Svrbenie hlavy dvojročného syna

ivanka0603
17. dec 2020

Ahojte, syn bude mať 2 roky a strašne ho svrbí hlavička. Hlavne v noci ho to budí, ale všimla som si, že sa začal škriabať už aj cez deň. Vši nemá. Na zátylku má aj zväčšené uzliny, dr. povedala,že budeme sledovať, že nie sú moc zväčšené a u takýchto malých detí je to normálne. Sme objednaný aj na kožné, ale až ku koncu roka....kúpila som aj šampón na citlivú pokožku v lekárni a nič ....už som z toho nešťastná. Nevyspí sa ani on, ani ja...fenistil kvapky ani ditiaden nepomáha. Neviete poradiť, čo by pomohlo ešte...pokým sa dostaneme na to kožné.

jankapepe
17. dec 2020

@ivanka0603 a skúsila si šampón na vši a následne vycesat?

ivanka0603
autor
17. dec 2020

@jankapepe neskúšala....to by sme mali potom všetci,nie? Malý väčšinou spáva s nami v posteli. A uzliny by tiež nemal zväčšené.

jankapepe
17. dec 2020

@ivanka0603 ako dlho má problém so svrbením hlavy? Ak sú to vši tak po týždni dvoch si to všimnete aj vy. Ak mal tento problém aj predtým tak to bude niečo iné....
Zväčšené uzliny mali moje deti pri: nadche, chrípke, zapalenom hrdle, pri zuboch, kiahnach...... atď

ivanka0603
autor
17. dec 2020

@jankapepe už to bude mesiac....on sa začal na hlavičke škrabkať tak postupne...alebo som si to nevšímala...neviem. Ale teraz ho to budí aj v noci. Nemá ani lupiny ani nič nezvyčajné....pozerala som s lampičkou keď spal.

jankapepe
17. dec 2020

@ivanka0603 ak nevidíš lupiny ani nejak zvlášť červenú pokožku či iné zmeny tak fakt skús jednu kúru proti vsiam s dôkladným vycesanim.

jankapepe
17. dec 2020

@ivanka0603 . Z vajíčok sa liahnu larvy (pri teplote 25 ˚C za 13-19 dní, pri teplote 30˚C za 7-14 dní). Vývoj vší z vajíčok cez larválne štádia až k dospelému jedincovi trvá priemerne 20 dní, jeho dĺžka závisí od teploty (pri teplote 28-30˚C trvá vývoj 18-22 dní, pri 37˚C 14-15 dní).

Ono by to časovo sedelo od jednej potvory po dnes....

ivanka0603
autor
17. dec 2020

@jankapepe zajtra pôjdem teda kúpiť ten šampón. Ďakujem za radu

jankapepe
17. dec 2020

@ivanka0603 ono to fakt môže byť čokoľvek, za vyskúšanie nič nedáš. Vlásky má dlhšie či na krátko?

ivanka0603
autor
17. dec 2020

@jankapepe po bokoch kratšie, na vrchu hlavy dlhšie. Ešte som ho teraz pozerala a má sem tam také ako keby žlté mini chrastičky alebo ako by som to nazvala vo vlasoch. To som si predtým nejako nevšimla. A aj ja ručičke má pár červených vyrážok. To mi ukazoval večer, že ho to svrbí. No ja už fakt neviem.

zuzulikmichalik
25. dec 2020

@ivanka0603 my sme to mali tiez u syna, nneskor zistena histaminova intolerancia ..

basska_b
25. dec 2020

@ivanka0603 Teraz je zle svetlo a vonku sa nosia čapice, ale on môže mať pozostatky tzv. mliečnej chrasty ešte z obdobia, keď bol kojenec. Daj to do googlu, že či je to to. Ono sa odporúča sa s tým popasovat ešte keď je malý, lebo to začne potom takto svrbieť. Moja staršia ma tiež trošku také zvyšky toho, lebo som jej to zle odstránila.
Poradím tí. Keď bude svietiť slnko, zober ho na riadne svetlo, alebo proste pod silnú lampu a pozri mu tie žlté chrasticky. Kúsok po kúsku mu ich vyskrab. Ja som mojej vždy v lete že "počkaj, tu mas niečo vo vlasoch, dám ti to preč..." a odskrabala som jednu z nich. Lebo presne viem, čo to je a že som to zanedbala vtedy. Kúp keď tak sampon na mliečnu chrastu. Ideálne keďže je to chalan, strojčekom vlasy dole, preč, nech sa k tomu dá dostať a riešiť to.

ivanka0603
autor
25. dec 2020

@basska_b asi to tým nebude....uz ho to svrbí aj na tvári aj ja krku....tam je aj výhadzaný...uz odratavam dni, kedy sa dostaneme na kožné

basska_b
25. dec 2020

@ivanka0603 Ježišmária, chudáčik 😢