Syn má ťažkú poruchu imunity. Čo nás čaká?

denisocka
14. jan 2009

no,po všetkých mojich rôznych temach a starostiach,som sa dnes dozvedela ,
že moj syn ma ťažku poruchu imunity.

Neviem nič viac,len IgA skoro nemá,IgE ma vysoke a ešte jedno Ig M alebo G nemá ....

neviem vôbec čo ma čaka,čo to obnaša,čo to znamena, čo do buducna ....

prosim,ak mate taketo problemi,alebo skusenosti,vedomosti - poradte. Dnes som ešte v štadiu šoku a paniky,hadam to nie je až take katastrofalne,ako to teraz vnímam,aj ked viem,že to nie je sranda

vdaka za rady

jarus74
28. feb 2009

niekedy je indulona lepsia ako hocijake masticky aj ja ju pouzivam.
mne to pripomina dievcata to mali ked boli drobne a mali to aj na tvary a najviac v zimnom obdobi cez leto nic a len v zime ale uz s toho asi vyrastli.

denisocka
autor
28. feb 2009

hej hej take,suche. my sme to mali pred rokom na líčku,v marci

jarus74
28. feb 2009

denisocka nasla som ta na mi
mibazare chcem sa spytat ci sa oplati ten avent hrncek od 6mes. ja ho chcem kupit malemu ale neviem ci sa zneho nebude liat cajik lebo niektore maju viac dierok a z tych sa to doslova leje a taky nechcem 🙂

denisocka
autor
28. feb 2009

jaruš,nie,z toho avent netečie vobec,podla mna sa oplati. ale nam sa neoplatil,maly absolutne nepil nič,on začal až teraz iba z MAM flašky. 😖

misena741
28. feb 2009

ahoj ja som tiez uz skusila rozne hrnceky,ale zatial sa mi nic neosvedcilo.maly pije iba z flasky,do ktorej stle hryzie.nestiham kupovat savicky.chcela by som ho naucit na hrncek,ale nejako sa nam nedari.2x sa napije a potom len rozlieva.nedokaze chvilu posediet,este aj pri jedle kope,skace,tancuje.poobede ma ryzu vsade.este aj v plienke.

denisocka
autor
28. feb 2009

😀 kolko ma maly?

jarus74
28. feb 2009

ve d aj moj je sidlo-mydlo -ale chcela by som uz ho ucit na hrncek aspon na cajik 🙂 a tento sa my velmi lubi 🙂 preto som sa pytala a urcite si este nepodrzi ani tento hrncek ked flasu mu musim drzat lenivcovi malemu 🙂

misena741
28. feb 2009

ahoj maly ma 1,5roka.uz ma najvyssi cas zacat pit s poharika.kupila som mu rozne obrazkove,s naustkami.ale bud vylieva alebo ich rozbil.ale hovorim je to katastrofa.od rana do vecera len upratujem.teraz zacal konecne spavat 1x denne.doteraz spaval 2x denne ale iba 1hod.

denisocka
autor
28. feb 2009

už sme ale mino temy 😅

jarus74
28. feb 2009

deni ja som sa ta chcela este spytat ze co dala tvojmu malemu dok.na tu imunitu.citala som len nieco a asi som to prehliadla a urcite si to pisala.

denisocka
autor
28. feb 2009

jaruš,nič-ale odporučila IMUNOGLUKAN sirup,120ml-200skk, dava sa 1ml na 5kg ´-takže my dávame každe ráno na lačno 2ml.Vyjde to na 2mesiace,zatial máme ešte asi na 2 týždne,okrem toho odporčila probiotika-mala som už všetky,takže odporučam BIOGAIU-aj napriek tomu,že ta cena je des je najlepšia,raz dva kvapneš 5kv a daš to zjesť. Infant dophylus som vždy musela davať do vody,čo my ale nechcel absolutne nič piť z ničoho,z NutrolinaB som mala všetko lepkave a rano mal aj moč oranžovy-tak som kupila tablety NutrolinB a to tiež je všetko z toho zasrate 😅

jana188
28. feb 2009

denisocka, to s tymi probiotikami poznam, tiez sme skoncili na biogaii. A kazde rano asi uz rok berieme aerius, lebo minulu zimu bol viac chory ako zdravy, no a tento rok ( resp. tuto zimu) mal len 2 x slabe sopliky, ktore celkom rychlo presli. Dufam len ze to teraz nezakriknem 🤐

misena741
28. feb 2009

ahoj moj maly bol do 9 mesiaca uplne zdravy.potom to zacalo.ma kasel.v noci zacne kaslat a kasle asi 45 minut.nepomahal ani caj,ani mlieko.po opakovanej navsteve u dr.nas poslala na alergologiu.dostali sme arius sirup.na zachvaty kasla mame ventolin sprej.imunita oslabena.tiez sme skusali rozne probiotika,cebion uziva od narodenia.vela dobreho som pocula na imunoglukan,ale zatia sme ho nevyskusali.som sice zdravotna sestra,ale niekedy som na nervy.srle v neistote.dufam,ze sa nepotvrdi astma.

