Synček už mesiac kašle, ale iba v noci. Prečo?

alenkabetulka
9. dec 2013

doktorka nam predpisala uz lieky aj sirupy a nic nepomohlo,co to moze byt?kasle vzdy iba v noci,stane sa ze aj cez den ale to maloco.doktorka mu brala aj krv ale nic nezistili a vraj nas asi posle na nejake pozorovanie do nemocnice ze ci sa mu nevracia jedlo do pazeraka,kolegyne vravia ze sa tomu vravi reflux.mate niektore mamicky s tymto skusenosti?nechcem uz skusat dalsie sirupy,ved predsa nemoze byt pokusnym kralikom co skusa vsetko.poradte alebo napiste svoj nazor.dakujem

stanislavao
9. dec 2013

no tak toto by aj mna zaujimalo, ze co to tu mame za "pliagu", lebo aj nas 4 rocky simonko kasle uz mesiac a cez den pomenej, a v noci ,ale najviac rano, ked sa zobudi. mame sirupy teraz sinecod a rpometazin, skusali sme aj ditustat kvapky a este jeden sirup a nepomohlo nic priedusky ma ciste, vsetko v poriadku. kto vie poradit???

iinuska
9. dec 2013

nemoze to byt alergickeho povodu?

yanielka
9. dec 2013

alergia? cierny kasel??? tazko povedat ziadajte si vysetrenia...

virdzi
9. dec 2013

Moja tiez takto kaslala - stekali jej hlieny dole, tak som jej davala vysie vankus a vzdy to aj robím ked su prechladnute

alami
9. dec 2013

áno, môže to byť reflux, diagnostiku refluxu robia napr v Šrobárovom ústave v Hornom Smokovci, kuk sem tému o refluxe https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/gastroezofagalny-reflux-u-deti-nad-3-roky-recepty/

ak chceš, skús si kúpiť sirup gastrotuss a dať mu večer pred spaním, alebo mu na skúšku prestaň dávať citrusy,džúsy, čokoládu, kakao, vyprážané, korenisté, mak, orechy a čerstvé kysnuté cesto a uvidíš, či sa to nezlepší. Nám inak zabrala dieta okamžite a razom skončil nočný kašeľ. len dietu treba dodržiavaťpotom čo najprísnejšie. (tak, ako je na začiatku témy o refluxe)ale skúšobne teda nedávaj aspoň to, čo som ti napísala

inak, pri refluxe sa často kašle aj vtedy, ak dieťa pobehá, poskáče...tak ak sa vám rozkašle aj vtedy, reflux viac než istý.

gitka55
9. dec 2013

Skuste dat vysetrit krv na plucne chlamidie. Kamoska takto kaslala hlavne vecer a rano po vybrati 3 druhov ABT jej to preslo. Snimok aj dychanie mala OK.

inffinity
9. dec 2013

Mozna zvlhcit vzduch, nema perove periny nebo vy ze by byla alergie na roztoce? Popripade plysaky v mistnosti ci vice prasnych mist...nebo nemate v pokoji plisen? Zkuste vyloucit vse popripade zkusit prestehovat do jineho pokoje..i v noci vetrat a zvlhcovat vzduch ..

janazba
9. dec 2013

Aj nas maly kaslal iba v noci...on mava casto nadchy, sople a to mu zateka do hrdla. Pomaha velmi nevykurovat a podlozit hlavovu cast,aby mu nezatekali sople. Vytery z hrdla mal v poriadku takze to bolo koli tym soplom.

zaneta123
9. dec 2013

ahoj nechcem strašiť ale u nás presne pred rokom u staršieho nočným kašlom vypukla alergia, ktorá nám prerástla do astmy ☹

molly77
9. dec 2013

ak mozem poradit, tak vyrad mliecne vyrobky a omedz lepok, zazila som si to s dcerou, zmena stravy velmi pomohla, mpoze to byt zaciatok alergie na nieco. V noci mavala sialene zachvaty. Podchytila som jej imunitu zmenou stravy,mliecne zivocisne produkty som doma uplne zrusila, lepok obmedzila, prestala kupovat zbytocne kvapky na kasel , ktore aj tak boli k nicomu a nabehli sme na zeleny jacmen, nadherne to vsetko doplnil, aj ked kasle , tak to nie je taka hroza ako kedysi.
skus, pokazit nic nemozes, len upravit. lepok a mlieko je najhorsie co mozes telu dat a my toho vsetkeho mam velmi vela, telo potom takto reaguje.
ak by si chcela vediet podrobnejsie, tak kludne na mail afrafuand@centrum.cz nechce sa mi to tu cele rozpisovat 🙂

bazarik237
9. dec 2013

Necitala som ostatne prispevky ale maly tiez casto kaslal v noci a pomohlo obycajne zvlhcenie vzduchu

sendy182
9. dec 2013

čo vykašle,....hlieny priesvitné, zelené?....nemal nádchu.....kľudne to môže byť aj reflux.....ako kašel vlhko,sucho,.....hrubo.....budí sa na kašeľ......ja by som vysadila všetky sirupy proti kašľu alebo na vykašiavanie......skús sa poradiť o antishamistiku napr. zodac na noc polovičku či kašeľ neustúpi......a pod.....zvlhčuj vzduch.....a nebol po neakom infekte a ostal mu kašeľ?.........

