Syn má ťažkú poruchu imunity. Čo nás čaká?

denisocka
14. jan 2009

no,po všetkých mojich rôznych temach a starostiach,som sa dnes dozvedela ,
že moj syn ma ťažku poruchu imunity.

Neviem nič viac,len IgA skoro nemá,IgE ma vysoke a ešte jedno Ig M alebo G nemá ....

neviem vôbec čo ma čaka,čo to obnaša,čo to znamena, čo do buducna ....

prosim,ak mate taketo problemi,alebo skusenosti,vedomosti - poradte. Dnes som ešte v štadiu šoku a paniky,hadam to nie je až take katastrofalne,ako to teraz vnímam,aj ked viem,že to nie je sranda

vdaka za rady

denisocka
autor
24. feb 2009

a toto je spred mesiaca -
naše hranice Ig

IgG 3.0 (8.0-18.0)
IgA 0,3 (0.9-4.5)
IgM 1.1 (0.6-2.5)
IgE 31,6 (normu neviem,ale do 16,alebo do 20.0)

teraz berieme vyše mesiaca as IMINOGLUKAN
- takže akurat sa IgG dvihlo z 3.0 nas 4.8 , Igm a IgA kleslo

denisocka
autor
24. feb 2009

dievčatamnašla som super stranku http://www.ordinace.cz/laboratorni-hodnoty/H/ ,kde su všekty hodnoty Ig aj ine,podla písmena!!! je fakt super,podla nej nie sme až tak zle na tom . Je tam pekne aj hemoglbín rozdeleny podla veku,nie všeobecne ako na vysedku z labaku.dos ma to ukludnilo 😀 ,kedže máme Hgb 115 a každy že sme anemicky a pritom píšu,že vedk 0,5-2 roky je od 105-130 či ako

denisocka
autor
26. feb 2009

dnes som bola na kontrole,dýchanie chvalabohu čiste aj ked hlieny stále máme,stači natierať hrudník nejakou mentolovou mastou. Ideme vypisať navrh na liečenie a diagnostiku do Smokovca , tak dufam že čoskoro dostaneme termin. A idem zajtra volať na gastro , hadam dostaneme tiež nejaky skorši termín. Manžel ide 10.3. trhať krčne mandle,tak o jedneho bacilonosiča bude menej 😅 .Celkovo som zvedava jak to my pochodime,velmi maly nepribera,už 2 mesiace sa drži na vahe 9500g a pritom je podla mna dosť

jarus74
26. feb 2009

denisocka ja to riesim u 4 mojich deti ale najmensi Alexik je podobne na tom ako tvoj on nema skoro ziadnu imunitu z poslednych testov presne by som ti hodnoty nevedela povedat lebo papier som nechala u detskej dok. berie len zatial spreje a sirup aerius a ked bude mat 1rok tak nam da nieco na tu imunitu. 😢

denisocka
autor
26. feb 2009

ahoj,to mi je luto.a saršie deti su teraz na tom ako? a maly načo ma aerius?

jarus74
26. feb 2009

no denisocka upresnim ti to aby si bola v obraze najstarsi 15r. chodi uz 6r.na vakciny lebio je alergik uplne na vsetko zzacalo to vlastne oslabenou imunitou a potom alergia +obstruk.recidiv.bronchitidy a vyustilo to do astmy ,dievcata 4 a 6roc./livia a julia maju zatial lem oslabenu imun.obstr.rec.bronchitidu a minuly tyzden im robila testy na alergiu a uz sa potvrdila ale zatial nieje silna takze nemusia vakciny lem im nasadila imuno liecbu no a najmensi tak ten zkrvnych testov imunita ziadna len minimum to bol sok aj pre mna ale i dokinu ten aerius je teoretickyx tiez na alergiu ak ma dieta sopliky alebo zacina kaslat malo by to zaucinkovat miesto antib. ak nezaberie tento sirup davaju sa antibiot.momentalne je uz tyzden chory ale uz konecne ten kasel je na ustupe.
🙂 aspon dufam ze sa to nevrati..dufam ze ti to nevadi ze som to tak rozpisala 🙂

