Syn má ako keby jeden bok väčší

lara0000
15. jan 2021

Ahojte maminky prosím poraďte čo to môže byť? Malý ma akoby jeden bok vetcsi čím to môže byť ďakujem

aaao
17. jan 2021

@lara0000 urcite lekar a zasla by som aj k fyzio lebo urcite ma aj panvu vysunutu do strany aj ja to mam take a mozno aj nohu kratsiu bude mat mne teraz plece na opacnej strane pada dole 🙂

dwightvb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lara0000
autor
17. jan 2021

@dwightvb je pravák zfu veru to som si nevšimla ale pri stole mi sedí normálne jasne pojdeme k doktorke v pondelok mame termín tak som zvedavá čo povie

dwightvb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katym77
17. jan 2021

Syn má kratšiu nohu pri takomto postavení a chybné držanie. Dá sa to rozcvičiť. Možno tam nič nemá. Lekár si ho pozrie a budeš môcť kludne spať

katym77
18. jan 2021

@lara0000 ako ste dopadli?

bosorka3113
4. máj 2021

@katym77 ako riesite prosim ta topanky?

att123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
4. máj 2021

@att123 super zmena. A aka bola diagnoza? Skolioza ci lordoza ci daco ine?

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
4. máj 2021

@att123 tak som rada, ze ste to riesili, ja som si hned myslela, ze to bude skolioza, hoci ta tu utesovali, ze ved telo nebyva symetricke...co je sice pravda, ale az tak viditelne by to nemalo byt. Teraz z neho vyrastie fesak 😎

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
4. máj 2021

@att123 aha, prepac, poplietla som to 🤦‍♀️😅

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katym77
5. máj 2021

@bosorka3113 máme do nich vložky a podpatenku. to ti predpíše ortopéd

bosorka3113
5. máj 2021

@katym77 ano vlozky nam predpisal ale topanky sa mu vyzuvali... Niaky tip kde nakupujes topanky nemas? Syn ma 36 nohu a zohnat nieco vysoke ako prezuvky je nemozne 😒 a podpatenka je lepsia silikonova alebo kozena? Dakujem

katym77
6. máj 2021

@bosorka3113 silikónovú máme my a koženú sme neskúšali, väčšinou nosí športovú obuv nakúpenú v športových obchodoch. Radšej plátenné botasky ako kožené a tiež čo sme si vytrpeli s otlakmi😁
A tiež máte rozdielnu dĺžku??

bosorka3113
6. máj 2021

@katym77 ano o 1,5cm. Dnes sme sa pytali na silikonovu podlozku a muzovy povedali ze nie je vhodna pre deti... Nechapem lebo uz viac krat som citala ze ju maju deti. A papuce ako riesite?

katym77
7. máj 2021

@bosorka3113 papuče v protetike, ale často chodí bosý, a cvičíte? Zas u nás je to menej.
Najviac to využívame v topánkach, pri chôdzi, športovaní a podobne.
Je tam jedna metóda, ktorá pomáha, budem možno písať nezmysli, ale zdá sa mi že sa volá Dornova, ale presne ti to vysvetlia na fyzioterapii. My sme mali tiež prvého ortopéda, ale neverila som mu, už len z dôvodu spôsobu vyšetrenia, našli sme si druhého a ten nám všetko vysvetlil a naozaj urobil aj cielené vyšetrenie, lebo tam resp. u nás nie je problém, zo zlým rastom, len to spôsobilo vykrivenie chrbtice a naklonenie panvy. Pritom naozaj tie ortopedické pomôcky sú fajn, ale asi treba to riešiť komplexne. Píšem ti to ako laik, naozaj sa opýtaj dobrého ortopéda, spoznáš ho ako sa venuje diagnostike.

bosorka3113
7. máj 2021

@katym77 ano citala som o tom ale on je cely ochabnuty a tym padom to nie je pre neho vhodne... Pomohlo mu to iba na chvilu. Dnes sme boli u novej fyzioterapeuticky a velmi dobry pocit sme z nej mali tak snad nas nauci dobre cvicit. Boli sme tam skoro 3/4 hodinu a celeho ho pozerala aby spravne nadstavila cvicenie tak snad nam to pomoze. Topanky a podpatenku nam pochvalila ze je pekne rovny ked ju ma a doporucila urcite pouzivat aj v skole v papuciach. Problem je ze neviem najst sandale do skoly ktore su vysoke aby ked mu tam dam podpatenku sa mu nevyzuvali a pripadne si nevyklbil nohu 🙈 bola by si taka zlata a odfotila mi ake mate papuce do tej skoly? Kolko cm mate vy podpatenku?

katym77
10. máj 2021

@bosorka3113 teraz ti to neviem odfotiť, ale klasické ortopedické šľapky od protetiky, nosí do nich si v škole nedáva podpatenku (má 13 rokov), ale vo všetkej športovej a vychádzkovej obuvi to nosí, na leto mu chcem kúpiť sandále nech to nosí aj v nich.
Odkaz: https://www.protetika.sk/detska-vychadzkova-obuv

kandrea
17. feb 2022

@lara0000 prosím vás ako ste dopadli nakoniec?riešili ste to?

lara0000
autor
8. máj 2022

@kandrea ahojte jasné riešili sme to no má.jeden bok padnúty dole takže musíme cvičiť a musí nosiť také špeciálne topánky jednu výsiu ako druhú aby sa mu to vyrovnalo

slaaavka1111
25. mar 2024

@lara0000 dobrý deň. Chcem sa opýtať ako ste dopadli. Pomohlo vám to cvičenie? Upravilo sa to?