mariakovacova
9. dec 2013

My sme spodobným problémom...navštívili sme imunologa-arelgologa,nasadili sme zodac rano a večer aerius,kašel prestal.

kristinaanna
9. dec 2013

robila vám doktorka z krvi aj testy na alergiu? mne tak malá kašla tiež asi mesiac, vyšli nám zvýšené alergény, po zodaku prestala uvidíme znova na jar,

ollski
9. dec 2013

vytery mate OK???? nas kasle uz od sept...tiez prevazne v noci, ale ma aj sopliska stale...po mesacnom lieceni konecne zistili pricinu: streptococcus pyogenes v nose...preslo to nachvilku na vybrati ATB...teraz kasle znova, sople detto...kvapky vratane pamykonu nezabrali, na kasel zabral Erdomed, ale len kym ho bral 😖 , tak dala som spravit opat vyter z nosa a: streptococcus pneumoniae a haemophilus influenzae...zajtra bude uz aj citlovost na ATB, som zvedava co povie Dr... 🙄 ☹ 😖

mirkazbirka
9. dec 2013

Ja si taktiež myslím, že to môže byť suchom v byte. Od kedy sa kúri, cca od novembra. Treba kúpiť zvlhčovač vzduchu, aj naša mal nemohla dýchať a kašlala v noci. Zatiaľ to riešim mokrými uterákmi na radiatore, keramickým zvlhčovačom a menej kúrim. Ale chcem kúpiť nejaký kvalitný zvlhčovač, lebo v týchto bytoch je vážne suchý vzduch, to cítim na sebe, že sa občas v noci dusím.

palomka
9. dec 2013

mozno mu stekaju hlieny do hrdla, mozno ma zvacsenu nosnu mandlu, mozno ma nejaku alergiu...moze to byt hocico 🙂

dejnas
9. dec 2013

dcérka má dlhodobo tento problém.... nie stále, ale tieto nočné kašle sa niekoľko krát ročne opakujú.... a trvajú zopár dní (3 - 5) určite nejde o zatekanie hlienov...
absolvovali sme už množstvo vyšetrení, aj krčné, aj alergo... zatiaľ nepoznáme konkrétnu príčinu, preto len zabezpečujem prevenciu....
t.j. neprekurovať, riadne vyvetrať pred uložením na spánok, používame aj zvlhčovač vzduchu..... je dobré dať hlavičku dieťaťa do vyvýšenej polohy...
na noc vo fáze kašľov dávam kalciový sirup, ak je fakt zle, tak promethazin... už pred spaním, pri záchvate je neskoro, lebo účinok nastupuje neskôr...
pri samotnom záchvate viac než medikamenty pomôže otvoriť dokorán okno (dieťa samozrejme zababušiť, aby neprechladlo)....

deny3
9. dec 2013

no hlavne nečítaj katastrofické scénare, ako napr. čierny kašel, ten je úplne o niečom inom 😉 tak isto to môže, ale aj nemusí byť príznakom alergie, keďže mu robila krvné testy, alergiu by ste už asi mali potvrdenú, no preventívne by vás mohla poslať na imunoalergológiu, konkrétne my berieme preventívne broncho vaxom, aj ked malý nemá potvrdenú žiadnu alergiu. Z našej skúsenosti, takéto pokašliavanie skončilo aj na krčnom, malému vybrali nosnú mandľu, no hlieny stekajú ďalej, tak sme skončili aj na gastre, kde dr. v 4 rokoch potvrdila reflux. Dobre ti radí @alami, predovšetkým vynechať niektoré potraviny, čokoláda, mentolové cukríky či žuvačky, aj bublinkové nápoje, predovšetkým kola. Spať s vyvýšenou hlavičkou vo vyvetranej miestnosti je samozrejmosť. Reflux nám zisťovala dr. obyčajným utz, nič stresujúce ani pre dieťa, ani pre mamičku. 🙂 😉

darzneba
9. dec 2013

moje detii to mali, kym sa nezistilo , ze su alergici, dostali vhodnu liecbu. Jeden mal nabeh na stmu a dalsie na laringitidu :(

smario5
9. dec 2013

Náš malý pred rokom kaslal 3 mesiace - tiež len v noci, doktorka mu zobrala krv, aj testy na alergie mu robila... chlapček zdravý, vsetko na výbornú mal.... menila mu sirupy, dokonca na noc sme mali davať dithiaden... potom to uzavrela tým, ze takto reaguje na školku - začal chodit v sept. a od okt. - do decembra kaslal..... ☹ v jan.dostal kiahne a kašel odišiel.... 🙂 ani raz nezakaslal.... az do tohtoročného sept.ked nastupil do školky - tiež ho,ale už len mesiac drvilo ale len po nociach, posledný čo som mu nasadila bol Stodal, a od vtedy nekasle... 😉

