Synechia vulvy

kili123
3. mar 2023

Ahojte, chcem podporit mamicky, ktorych dievcatka maju synechiu, netreba sa toho bat, pokial dievcatko cika a nema problemy, synechiu rozrusite aj doma. Mne sa uplna synechia podarila do 2 mesiacoch cela rozrusit. Pocas 2 mesiacov som obvolala lekaroch po celom svk, gynekologov pre deti aj gynekologov pre dospelych, tiez urologov pre deti a urologov pre dispelych. Ambulantne kliniky, sukromne, zistovala som moznosyi, od kazdeho kedneho som pocula, doma to nedokazete, treba to rozrusit v ambulancii. Zakrok je neprijemny, ale trva to par sekund, dieta bude mat po zakroku problem s cikanim....
Vzala som to do svojich ruk. Denne som robila macerat z byliniek slez nebadany, salvia, harmancek, lubovnik a dceru v tom kupala
Denne som ju natierala lubovnikovym olejom, trosku sa snazila pocas toho synechiu natahovat. Povolila sama, dcera o tom ani nevedela. Teraz uz len kontrolujem, zatial je uplne ok, dierka nezrasta, zrejme preto, ze to bolo.postupne odlepene a nie chirurgicky prerusene za par sekund. Kazdej jednej drzim palce, ak by ste chceli dake info, kludne mi napiste 🙂 je to citlive miesto a dievcatkam by tam cudzi ludia zasahovat nemali, pokial to neni akutne. Teda... podla mojho nazoru
Po zakroku by umele prerusenie, zapal

zuzkaa1991
3. mar 2023

@kili123 nam to spravila obvodna dvakrat s "palickou" od vytieru ci niečo take ale moja mala blanu ci jak to nazvat 3r

animus
3. mar 2023

@kili123 my sme si tiež poradili doma 🙂 nám obvodná poradila vatovou tyčinkou a olivovým olejom masírovať a postupne zvyšovať tlak na synechiu. Keby sa nám to však nepodarilo, určite by som to riešila u lekára chirurgicky.

kili123
autor
3. mar 2023

@animus super a kolko to trvalo? Pokial by sa to ani nam nepodarilo, tiez by som sla s dcerou ma rozrusenie lekarom. Uz sme aj boli obkednani, ale prisla choroba, nemohli sme ist a asi to tak malo byt a dokazali sme to doma 🙂

animus
3. mar 2023

@kili123 približne týždeň, každým razom bolo vidieť že to o kúsok povolilo, mala to síce červené a bolo vidieť že jej to je nepríjemné ale zvládli sme to. Mňa osobne to veľmi prekvapilo pretože som nikdy predtým nepočula že dievčatá také niečo majú ani pediatrička nás neupozornili aby sme to sledovali. Až keď tam bol zrast mi to povedala.

88kvietocek88
9. feb 2024

@kili123 prosim vas, ako dlho ste dietatko nechavali v tom kupeli? a pri tom potierani olejcekom ste to natahovali dake 2minutky alebo ako dlho priblizne prosim? dakujem

kili123
autor
25. feb 2024

@88kvietocek88 v kupeli max 15 min. Potierala cca minutu..