Šúpe sa mu pokožka na prstoch. Máte podobnú skúsenosť?
Neviem sa dopatrat k nejakej podobnej teme,tak zakladam novu.Moj maly prekonal obstrukcnu bronchitidu a asi po tyzdni sa mu zacala supat pokozka na prstekoch.Neviem,ci to suvisi s predoslou chorobou,alebo aj s tym,ze uziva maltofer(je chudokrvny).Ak mate niektora podobne skusenosti,podelte sa 🙂
@lentre nam pomohla kyselina mliečna ( je to zarabana mast ale da sa kupit aj v niektorych lekarnach bez predpisu) mastila som podctivo a pomohlo
@veronikadamianko to sme mastili pol roka plus rozne ine silne maste na predpis a opat sa nam to vratilo na jar.
@veronikadamianko to sme mastili pol roka plus rozne ine silne maste na predpis a opat sa nam to vratilo na jar.
@lentre nam napríklad nerobia dobre ani maste, ktoré sú základ krémov aj pre alergikov.
Na jar tiež zhoršenie, ale aj keď je dieťa chore, alebo niečo naň lezie. Alebo v psychickej nepohode. Je to taka kombinácia. Ale pri mori bolo super a pokožka krásna ako bábätko a to sme jedli všetko.

Dobrý deň, my to tiež už dlhšie riešime. A v podstate ide o druh atopického exému vraj. Vyhodili sme všetky plyšáky a podobné, ale aj maste, ktoré nám dávala lekárka na kožnom sme zistili že nie sú dobré - nesmú obsahovať lanolin a ani modrá indulona, ktorú sme doposiaľ dosť často používali nie je dobrá. Ani základové maste, ktoré sa pridávajú alergikom do mastičiek. Žiadne plastelíny a pod. A najlepšie, keby sme nosili stále rukavice. vtedy sa ruky uplne ukludnia. Máme to na prstoch na rukách a aj na nohám. Ale keďže reagujeme až s odstupom času, nikdy sa presne nedá určiť že z čoho .... ale more a vlhkosť je na to super. premasťovať, aby neboli miesta suché. a vydržať asi do puberty 🙂 Aj mne osobne potom prešiel exém.