Suchý a dráždivý kašeľ

antoniah
6. feb 2013

Ahojte maminy som už zúfalá .Vsade počúvanie, ze teraz je to tak.. . Dcéra robespa antibiotiká ,ale co sa tyka kaslu ,tak ten sa jej stale zhoršuje. Varim bylinkove váhe, skript na kašeľ ani nehovorím. Doktorka jej bude chciet dat určite ďalšie antibiotiká. .ach jaj taká záťaž na taký maličký organizmus. Chcela by som poradiť ako vy riesite takýto suchý dráždivy kašeľ. Každý len rozpráva, že teraz je to všade tak s tým kaslom. Dakujem za kazdu odpoveď

pimpulienka
6. feb 2013

Nám vždy zaberie Stodal sirup, ale davam ho hneď v začiatkoch, eukalyptová mastička na hrudniček a eukalyptovy olej ktory nakvapkam do nadobky s horucou vodou a dam pri postieľku..

antoniah
autor
6. feb 2013

Ako vidim mam tu chyby-pisem cez mobil nemozem ist k pc koli malej. Takže varim bylinkové caje-na priedusky, sirupy na kasel.

ivik9
6. feb 2013

my podobne ako @pimpulienka ....a Stodal davam aj ked uz je dlhsie kasel, nam pomaha vzdy....a eukalyptovy olej davam do aromalampy.....

majda1245
6. feb 2013

dobry vecer ake je dieta stare

alena0305
6. feb 2013

Kalciové injekcie - rozdeliť na viac dávok a dať vypiť - podľa veku dieťaťa. Moja to mala ako 7 mesačná - mala taký hnusný trubicový kašeľ. Staršiemu vždy doktorka predpíše na prvé 3 dni kvapky pleumolysin aby sa zo suchého stal vlhký a potom sirup ambrobene - na vykašlávanie.

antoniah
autor
6. feb 2013

V decembri mala 3r

antoniah
autor
6. feb 2013

Viete stve ma aj to, ze clovek sa doma trapi v noci nespi rozmysla ako by dietatu pomohol a nakonec ked som dnes isla z prace, tak som videla ctené pani ucitelky ako su na prechádzke s detmi. U nas neboli ohrnute cesty a snehu ani nehovorim.

nikolka2
6. feb 2013

Ditustat 😉

sendy182
6. feb 2013

@antoniah ahoj ak ti môžem poradiť nerob jej bylikové čaje ak dávaš kde je napr.materina dúška alebo aníz a podobne tak môže viac kašľať.....neviem aký sirup dávaš na kašeľ či dávaš?.....ak má vlhký kašeľ tak v tedy počuť hlien v hrdielku tak normálne sirup na vykašliavanie no ak má zbytočný suchý hrubý kašeľ a častokrát aj v noci tam by som dala antishamistiká aby ju to viac nedráždilo na kašeľ.....veľa deťom pomôžu kvapky na potlačenie kašľa ako stoptusin,ditustat no žiaľ moje deti nemajú dobré skúsenosti s tým......zvlhčovanie vzduchu, jemné vetranie, vyššie položený vankúš a calciový sirup.... 😉

antoniah
autor
6. feb 2013

Ma skôr suchý kašeľ až mi trhá srdce keď ju pocujem. O tych bylinkovych cajoch som nevedela -diky.

sendy182
6. feb 2013

@antoniah ach moje aj v noci kašle? to ju bude aj bruško bolieť z toho kašla,riadna svalovica.....lech skúsi ležať na boku s pokrčenými kolienkami a jemne jej môžeš pridržať bruško, aby ho mala pevnejšie ak začne kašľať.....čajík jej môžeš normálny zelený alebo slabučký čierny, ovocný a ochuť jej ho trošička..........skús sa opýtať doki či jej nemôže dať niečo ako claritine,zodac,zyrtec.....lebo je to uplne zbytočný kašeľ...niekomu zaberie aj Bioparox sprey no je to tiež atb......poinformuj sa...........skoré uzdravenie 😉

duracikova
6. feb 2013

Ahoj. Nech jej dr. zoberie krv. Malý mi kašlal tri týždne a z odberov mu zistili mykoplazmy. Po nasadení ATB bolo hneď po kašli.

jasmika
6. feb 2013

@antoniah skús cesnak s masťou na nohy na noc...mám to v albume čo sme vyskúšali..nám to zaberá

antoniah
autor
6. feb 2013

Stve ma ze lekári ani nezvazia a hned buch- antibiotiká. Skusim sa zajtra spýtať doktorky na tu krv a poprípade nech jej urobi stery.

