Opuchnuté intímne časti u 2-ročného chlapca

erika434
24. feb 2024

Ahojte, mamičky CHLAPCOV. Malému opuchol pipik...kozku mu išlo krásne stiahnuť od 3 mes,s tým problém vobec nebol. Len teraz si začal naťahovať pipika sám...a včera sa mu zacervenal pipika dnes aj opuchol žaluď, jasne ze stiahnuť už nejde, tak sme iba kupali v harmanceku a natreli framykoinom.Ak zajtra opuch nezmizne, ideme na urologiu. Prosím, nestalo sa to už niekomu? Nemáte skúsenosti? Teploty nemá,vôbec neplace, len keď sa mu ho dotkneme,riadne funguje aj cika úplne normálne...plienky už nenosí,iba na noc...vopred ďakujem sa odpovede

natalisa
24. feb 2024

nám sestrička u doktorky poradila uvariť silný pigi čaj,namočiť gázu alebo servítku a dávať obklady (zabaliť),nám vždy pomohlo

selest
24. feb 2024

Nasmu sa to stalo. Dr kazala kupat v repiku a framykoin a pomohlo..

vyrovnanaosoba
24. feb 2024

Framikoin by mal pomôcť.

erika434
autor
24. feb 2024

prosím vás a stačí ak zvonka natieram pipik? Zaberie to? Do koľko dní by to malo odzniet?

mimi3008
24. feb 2024

Nam sa opakovane osvedcila Imazol pasta

selest
24. feb 2024

@erika434 nam dr na pohotovosti kazala stiahnut nie nasilu a natriet aj pod predkozku ako sa da. Vypadalo to hrozne, skoro som odpadla ked som otvorila plienku ale ozaj repik a framykoin pomohol
Uz druhy den to bolo lepsie.

ullala
24. feb 2024

Nam sa to stalo, ked bol syn malicky. Boli sme na pohotovosti. Museli sme mu preplachovat priestor pod predkozkou s vodou v striekacke.

erika434
autor
24. feb 2024

@selest áno,tak sme to spravili teraz vecer...ale ten plač...až mi ro srdce trhalo ako sme ho museli chytiť...

bazarik84
25. feb 2024

@erika434 ja robim nieco, co sa bojim niekde vobec pisat, ale raz mi to niekto poradil a funguje nam to 😀. Teda uz ten problem nemavame, ale mali sme asi 3 krat, ked bol syn mensi.
Urobim slabunky roztok hypermanganu, ktory funguje ako dezinfekcia, naberiem do striekacky. Pipik som podrzala za predkozku a dovnutra vstriekla roztok. Pipik sa tak vyplachol. Takto sme to tri krat dali bez nejakych atb masticiek. Vzdy mu to rychlo preslo.

bazarik84
25. feb 2024

Aha, akurat tu citam, ze to niekomu poradili v nemocnici, ten hypermangan 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/zapaleny-a-opuchnuty-penis-22-mesacneho-synceka/