Syndróm zasneného dieťaťa ADD. Máte rady?

5. nov 2019

Ahojte mamky. Mám na vás pár otázok ohľadom tejto ADD diagnozy u dieťaťa . 1- v akom veku ste si všimli,že vaše dieta má problém (správanie, pozornosť,...atd)
2- ako sa začleňuje v škôlke-škole / v kolektíve.
3- ako s ním pracujete,aby vas vnimalo. Čo sa u vas odvtedy zmenilo. Vyhladali ste psychologa?
4- ak vam uz bola diagnostikovaná táto porucha doktorom/psychológom, ako to všetko prebiehalo. Sedenia u psychológa pomohli pochopiť dieťaťu,čo sa od neho chce-požaduje.
5-ako to u vas napreduje po dlhšej dobe.?
Syn je snilko.nepozirny zasneny. Nevydrži pri nijakej činnosti dlho.odmieta kresliť, denno-denne,činnosti ako obliekať sa sám. Ked mu človek niečo vysvetluje pohlad neviem kde a vôbec nevníma,čo mu hovorím. Pozornosť udrž8 max minutu. A táto diagnoza porucha naňho sedi s časti a niečo s adhd, preto by som rada vedela co najviac pomohli by mi vase rady.Dakujem vedelamkrady,npracovať

deti95060810
5. nov 2019

diagn. určuje lekár.... koľko má dieťa rokov?
pozri stránku Sposa - Turiec.... tam nájdeš všetko o autizme....ako sa prejavuje a pod. knihy ktoré doporučujú prečítať rodičom aby o tejto téme vedeli viac...

kacena4
5. nov 2019

@deti95060810 prosim ta co ma add spolocne s autizmom!
kukni skupinu https://www.modrykonik.sk/group/9549/ poruchy ucenia alebo pozornosti je tam vela rodicov uz diagnostikovanych deti ale aj tych ktori len hladaju radia si tam co a ako snad dostanes pozadovane info

autor
5. nov 2019

@kacena4 dakujem

radolina
6. nov 2019

Bratrancova nevlastna dcera ma 11, diagnozu ma urcenu asi rok, zacalo to zlymi znamkami, poznamkami, ze nedava pozor, sikana, menila skolu, no nic sa nezmenilo iba ta sikana,hlavou je uplne niekde inde aj ja ked som sa s nou par x ucila tak len kuka do toho je ticho a po pol hodine zacne plakat a to som nekricala ani nic len som chcela aby nad tym premyslala, jej mama bohuzial riesi veci tak, ze jej to nadiktuje alebo napise, bratranec sa snazi s nou ucit, chodi do klasickej skoly, kde maju tuto poruchu aj ine deti podla toho co hovorila triedna ucitelka, na psych. vysetrenie isla vlastne na podnet ucitelky, a psych diagnostikovala tuto poruchu a aj poruchu adhd, takze odporucam psychologa urcite, trosku sa zlepsila, ale ja trvam na tom, ze v pomocnej skole by sa jej darilo lepsie, pretoze tam sa venuje 10tim detom jedna ucitelka a nie 30

autor
6. nov 2019

@radolina no ja sa tohto bojim, ze daju mu nalepku na celo s diagnozou a budu ho potom vyclenovat z kolektivu.a unho to bude este horsie.on je velmi citlivy a ked sa s nim nechcu hrat ci beru gracky tak je placlivy za vsetko vztahovacny.preto radsej toto riesit teraz a uvidime co bude casom ked pojde do skoly.

katinka71
6. nov 2019

od 2 r sme si vsimli ze nieco nieje v poriadku lekar nas ubezpecoval ze este ma cas,ze vyrasta dvojjazycne,on nerozpravall,
v skolke iba behal bezhlavo,nic nechcel robit,to sme v 3 r zu specialnu pedagogicku do skolky zavolali ,potom sa uz rozbehli vysetrenia neurologicke,usne ,krcne,vyvojova Diagnostika na detskej klinike,na zaklade toho sme zacali v 4 r s terapiami,hned nabehli ku nam domov z vcasnej intervencie na 2 h specilny pedagog sa snim zaoberav domacom prostredi tyzdenne ,potom ma logopedia a ergoterapiu kazdy tyzden ,a pokracujeme v Tom doteraz ,syn ma 8 rokov,v skole nieje integrovany anema ziadne ulavy,okrem domacich uloh musime robit a cvicenia na koncentraciu,vieme kde mame nedostatky tak to doladujeme,pod dohladom terapeutiek,v triede je ich 22 deti o to tazsie sa koncentruje,

autor
6. nov 2019

@katinka71 dakujem tak teda nie len psycholigovi s nim ale aj neurologicke musim povedat dr on sa rozkecal odkedy je v skolke.dobieha aj sa uci ang jazyk v skolke jemu idu zatial jazyky co ho zaujima to vie len co je potrebne to odmieta.