denisocka
autor
26. feb 2009

jaj jasne že nevadi,ale skor ma to šklo,že ty maš všetky 4.deturence take oslabene 😢 a ten najstarši,ked xhodi na tie vakcíny,tak aky "kvalitny" ma život.teda ak som blbo nepoložila otazku 😖

jarus74
26. feb 2009

nie nepolozila si ju blbo.ono sa to da a uz si aj zvykol na to ze musi chodit na alergologiu na tie vakciny ale ja si neviem predstavit ked nebude chodit ci sa to nezhorsi alebo co hoc berie aj zodac aj sprej do nosa.lebo minule nam povedala dokina ze uz asi skoncime ze este uvidi ake budu vysledky.

junovka
26. feb 2009

jarus, pozeram ze si z Kosic.Ku komu chodite na alergo?Moja dcerka Timka je tiez alergik, berie aj Aerius, najnovsie jej nasadila nejake vakciny-kvapky na 3-5 rokov 😖 ☹

jarus74
27. feb 2009

junovka my chodime na polikliniku nad jazerom ku dok. Hrmovej 😉 a ty? 🙂
kvapky -vakciny neberieme syn to ma v injekciach ☹ a dceram zatial nedala ze este pockame ako sa to vyvinie. 🙄

denisocka
autor
27. feb 2009

BABY,SOM RADA žE SA TO TU ROZBIEHA,bola by som rada aby toto nebol len "moj pribeh" ale skusenosti aj vás ostatných.ja vie,že su aj horšie choroby, a že dieťa s dobrou imunitou je dnes vzacnosť - ale aj tak to je smutne,že tie naše decka su take chorlave pri takjto da sa povedať "vyspelej" medicine 😖

junovka
27. feb 2009

jarus, my chodime na KVp k Strkolcovej.Moju Timku mi dala dokopy, nakolkochodili sme do Novej k Spisiakovej, tak mi straaaaasne dobabrala zdrav.stav Timeiky 😢 😢 , kazdy tyzden bola chora z jej liekov, co jej stale davala, nakoniec som uz dostala nervy a odisla som prec 😉

Deni, minule si spominala, ze maly ti mala take cerv flaky a po chvili sa mu stratili.....presne toto mal syn mojej kamosky, minule som ti pisala v jednej teme, tusim Helikobakter-temna, ze si myslela, ze ci ho tiez nema, tak nakoniec mu zistili, ze ma alergiu na BKM, ale este zistuju na co konkretne, nakolko sa to deli este na nejake ine .
A nepostrehla som, tvojmu tiez zistili alergiu na BKM?

jarus74
27. feb 2009

junovka dobre si spravila ze si odisla od tej doktorky 🙂

denisocka plne s tebou suhlasim mas pravdu 🙂

denisocka
autor
27. feb 2009

nie,na testy mame isť teraz 11.3 - na soju,kravs.ml,celiakiu a ešte nejake skratky + reflux usg

- ja už sama neviem čo to je,vtedy to mal ani neviem tie štípance-asi z kokosu,alebo jahod.brumuka,alebo že ja som žrala cez sviatky mandle - fakt neviem,odvtedy to nemal. ked som mu pred týždnom skusila dať puding z KM,tak mal akoby akne na tvary a vyžrate lička-ale v ten den som mu začala davať sinupert na hlieny,a vyrašky sa prestali robiť až na 4.den,ked som sinupret vysadila. Ked papa aktiviu bielu-sladku tak nema nič,možno dnes zas ksuim test s KM

jarus74
27. feb 2009

denisocka moja LIVIA kes zje jogurt ,syr a nieco mliecne tak ma take ako stipance a dost velke to je tiez alergia ☹

denisocka
autor
27. feb 2009

ach jaj,my nie- teda nie z toho,ale nemožem sa zbaviť "ekzemu" tam,kde sa zapína plienka,pod pupkom,stale v noci,ked vela nacika a namokne predna časť tak sa to začervena a pri prebalovany ma velmi rýchle ruky a škrab-škrab a je to cele doškriabane