denisocka
autor
28. feb 2009

začínam mať pocit,že sa to všetko posralo po tretej hexa vakcíne 🙄

misena741
28. feb 2009

moze to byt.i ked ja preferujem ockovanie proti vsetkemu.ale vela ludi si mysli,ze si telo nedokaze vybudovat protilatky.

denisocka
autor
28. feb 2009

no ja neviem,ja som sa dlho lamala na prevenar,nakoniec o týžden ideme na neho,hadam to bude prva aj posledna nepovinna očkovacia latka

misena741
28. feb 2009

boli sme aj v nemocnici,ale tiez nic nenasli.povedali,ze je zdravy,ale nikto nevie preco kasle.niekedy mame aj 2tyzdne pokoj,potom sa rozkasle a zaciname odznova.na sprej si nezvykol.dr.hovorila,ze si casom zvykne,len neviem kedy.ked je chore dieta a vy mu nedokazete pomoct je to na porazenie.skusali sme probiotika nutrolin b,biogaiu,rozne vitamin,imunal,hedelix,ale myslim ze nic nezabera.nasa dr.nam dava stzoptusin,calcium a to je vsetko.

denisocka
autor
28. feb 2009

no mám v ruke marhulovy džem a je tam v nom 50% marhule,kyselina citronova,PEKTIN,marhulova aroma a ferbivo E110 -takže možno na niečo z toho je citlivy

misena741
28. feb 2009

ja ho chcem dat zaockovat aj proti ovcim kiahnam.rozmyslam aj nar ockovanim proti kliestom.vela kamaratiek si dalo deticky zaockovat.sice riziko nakazy je male,hovori sa o 2 percentach.ale istota je istota.

denisocka
autor
28. feb 2009

zas to ale netreba prehanať 😉

misena741
28. feb 2009

to mas pravdu,ale neviem ci si mala ovcie kiahne.ja si pamatam ako nas mama natierala s tekutym pudrom,stale nas napominala aby sme si to nechytali.manzel ma aj dve male jazvycky.okolie ma odhovara,ale ja som presvedcena,ze bude mat 100%ochranu na cely zivot.dufam,ze robim dobre.

denisocka
autor
28. feb 2009

no pokial viem,tak som ich mala 2x . teda prvy krat si nepamätám,ale cela rodina prisaha,že som ich mala za mala,a druhy krat-čo si pamätám som ich mala v 17r 😀 ,mam aj 2male jazvičky a som tu

misena741
28. feb 2009

ovcie kiahne mozes mat len 1x za zivot.potom uz mas vybudovanu imunitu.

gtver
28. feb 2009

misena741, tak to bývá ve většině případů, ale bohužel imunita nemusí být stoprocentní a opravdu je možné onemocnět i podruhé, občas se to stává

misena741
28. feb 2009

gtver.co si myslis o tom ockovani?

gtver
28. feb 2009

proti ovcim kiahnam budem dávat očkovat, nechci čekat jestli a kdy je malý chytne a jak to bude probíhat. Přiznávám teda, že tam hraje hledisko i to, že je hodně citlivý na jakýkoliv problém na pokožce a taky máme v rodině horší hojivost jizev.

jarus74
1. mar 2009

deni myslis ze to posr.. ta hexa? mozno nie ☹
ked ja uz neverim skoro nicomu ved uz aj v tomto ovzdusi je tolko bordelu ....minule my alergologicka hovorila ze na aler. chodi coraz viac ludi a testy su pozitivne ze dakedy to nebolo no z coho to vsetko 😀

denisocka
autor
5. mar 2009

no dnes sme boli na prvej davke PREVENARu,dufam,že bez reakcie a v náš prospech

danielahamar
5. mar 2009

misena741 - to nie je pravda, že len raz za život, môj mal ako 2ročný a potom ako 4ročný, mudr. hovorila, že je pár prípadov, ojedinelci 😀 .

denisocka
autor
5. mar 2009

aj ja som mala 2x,teda jedne v detsve-to tvrdia naši a druhe si pamätám v puberte pred osemástkou