Syn má ťažkú poruchu imunity. Čo nás čaká?

denisocka
14. jan 2009

no,po všetkých mojich rôznych temach a starostiach,som sa dnes dozvedela ,
že moj syn ma ťažku poruchu imunity.

Neviem nič viac,len IgA skoro nemá,IgE ma vysoke a ešte jedno Ig M alebo G nemá ....

neviem vôbec čo ma čaka,čo to obnaša,čo to znamena, čo do buducna ....

prosim,ak mate taketo problemi,alebo skusenosti,vedomosti - poradte. Dnes som ešte v štadiu šoku a paniky,hadam to nie je až take katastrofalne,ako to teraz vnímam,aj ked viem,že to nie je sranda

vdaka za rady

junovka
16. jan 2009

my sme sa zo 40 trapili hadam 3 dni 😔

denisocka
autor
16. jan 2009

JABBER- asi neuveríš,ale tajne dufam že hej

junovka
16. jan 2009

nepostrehla som 😅 -vyhadzal sa ti uz? 😕 Nakolko pri 6.chorobe sa zvykne dieta vyhadzat 😒

jabber
16. jan 2009

denisocka - věřím 😉

denisocka
autor
16. jan 2009

junovka nevyhadzal,ale to by sa mal až na 3.-4.den ?

junovka
16. jan 2009

tak nejako 😒

jabber
16. jan 2009

junovka - ta vyrážka se objeví prý až 3. nebo 4. den a to ještě jen u každého pátého dítěte

erikasadek
16. jan 2009

deni, mne v lete obe deti jedno za druhym mali 40 horucky, pocas 6 dni, a na 7 pekne sama klesla na 37
nikto nevedel , preco vsetky vysledky mali dobre, teplota sa nedala zbit, ani na lieky nereagovali

denisocka
autor
16. jan 2009

takže to je kvazi normalne ked ju ma tak dlho?

junovka
16. jan 2009

erika, ja neviem, ale mne sa nezda, zeby to bolo normal, tak dlho mat 40 😝 😝 😝 😒

junovka
16. jan 2009

aj ked je pravda, ze ked som mala rok, tak som mala skoro 2 tyzdne 40 a to som uz lezala v nemocke a nakoniec mi vyliezli prve 2 zuby 😝 😝 😀 😀 😀 😉 ...tiez vysledky boli negat. 😒 ...to bol moj pripad, ale zase pedina vravela, ze pokial je vyssia teplota ako 38,5, tak povacsinou to znaci nejaky zapal v tele, nakolko ked sme vtedy uvazovali o zubkoch pri 40, tak vravela, ze deti a to iste aj na infek.mi vraveli, od zubkoch je teplota max.38,5 😒 😝

denisocka
autor
16. jan 2009

jumovka,on ma napuchnute očne a nahmatala som stoličku,teda napuchnutu,takže ktovie.Inač tieto peripetie s teplotami a zapalenym hrdlom mame od decemra, a leukocyty su 13,2 prišom horna hranica je 13,takže nepredpokladam nejaky velky zapal,kedže popri tom ma to hrdlo červene,moč ma negativny

body by to boli zuby,a nech su rýchlo vonku ..... a inač ma take hrozne sople,a krčny na to nič nevravel,nos,usta,uši ma oki,ani nasivin nekazal,len morsku som. a chudak šimon ked spí tak mu to tam buble až chrápe, a odsať ani vysavač to nevie

junovka
16. jan 2009

kiez by Denis.Moja tiez uz 2 tyzdne taha sople, v noci a cez den ked spi, tak chrape.Jeden tyzden som davala Sinupret na spustanie soplov, nakolko som nevedela nic odsat, teraz dajako sople idu a neviem ich zastavit 😀 ...davam Calciovy sirup, Nasivin a Coryzaliu.Ked neprejde do pondelka, tak tiez nebehneme na krcne ☹ ...nakolko mi aj malo co je.Ocne este nemame, ale za to uz 2 cumliky rozhryzla napoly jak nic 😒

jahodka11
16. jan 2009

denisocka-aj nas maly mava pri zubkoch strasne sopliky a niekedy to ani odsat nejde.....pouzivame morsku vodu, nic ine....a cakame, kym zmiznu.... 😒 doteraz sa nam to vzdy potvrdilo, ze to boli zubky....naposledy aj kaslal, tak som mu davala stodal a vsetko preslo, ked bol zubok vonku 🙂

erikasadek
16. jan 2009

junovka, ver mi bolo to normalne my sme boli dvakrat na pohotovosti, tam urobili vsetky vysetrenia, bili stoho hotovy ale nic nemohli najst...a presne potom mi povedali taky je teraz virus proste len horucky bez priznakova apride ako odislo a tak sa stalo pri oboch detoch...