katinka71
6. nov 2019

ano este plus ORL vysetrenie,ku tym terapiam by som sa nedostala keby som nebola na Tom najvyssom pracovisku na neurolog.klinike na zaklade toho nam schvalili vsetky terapie,ktore uz 4 rok absolvujeme,nas vydrzi vyucovaciu hodinu obsediet,pozornost mu ulietava ale nie je to take zle ako na zaciatku ze neudrzal pozornost ani minutu,cita plynulo aj pisanie je ok

kacena4
6. nov 2019

no k tomu onalepkovaniu, ci bude mat diagnozu na papieri alebo nie, ak raz ju dieta ma a bude sa spravat ako ako sa pri adhd dieta sprava tak bude "onalepkovany" takazka je ci sa k tomu postavis ano moje dieta ma diagnozu a prave tuto a bude s nim pracovat na jeho spravani a respektovani hranic a jeho chovanie, emocii a skola ti vyjde v ustrety nik mu neda na celo nalepku ale skola mu dokaze vytvorit prostredie, podmienky tak aby sa v nej citil aj s diagnozou dobre a hlavne bezpecne, len rodic musi prijat ze ma take dieta a pracovat s nim na jeho rozvoji a nie pustit ho do skoly a "nutit" ho obsediet 4hodky na zadku a potom sa vsetci cudujeme ze to to dieta nezvlada v 1rocniku... ale ak ucitelka bude vediet ze ma taketo dieta tak k nemu bude aj tak pristupovat zamestna ho cez hodinu prestavku ... len sa na to treba vopred pripravit drzim palceky

autor
6. nov 2019

@kacena4 to ano ja ako kazdy rodic si nechce az tak pripustit,ze by mal mat problem,ale raz ho ma tak ma. S muzom sme sa dnes o tomto bavili.a je pravda ak ucitel bude pristupovat tak ako ma a aj my doma bude to ok zvladnutelne ja sa len bojim vela veci dopredu a ani to tak byt nemusi. Decka su rozne a syn je velmi citlivy a tu sa bojim sikany koli tomuto.

kacena4
6. nov 2019

problem je to aby adhd dieta nesikanovalo... ☹

autor
7. nov 2019

@kacena4 on nerobi nikomu nic on ma deti rad on udrie ci postrci iba ak ho dlho provokuju ci posmievaju sa a aj to skor place a ked uz ba vela na veka sa baserie a uz vrati jak vie. V tomto som aj ja ako decko bola taka. A to kazde dieta je take ze si nenecha po case skakat po hlave.

katinka71
7. nov 2019

ani moj nerobi nikomu nic,skor jeho biju a on sa necha,ideme hona dat kurz sebaobrany,my momentalne riesime Problem velky podla ucitelky,bozkava sa so spoluziackou v skole,ucitelka vie ze on nieje iniciatorom a necha sa smagat od nej,dohovorame mu ze musi povedat ze nie nechcem ,on chce byt s kazdym kamarat a takto to dopadne

autor
7. nov 2019

@katinka71 vsak toto. Potom on je najhorsi a je bez viny. Aj syn je citlivy az velmi hoc co ho rozplace tak sa bojim ,ze koli tomu sa mu budu posmievat a on si taketo veci velmi pripusta vsak dieta.. ale zase ked sa bastce vie vratit len touto cestou by som nechcela aby sa uberal on vsetko riesi emotivne zatial . Este si to nebecha vysvetlit,ze sa to da aj inak.ze nemusi vracat ked ho udru ale nech pride povedat,alebo nech neplace za vsetko,ze sa nic nestalo.len to ze on to vnima inak. Musime sa s nim naucit ako s nim pracovat,aby aj on to lepsie zvladal.u nas mame pedagogicko-psychologicke centrum zbehnem sa tam informovat,ako dalej postupovat,co by bolo najlepsie prenho. Dakujem za skusenosti velmi mi pomohli pochopit.a prijat to.

vzdatto
20. nov 2019

Ahoj, nas syn ma add, v skolke sa prejavoval nerespektovanim pravidiel a v skole? Pohladom do okna, polovicnymi poznamkami v zosite, pomalostou a zabudnutymi pomockami.. ocny kontakt vsak v poriadku, kreslil rad a krasne,.nas doma vzdy respektoval, velmi bezproblemova povaha ale v zariadeni v kolektive problem a problem s ucenim, nepozornost az nezaujem.

autor
20. nov 2019

@vzdatto ahoj dakujem . Dnes sme boli u psychologicky a ta diagnozu este nedala,ze vacsi problem nevidi len zatial len pozornost mu ubieha. Mame dalsie sedenia.tak uvidine co z toho bude a ako bude napredovat

trulinka
21. okt 2020

Ahojte, je tu ešte niekto v tejto skupine? Chcela by som sa opýtať na pár vecí ohľadom ADD.