cannella
9. dec 2013

U nás je podobný scenár, ale už cca rok. Malá kašle ako tuberáčik, je to taký suchý štekavý kašeľ. posledných asi 6 mesiacov začala aj veľmi ťažko a hlasno pregĺgať, najskôr cez deň, teraz len keď sa naje a dám ju spinkať. Zo začiatku mi pediatrička tvrdila, že je to tým, že sa začala vykurovacia sezóna, potom že má určite alergiu, ale keďže nemá ešte 3 roky, tak sa alergie ešte nevyšetrujú a že má zrejme nábeh na astmu :( . No a, samozrejme, dala nám Aerius sirup, vraj ho má užívať aspon 6 mesiacov. Dávala som jej ho asi 2 týždne, ale bez zmeny, potom som jej ho už nedávala, keďže na žiadnom vyšetrení nebola, žiadne normálne informácie som k tomu nedostala, len samé asi. Potom spomenula, že to môže byť reflux (mala ho, keď bola malá), ale že to zrejme nie. Po tom, čo začala aj pregĺgať si myslím, že to bude zrejme reflux. V stredu ideme na ORL vyšetrenie, tak som zvedavá, čo mi povie doky

a2303
9. dec 2013

Nám takto začala alergia na bielkovinu kravského mlieka...
2 mes. sme dávali sirup na kašel (viac druhov) kým sa na to prišlo.

titulienka
9. dec 2013

Suchy vzduch, skus zvlhcit miestnost,popripade solna lampa alebo aroma lampa.

janinah
9. dec 2013

u nás sa nočným kašľom prejavila alergia na roztoče/aj na iné,ale roztoče v perinách najviac/

dadulienka
9. dec 2013

Veru ako píše babenka.... treba vziať krv na chlamydie a mykoplazmy... krpata takto kašlala a mala chlamydie, ale protilatky sa v tele ukazu až asi po 20 tich dnoch...ale myslim, ze tolko už kašlete...
Inak naša Pediatrička hned uvažovala aj o čiernom kašli....nie je to žiadne bububu...ale realita... Moja kamoška TEHOTNA ho mala pred 5 mesiacmi.... inak plne zaočkovana v detstve...napodobne brat mojej kamošky...
naša PEDI nam normal zobrala protilatky na všetky tri choroby čo píšem...plus klasika vytery nos/krk..
brali sme 21 dni KLACID...a pohoda...nasledne zobrala znova krv...a sme ,,čistí".... Ked Vam brali už krv treba sa spýtať že na čo Vám brala ( konkrétne) a čo vyšlo...
Ak sa to nepotvrdí...išla by som sa určite niekam poradiť,.....,. To čo píšeš su alibisticke vypovede jednej ženy - doktorky, kt. nevie a tak triafa...

janka2501
10. dec 2013

aj nasa mavala kasel od augusta do konca novembra, a tiez len v noci, tak som jej dala urobit testy na ABKM, a cakame na vysledky, zatial som jej vysadila vsetko mliecne, kasel nema ziadny ani soplily niesu...tak som zvedava co bude na vysledkoch... aj nasa mala tolko sirupov, ze az som bola zufala ze ani jeden nezabral... a stale len lieky brala, co pre 20 mes dieta je dost ... bola som s nou u alergologicky, a jasne ma alergiu , ale hlavne ma dr podporila v tom testovani, nakolko sme si malu odsledovali najprv sami...nasa PEDI malej tiez robila odbery krvy aj vytery, a vsetko bolo ciste, normalne som nechapala, ale dufam, ze mi sme pricinu nasli 🙂 ze to bude ABKM

exupery
10. dec 2013

Toto iste sme si prezili minulu zimu a mam pocit,ze to zacina zase...dcera kaslala iba v noci-uplne zachvaty kasla a teraz to asi opat zacina...myslela som na cierny kasel,ale lekar to vylucil,potom ze jej sople stekaju do hrdla,kedze ma nosnu mandlu vybratu,...ale nakoniec jej zabrali nejake atb myslim dvoje po sebe brala,uz si nepamatam...a tiez to je len v zime,ked sa kuri...mozno je to aj tym,ale nnie je tu suchy vzduch,mame vlhko.

stella33
10. dec 2013

tiež myslím, že to vysadenie mliečnych výrobkov môže pomôcť. moja takto kaslala v čase alergií (marec-jún), aj keď peľ sa nepotvrdil. Je dobre pozrieť nosnú mandlu, zvysit lezanie aby horná časť trupu bola vyššie. Sopliky mozu zatekat po zadnej stene hrtanu a pritom sa vobec inak neprejavovat. tiež sme skončili na alergologii. :/

sisata
10. dec 2013

aj my máme podobný problém syn mimochodom tiež Simon a tiež je to v zime.Ja si myslím,že je to suchý vzduch.Skús na noc ubrať kúrenie v izbičke v ktorej spí.