Suchý a dráždivý kašeľ u štvorročného chlapca

pupavka123
5. dec 2014

Poprosim Vas o radu,skusali sme stoptusin-nepomaha,iny den sme davali robitusin-nepomaha...mate nieco osvedcene,ale musi to mat dobru chut,inak mi to neda do pusy ani heverom 😀 dakujeeeem za kazdu radu

vefi89
5. dec 2014

@pupavka123 mojim ak nepomáha stoptussin, tak väčšinou vyfasujú dithiaden na ukľudnenie... zvlhčovať vzduch, vetrať a pozor na priedušky, aby to nebolo horšie... cibuľový sirup ak tak ma napadá

pupavka123
autor
5. dec 2014

@vefi89 Dakujem,celu noc spime pri otvorenom okne,potom je v pohode,nekasle,ale cez den sa mu to zase vrati

vefi89
5. dec 2014

@pupavka123 ešte ma napadá ditustat... ale to bolo silné aj na mňa

vefi89
5. dec 2014

a možno dáke lieky zmierňujúce alerg. reakciu, fenistil, promethazin, atď... ale tam skôr čítať PIL 😉

bejka1982
5. dec 2014

My máme dobré skúsenosti s Hedelixom...a kúpili sme zvlhčovač vzduchu Qlima...

pupavka123
autor
5. dec 2014

@vefi89 Idem sa do lekarne poradit,dakujem

pupavka123
autor
5. dec 2014

@bejka1982 Na ten Hedelix som akurat pozerala na internete,tak uvidim co mi poradia v lekarni

lady511
5. dec 2014

ahojte kočky,,my máme už 2 týždne zapal priedušiek,,síce je to lepšie,,ale do školky stále nemožeme íst,,stále ma také suchý draždivý kašel,,hlavne v noci z ktoreho sa niekedy povracia,,tak ju natahuje,,a soplíky,,mali sme už kadečo,,stoptusin,predtým ked ten kašel bol mokrý sme maly kalciový a mucosolvan.,,ja už neviem,,často vetrám,,,mala je často aj na vzduchu,,aby nebola stále vo vydýchanom,,mam pocit že zachvílu bude viac doma ako v školke ,,ale ja si nemožem dovolit byt s nou doma a emám po ruke nikoho,,,dievčata poradte niečo na imunitu,,,zdoraznujem,,že sme mali toho dost.,,davala som jej rakytníček,,sirup,,aj imunoglukán,,aj c -čkové kvapky,,ovocie znáša dobre,,takže aj mnadarínky aj pomarance,,a stále sme chorý 😒

maznacik007
5. dec 2014

@pupavka123 ja davam kalciovy sirup plus robim domaci sirup z tymianu ... niekde tu aj koluje recept na MK ...

gloria9
5. dec 2014

ahojte tak nám pomáha solmucol davam ked ma suchy kasel a potom ked uz vykaslava asi 5 dni nasadim niečo na zastavenie kasla trva to cca 10 dni potom je uz dobre davam aj fenistil 3 krat denne po 15 kvapiek kupila som zvlhčovač vzduchu zelmer a pijeme prieduškový čaj

bosoriak
5. dec 2014

@lady511 Nemas co urobit. Dieta sa imunizuje do 6 rokov, cize dovtedy proste treba ratat s tym, ze bude casto chore. Mozes do neho davat vitaminy ake chces. Je to vlastna skusenost. 🙂
Vela stastia.

lady511
5. dec 2014

@bosoriak dakujem,,tak snažim sa robit maximum,,nechcem zbytočne imunitu nasilu posilnovat,,roznymi prípravkami,,preto skor formou ovocia,,ma ho rada,,hlavne mandarinky a jablka,,

hradnapani
5. dec 2014

@gloria9 solmucol funguje aj na suchy kasel? ved to je mukolytikum na vlhky kasel. Dnes nam ho presne na to dala lekarka.
@pupavka123 mne tu minule poradili dobre duse caj z majoranky (ta obycajna, co mas v spajzi ako korenie) a normalne zo zazracne zabralo, lebo dovtedy sa mi to moje dieta skoro zadusilo od kasla

gloria9
5. dec 2014

hradnapani áno funguje ked to dam môjmu drobcovi začne vykaslavat dam mu ho asi tri krat po 5 ml rano na obed a vecer a potom uz na dalsi den rano pocujem ako vykaslava a ho nedusí

vefi89
5. dec 2014

@gloria9 tak jeho potom dusí to, že to má zachladnuté... tam by som skúsila dať masťový zábal

myzma
5. dec 2014

Ahoj, my sa trapime tiez s kaslami, mam 3 deti, kazde kasle inak.... Syn, 4r, kasle vele vela ducho, dráždivo, zadrha.... Ale do toho odkasle i mokro.... Stoptussin zabera mierne.... Myslim, ze moja dr. Prepocula ako som chsrakterizovala ten kasel.... Tsk som v lekarni dnes po porade kupila pleumolysin, ma tisit drazdenie a sucasne i pomahat vykaslat, ak treba.... Su to kvapky 3x denne.... Prirodne... Pisu... S obsahom alkoholu.... Uzil ivh teraz pred spanim... Pisu, ze do 3 dni by sa to malo zlepsit, tak uvifime, ci to tentorsz zaberie.... Msm tu tolko sirupov sko v lekarni uz za posledne 2m

myzma
5. dec 2014

@pupavka123 hore odpoved

myzma
5. dec 2014

Este ma napadlo, ze dr. Hovorila, ze maly malo pije, ze to moze byt jeden z faktorov, vysusena sliznica.... I ked teda pije najviac z celej rodiny, odvcera sa snszim dbať na este vacsi pridun tekutin....

Vcera v noci som trochu googlila... Este ma napadlo u nas vylucit laringitydu i/y ktora moze mat i tskyto prejav.... Suchy drszdivy kasel..... A dokonca neskor i vlhke vykasliavanie

ketrinatko1
5. dec 2014

@lady511
Ahoj pozri si stránku www.tentorium.sk od kamošky maly bol stale viac doma ako v škôlke stale chorý bral nejaké kvapky a tuším extra lor a fakt pomohlo je najmenej chorý zo všetkých nápis na http://www.tentorium.sk/kontakt.php aký problém a pani doktorka Ti poradí čo ma brat
Môj maly teraz to berie a ustúpil mu kašeľ mal taký dusivy ;)