Šupinky, červené fľaky a suchá pokožka na hlave. Čo to je?

alexikova
8. júl 2014

Ahojte, mám polročného chlapčeka, je úplne zdravý, no s hlavičkou má stále problém, robia sa mu také červené hrbolaté flaky, šupinky a má celú hlavičku riadne suchú. Strašne ho to svrbí a ako sa škrabe tak má všade škrabance a z toho je nervózny. Hlavne večer a keď je teplo sa mu potí hlavička a je zlostný. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Doktorka samozrejme len predpisuje masť za masťou a triafa....

elina25
8. júl 2014

Ahoj ja mám tento problém no mne to vyvolala alergia na zložku nieakej farby...No nič mne pomáha aviril olejček poriadne vymastiť hlavičku a vyčesávať!!!!i

ichbinich
8. júl 2014

@alexikova:
Ak si to az skriabe, tak urcite k lekarke, najlepsie rovno ku koznej.
Zatial mu kup v lekarni od La Roche Posay sampon Kerium Extrem Mild, ten je naozaj velmi jemny a vhodny aj pre babatka. To mu ukludni tu pokozku aspon trosku.
Lebo to neznie ako bezna mliecna chrasta, tu mala dcera a jednym vycesanim zmizla. Syn ma tiez velke supiny, bohuzial sa mu vracaju, to uz nie je mliecna chrasta. To mu tiez musim premastit a pomalicky vycesavat. Ale jeho to nesvrbi a neskrabe sa, ani to nie je cervene.
Radsej chod na kozne, aby si mala spravnu diagnozu. Lebo skusanim kadejakych "zarucenych" domacich receptov to mozes zhorsit...

alexikova
autor
8. júl 2014

Neskúšam nič také no jemu sa to objaví potom zmizne a zlepší a tak... no a vždy keď sme u doktorky tak to vyzerá v pohode a len jej to opisujeme :D

vefi89
8. júl 2014

@alexikova či to nemôže mať podráždené aj z mydla, či šampónu? ak mu to vysušuje pokožku, tak to aj svrbí

kurciatko23
8. júl 2014

nasa mala to mava, ked su extremne teploty, zacne to na hlavicke ako popisujes a potom to ma aj na brusku a koncatinach, davm jej na to masticku zarobenu z lekarne, neviem, ako sa vola, dala mi ju kozna, do kupela som jej kuoila olejcek

latvia
9. júl 2014

@alexikova ked mu to vznikne, odfot si to a ukazes lekarke aspon foto

maribell
9. júl 2014

my sme to mali tiez akurat ze maleho to nesvrbelo ... nam tiez predpisovali masticky ale nepomohlo ..nakoniec som sa nastvala a supinky vycesala ..a odvtedy bol pokoj ..

momimi
18. okt 2015

@alexikova ,no my máme podobný problém,natierame ho mastičkou antibiotickou už 10 dní ale nič,zajtra ideme ku dr.opät.