jarus74
27. feb 2009

to vam tie testy na km mala spravit hned ako prve nam to tak urobila ale zalezi asi od doktora.
a maly ma uz potvrdeny reflux ?moj syn J akub to mal od 4mesiaca asi do 2rokov uz sa nepametram presne.
my sme tiez uz presli vselijakymi chorobamy snad sa na nas lepi vsetko. ☹

jarus74
27. feb 2009

moj zlaty urcite ma problemy aj zo zaspavanim ci nie? a davas nejaku masticku na ten ekzem ak smiem vediet a ak ano tak jaku.

denisocka
autor
27. feb 2009

raus, nie.zaspava c ekom dobre,skor po prebudeni mu to všetko vide hore a pokašliava-ved vieš,to kysle. a to pod pupkom,skušala som všetko,kus pomohla Cicaderma,kus calcium,teraz mam 3.den Imazol,ale bvčerabsi to zas rozškraiabal,tak neviem čo ho podraždilo :(

jarus74
27. feb 2009

skoda ze to nevidim ale neskusala si natriet holtovym kremom je velmi dobry akurat smrdi a este imunoglukan dostat to v lekarni na volny predaj a pomozu urcite mozno aj tvojmu drobcovi.

denisocka
autor
27. feb 2009

jaj zabudla som,aj holta davame-ale ja nič nedokažem davať dlhodobo 😀 striedam,skušam,čo chytim prve do ruky a imunoglukan berieme už mesiac a pol 😉

no teraz som dokončila šošov.privarok a dala som aj malemu - SKUSKA na BKM 😀 a cez vikend uvidime,či bude reakcia!!! zjedol 2 taniere 😝

jarus74
27. feb 2009

no cudujem sa ze nezabral skus mastit jeden krem aspon 5dni nechcem ti radit ale vyskusaj to 🙂

no ale zato mas doma papkaca riadneho ze as 2 taniere 🙂

jarus74
27. feb 2009

pozrela som si fotecky z maleho je sumny a ten jeho kukuc 🙂 🙂 budes frajerky odhanat 🙂 🙂

denisocka
autor
27. feb 2009

jarus,papač,nepapačale prd pribera-šrotuje viac ako ja a vaha stoji,alebo ide dole ☹

denisocka
autor
27. feb 2009

baby poradte ktory,bo som nerozhodna jak tota stara blaškova

http://www.obchodny-dom.sk/eta-0632-90000/44602... alebo http://www.obchodobchodov.sk/produkty/Starostli...

junovka
27. feb 2009

caute...

pozeram, ze okrem denisocky, tak aj u jarus mate ekzemy ☹ My sme si ich tiez hooooooooooooooooodne uzili u Timeiky ☹

jarus74
28. feb 2009

ahojte baby 🙂
denisocka je to v podstate aj jedno pri tych zvlhcovacov my sme mali nieco take ako je ten druhy ten by som ti odporucala ja al je to na tebe aky si kupis splnaju rovnaku ulohu akurat objem je vecsi alebo mensi cim aj jeho doby trvania pre zvlhcovanie 🙂

my sa tiez obzerame po druhom zvlcovaci lebo moj muily synator neviem co robil pri skrini a zvalil my zvlcovac a ten samozrejme praskol taklze momentalne nemame ziadny len infra lampu.

ja som zvykla do odvlhcovacy davat aj eukalyptove kvapky a dychali sme vsetci 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 xixi 🙂

junovka ekzem celkom zvladame len musim dt pozor na to co papka. 🙂

denisocka
autor
28. feb 2009

aj nam sa teraz urobili take male suche fliačiky-nejaka infantilna seborea?

jarus74
28. feb 2009

no nebude to z toho sos.privarku co si vcera spominala ☹

denisocka
autor
28. feb 2009

nie nie,to ma už skor,to mal aj za babatka-to sa urobi taka sucha kožička,jal lišaj na lakti,alebo stehne,ak budem podstivo mazať indulonov,zíde