Suchý kašeľ a možný zápal priedušiek

slamka890
24. mar 2015

Ahojte maminy . Dnes sme boli s drobčekom na poradni u Dr. Má suchý kašeľ , ale len slabý (zakašle asi 2 krát za 2-3 hodiny ). Povedali sme to pediatrovi a vystresoval nás, že to má slabunký zapal priedusiek ☹ . Myslíte, ze moze mat zápal priedusiek ked ma suchý kasel ?:/ Ok ja viem on je lekár nie ja ..no je uz taky trochu (trochu dost )starý a tiez sa mi zdá ze len háada :/ .. Asi odneho odídeme .. Prednedávnom sme prekonali zápal priedusiek s 10 dnovým pobytom v nemocnici (lebo ho neskoro odhadol 😠 ) . Prredpísal nám Fenistil kvapky a sirup Solmucol máte prosím vás skusenosti ? Zabrali vám tieto lieciva ? Dakujem

monicm
24. mar 2015

@slamka890 ja sa vyjadrím len k tým liekom,fenistil je dobrý pri dráždivom suchom kašli,nelieči,len tlmí,dáva sa aj pri alergiách,čo sa týka solmucolu,my používame granulát (mám už väčšie deti) a na vykašliavanie je super.len treba odstup medzi týmito liekmi,nedávať ich naraz

anitra11
24. mar 2015

naposledy som tiež bola s malou so začínajúcim kašľom, bez teploty, a s neprestávajúcimi hlienmi, ktoré fakt neviem kde sa v nej stále brali, a tiež keď ju dr. popočúvala, tak vravela že je tam už slabý zápal priedušiek, ale dala nám atb. - sumamed na 3 dni, do nosa na výplach morskú vodu, a potom ešte sirup - solmucol alebo niečo na podobnej báze ... Hlieny sa nám ale veľmi dlho držali. To čo dali tebe teraz, nám dala dr. tak pred pol rokom, keď sa mi príznaky u našej malej zdali podobné ako mala teraz ... ale vtedy ju popočúvala avravela že dýchanie má čisté ...
Veď keď ste už prekonali zápal priedušiek a aj dokonca s pobytom v nemocnici, tak by si mohla posúdiť, či to zdiagnostikoval správne ...alebo či dal vhodnú liečbu, nie?

slamka890
autor
24. mar 2015

@anitra11 No lenze ten prvýkrát nas on nevyslal do nemocnice dokonca ked som mu povedala ze kasle (prednim si ako naschval neodksalal🙂 ) tak ho popocuvala vravel, ze ma absolutne ciste dychanie a kukal namna ako keby som si to vymyslala .. tak sme sli asi oden na to na pohotovost a tam nam uz ina Dr. hned predpisala dost silne antibiotika, ze ma zapal pluc a hospitalizovali nas :/ .. Tak uz tiez neviem , ci je nanho spolah .. Ale vdaka ze ste napisali apson o tych liekoch ;)

anitra11
24. mar 2015

@slamka890 ahá, takže ste boli v nemocnici kvôli zápalu pľúc, a nie priedušiek....., lebo si v úvode písala o prieduškách ...