antoniah
autor
6. feb 2013

@sendy182 chuda moje ak sa blizi večer tak je to neunosne.

sendy182
6. feb 2013

@antoniah krv a výteri nech jej urobia zvláš ak dlho kašle alebo sa jej kašeľ vrátil........ 😉 poprípade Rgt hrudníka

billam
6. feb 2013

@antoniah my tym práve prechadzame...aj deti, aj manzel, aj ja....dávam detom skorocelovy sirup, je bylinkovy a setrnejsi, ako nejaky solmucol, robitusin, stoptusin....na noc dávam detom 15 kvapiek fenistilu.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinka444
6. feb 2013

Pred spaním na večer aj cez deň treba dať fenistilové kvapky a inak 3-krát denne Robitusin.

majda1245
6. feb 2013

pytala som sa ze kolko ma dieta rokov kvoli vybornemu sirupu uvarte vpol litra vody 2nakrajane cibule po 15 min precedit dochutit citronom a medom to je podstatne a dat dietatu vypit po troske kolko bude chciet cim viac tym lepsie

duracelko
6. feb 2013

ja tiez pri malom - stále ho dusi kašel -a ten fenistil som zabudla dat. on berie antibiotika má zapal priedušiek

kristinka1826
6. feb 2013

dobry vecer.potrebujem surne poradit?syn v 17.12.2011 absolvoval vyberani nosnej mandle.ale teraz asi mesiac znova zacal chrapat.vsimla som si ze ma zväcene krcne mandle.pred tym mesiacom bol chory najprv angina a za 5dni nato dostal chripku.je alergik na BKM.SLEDOVANY ALERGOLOGOM A NA KOZNEM PRE EKZEM.VIETE MI PORADIT CO MAM ROBIT?SOM ZUFALA a prepacte mi ze som napisala do tejto temy ale uz som pisala vsade.budem rada za kazdu radu

billam
7. feb 2013

@kristinka1826 ak mu nosne mandle vyberali v celkovej anesteze, tak by mu nemali znova narast....ale skoc na ORL, nech sa na neho pozrie lekár...

kristinka1826
7. feb 2013

@billam ano v celkovej anestezi.ja sa hrozne bojim ze mu budu chciet vybrat aj krcne.ale toho sa bojim najviac aby nemal zas problemy s prieduskami.uz som precitala vsetky clanky o tom.keby mi niekto vedel poradit z vlastnych skusenosti.budem rada za kazdu radu.dakujem

billam
7. feb 2013

@kristinka1826 skus sa opytat jednej baby - nick má STRAPCO tusim, ona aj radi v teme ohladne ORL...neviem teraz na rýchlo názov temy, ale ked popozeraz v témach, tak určite to najdes /nejako tak sa vola téma, že ďakujeme strapco/

kristinka1826
7. feb 2013

idem skusit pohladat a dakujem

kristinka1826
7. feb 2013

@billam jej dakujem si velmi mila

billam
7. feb 2013

@kristinka1826 hlavne sa maly uzdravi!!!

alena0305
7. feb 2013

@antoniah To s tou škôlkou je začarovaný kruh - oni nechodia von len v silných mrazoch, silných vetroch a silný dážď. Cez deň by sa malo podporovať vykašlávanie a na noc tlmiť. Môjmu na prvé tri dni zaberá ten pleumolysin - má 5 rokov a užíva každé 3 hodiny 5 kvapiek - čiže ty by si mohla dať každé 3 hodiny 3 kvapky a potom keď už vlhko odkašláva roztok ambrobene 3x za deň. Oboje sa nemôže tak 2 hodiny pred spaním najneskôr - lebo by podporovali kašeľ. Na noc sa dáva niečo na utlmenie - buď kvapky fenistil alebo sirup zodac či iný na alergiu. Na noc je dobrý aj sirup sinecod. Keď je ten kašeľ taký hnusný trubicový štekavý - tak majú kalciové injekcie - niekto mi tu kedysi napísal, že sa tak liečilo pred 30rokmi - ja viem aj ja som to užívala ale pomáha to aj mojim deťom. Môžeš uvariť aj cibuľový čaj - 2 cibule neskôr pridaj jablko a nakoniec majoránku - môžeš ochutiť a dávať piť celý deň.