a inak dookola bolo vela deti takto zasiahnute takze sme neboli vynimky...

lekar mi povedal jedno dieta bez priznakov moze vydrzat horucky aj 2 tyzdne.. co ma zarazilo, pod podmeinkou ze je hydratovane..... a zansa horucku... 😉

kazde dieta je ine... 🙂 🙂

denisocka
autor
16. jan 2009

babyyyyyyyyyyy

čosi sa mu vyhadzuje na hrku-ranienkach a pvredu pod krkom,neni su to potničky,ale take červene fleky 😝 tak pokial nema alrgiu na antibiotika po 3.dávke tak žeby predsa? 😅

erikasadek
16. jan 2009

deni ak mas podozrenie tak chod k lekarovy, aby si si bola ista ze to nie je alergia na atb...

denisocka
autor
16. jan 2009

no hadam nie alergia,a doktorov v piatok poobede je problem zohnať a zas na pohotovosť to zatial nevyzera

erikasadek
16. jan 2009

tak klud a pockaj co s toiho vyrazi..... dufam, ze len sa to uz upokoji... 😉

denisocka
autor
16. jan 2009

ta asi prd 6.choroba,zas ma 38stC ,ladove ruky ...a po vyraškach ano chýru ani slychu

eliska7
16. jan 2009

denisočka-zlatko,pišeš:bum 38,5 - hned šiel do vane :zlatá moja,zabaly a sprchy,vana sa dava pri teplote 39 a vyššie!!!dovtejto hranice sa podavaju len lieky na zniženie teploty a diazepam(ten zabranuje krčom ,uvolnuje svalstvo)a hlavne sa ukludni,teploty može mať aj 4 dni a ked ide už oto dokina vas mala poslať aspon na infuzky a tam by mu urobili komplet vyšetrenia.poviem ti z vlastnej skusenosti ,my sme si vybavili prijem na oddeleni a tam uplne dokladne porobili všakovake vysledky a nemusela som žiť"v takej hysterii a strachu ako preživaš ty.bohužial dnes treba tlačiť na lekarov aby sa rozhybali,lebo sa budeš len zožierať trapenim.a prosim ťa čo je to tá 6 choroba??? 😕

eliska7
16. jan 2009

tak som si to prečitala,ale rozpoznanie tejto choroby by mali potvrdiť laboratorne vysledky,nemožno hned teploty a vyražku tomu prisudzovať,na to su fakt lekary,
deni drž sa a ked sa ti nezda,tak chodte na pohotovosť na to su tam lekari!!!!

denisocka
autor
16. jan 2009

eli,to si asi v druhej teme vyčitala že bum 38,5 a vana,teraz večer mal 39,1 o 18.00 taks me ho tam dali

denisocka
autor
16. jan 2009

eli,ešte,ja diazepam dávam,ale može sa každe 8 hodin najčastejšie,a ked som dala o 12h cely,bo mal horučku,tak nemožem dať o 18.00 zas,takže radšej schladim teličko vo vani

no a ja zas nemam chuť ležať v nemocnici,tu u nás je to sami cigan , a krv sme mali branu aj sme boli u doktorky,takže hadam sa to zlepší.

v podstate dnes mal teplotu len rano,okolo 9h,o 12h a teraz o 18h,lepšie ako predvčerom,ked ju mal vkuse jeden a pol dna

ivusa82
16. jan 2009

deni...pozrela som si fotky tych vyrazok.....myslim,ze moj maly to mal presne take iste...a aj na tych istych miestach,, uz ich nemate ze? teraz len teplotuje??

denisocka
autor
16. jan 2009

nie nemáme ich,mali sme ich od 27.12 tuším,do neviem kedy,asi 10 dni dokopy

denisocka
autor
16. jan 2009

jaj zabudla som,tiež boli vtedy vyrašky+teploty 38,5st a dostali sme antibiotika,lebo mal zapalene hrdlo

ale tie vyrašky boli vraj potravinova reakcia?

junovka
16. jan 2009

Deni, pozrela som si tvoje foto s vyrazkami ☹ 😔 ...tam kde mas popisane, ze asi od plienok, tak take mala Timeika od malicka az do 4 rokoch, hlavne na nozkach-atopak nam bol diagnostikovany.Ale, tie licka??? ☹ .....tak to bude asi naozaj potravinova alergia.Inak, ti poviem pravdu, ....az take som este nevidela ☹ 😢 😔 ...chudacik, urcite ho to musi svrbiet, ci nie? ☹

denisocka
autor
16. jan 2009

Nie,nesvrbi.to bude z jablka asi,alebo km,mrkvy?lebo od nedeli je na ryzi a bananoch a nic