Suché červené miesta na koži bábätka

54tinka54
18. jan 2022

Dobrý deň,
5 mesačný synček má na rúčkach a nôžkach suché červené miesta, asi ho to aj svrbí, lebo pri prebaľovaní keď má holé nôžky si to tam s rúčkami škriabe. Neviem presne čo mu to spôsobilo, mám podozrenie že orechové koláče, ktoré som jedla asi pred 2 týždňami.. odvtedy sa toho nevieme zbaviť… nemá s tým niekto skúsenosť? Čo by to mohlo byť a čo s tým? Premasťujeme to modrou indulonou ale zatiaľ nevidím zlepšenie.

im709vf
18. jan 2022

@54tinka54 po prečítaní názvu mi hneď napadol atopicky ekzém, no po zhliadnutí fotiek mi to nepripadá ako to. U syna to inak vyzeralo. Tiež mi to príde ako alergická reakcia

54tinka54
autor
18. jan 2022

@im709vf veď práve, že na atopický ekzém sa mi to tiež nepodobá 😣 skôr tá alergická reakcia, ale môže to trvať takto dlho?

lenka2710
18. jan 2022

@54tinka54 možno to spôsobuje niečo, čo ješ na pravidelnej báze, lebo 2 týždne to je dlho si myslím, keď mali aj moji na niečo alergickú reakciu tak 3-4 dni, viac nie

lenka2710
18. jan 2022

@54tinka54 nemôže to mat z oblečenia?? Nemenila si prášok, alebo mu možno nerobí dobre oblecko, máš 100% bavlnu?? Nieje tak nejaká primes na ktorú by zle reagoval??

54tinka54
autor
18. jan 2022

@lenka2710 veď práve, že na alergickú reakciu to trvá aj podľa mňa už dosť dlho, ale odkedy sa mu to vyhodilo si znovu dávam pozor na stravu a jem to čo prvé tri mesiace od jeho narodenia. Čiže neviem…

ja_mama
18. jan 2022

Nemohli by to byt potnicky? Dcerka take mavala...najskor sa mi zdalo, ze z novych pancusiek ale mavala to potom hocikedy aj ked som ich uz nepouzivala...neskor som si vsimla, ze sa to opakuje vzdy ked ju moc naobliekam a spoti sa. Aj mesiac to trvalo kym jej to uz vobec nebolo vidno a nemala konecne suchu kozu v tych miestach, najlepsie na to posobil ovseny kupel a bioderma atoderm intensive baume (je aj proti svrbeniu). Nie som si vsak ista ci to boli ozaj potnicky alebo tiez reakcia na nieco, na to vase sa to ale takto podla foto podoba.

54tinka54
autor
18. jan 2022

@lenka2710 prášok používam od narodenia ten istý (persil sensitive) plus po praní všetko žehlím… oblečko má len bavlnené.

lenka2710
18. jan 2022

@54tinka54 veru aj potnicky ma napadli, ak sa spoti a pot zareaguje s oblečením alebo nejakou prímesou v ňom, alebo mu je možno len teplo a koži trvá dlhšie kym sa zregeneruje

54tinka54
autor
18. jan 2022

@ja_mama potničky zvykol mávať v lete na krku, ale myslím že teraz je to niečo iné. Teraz má v tých miestach na dotyk drsnú pokožku a na tom má tie červené bodky. Keď mal potničky, pokožku mal na dotyk hladkú. Či vy ste to mali také zdrsnené aj pri potničkách?
Tento týždeň sme začali s ovseným kúpeľom, tak som zvedavá či pomôže.

marzuz89
18. jan 2022

@54tinka54 sprav mu ovsenny kupel, nam pomahal vzdy na "vsetko", aspon par dni po sebe

ja_mama
18. jan 2022

@54tinka54 Ano take suche, drsne mavala tie miesta. Mozno to bola reakcia na oblecko alebo nieco po spoteni, netusim ale vzdy ked sa spotila tak sa vyhadzala takto 🤷‍♀️ ona ma doteraz (ma vyse 2 roky) citlivejsiu kozu, sem tam mini ekzem alebo suche miesta, tieto vyhadzane bodky uz vsak nemava asi od roka, aj preto si to spajam s potnickami ktore byvaju kym nema este babatko termoregulaciu. U nas to aj dr videla a tiez ze asi potnicky len sa jej nezdalo, ze tak pomaly miznu. Snad aj vam pomoze ten kupel a naozaj ak to maleho aj svrbi tak skus aj tu biodermu 🙂

54tinka54
autor
18. jan 2022

@ja_mama super, vďaka 🙂 ja som sa najprv zľakla či mu nezačína nejaký ekzém, potničky by boli ten lepší prípad. Budúci týždeň máme poradňu, tak som zvedavá čo na to povie dr.