Syn má zväčšenú uzlinu na krku a lekár to nerieši

26. nov 2022

Ahojte, syn má už mesiac zväčšenú uzlinu na pravej strane krku. Bola som s ním u pediatra, vraj to máme len sledovať, či sa to zväčší. Berie ma ako hysterku, že čo chcem. Ani sono, ani krv. Čo by ste robili vy? Mám trvať na zobrati krvi, súkromne ho objednať na sono uzlín na krku? Tú hrčku mal aj keď nebol chorý, momentálne kašle, má 8 rokov.

jan510
26. nov 2022

moja dcera ked bola malinka tiez tak mala a tiez len sledovat, potom zmizla sama
Keby sa zvacsovala alebo nezmizla potom by to riesili. Ale nastastie sa to samo upravilo , ono uzliny sa dlhsie davaju do normalu po prekonani choroby

mogaa
26. nov 2022

stačí akýkoľvek zápal v tele a uzlina sa zväčší....väčšinou si s tým telo poradí samo a ATB sa dávajú len ak sú aj iné príznaky zápalu - bolesť, kašel....ak je inak ok, tak ATB sú zbytočné a naozaj len sledovať.....lekár ti môže dať ATB ,ale na čo ak si s tým telo poradí samo? len to bude trvať dlhšie ako s tými ATB....preto to sledovanie....

loginexistuje
26. nov 2022

ak na tom tvras zaplat mu sono ako samoplatca je to cca 20 eur

nikpa
26. nov 2022

Deti majú bežne takéto uzlinky, pokiaľ je mäkká a pohyblivá, nemal by to byť problém. Syn ich má od narodenia asi 8 na krku, kde ho chytím, sama hrčka. Tiež som bola z toho vystresovaná keď som mu to našla. Bude mať 5 rokov a stále sú tam, nemenia sa. Obvodná mu vtedy zobrala krv a všetko bolo v poriadku. Odvtedy ich len prehmata vždy keď sme tam a tiež kázala len sledovať, či sa nemenia. Tá vaša minimálne tu krv mu ale vyšetriť mohla.

drake122
26. nov 2022

A aký osoh by malo sono a krv. Nebodaj z tých vyšetrení sa tá uzlina vytratì? 🙄