mata128 len tak mimochodom, ja som tiez mala transpoziciu velkych tepien 😉
@vlasticka185 tak teraz kam pisat?? 😀 Sem, alebo tam? 😀

vlasticka185
13. nov 2012

@junovka no tak pridaj sa k nam,ked tu je tak pusto, 😉 ja mam synceka,apropo tuto dg ma zopar deticiek co kecaju mamicky,cize urcite si myslim,ze budes bombardovana otazkami 😀

junovka
13. nov 2012

@vlasticka185 nevadi 🙂

vlasticka185
13. nov 2012

nas maly ma atreziu plucnice,VSD,Mapcas a extremnu formu malych plucnic ☹ ,snad najvacsim problemom je zle prospievanie a velmi zla imunita,aj teraz sa chystame do BA,uz sme tam mali davno byt,maju mu katetrizacne zase rozsirovat cievy,ale stale mame pozitivne vytery,uvidime,ako dopadneme buduci tyzden,ci to uz bude ok a pojdeme si zase trosku polezat,iked asi ma uz slak trafi,ze maly pojde zase pod narkozu,ten uz asi potom uplne vyskoci z koze 😀 taky je velmi zly a hyperaktivny

junovka
13. nov 2012

@vlasticka185 ja som tiez strasne zle prospievala, az na 2 roky som zacala chodit, mala som fialove pery, nechty...stale som bola chora, bola som na 4 roky tiez v BA na katetrizacii...a az na 6 rokov ma operovali v Prahe.V najblizsej dobe ma asi caka kardiostimulator, kedze uz mam total dobabranu pravu komoru, zlyhava mi ☹

vlasticka185
13. nov 2012

@junovka uff,tak to mi je luto ☹ cize to mas dost vsetko v cerstvej pameti,apropo deticky su zdrave?nezdedily dufam chore srdiecko