Synechia, zrastené pysky a pošvový vchod u dievčatiek

mojkokolja
22. júl 2012

Ahojte. Zistila som, ze moja 22 mesacna dcerka ma zrasteny posvovy vchod a male pysku priesvitnou blanou. Sla som k pediatricke a ta nas poslala na gynekologiu do nemocnice kde je 2 hodiny tyzdenne detska gynekologia. Doktorka nam predpisala masticku a ze do 3 tyzdnov by sa to malo spravit, ak nie tak sa to musi chirurgicky. Ja som o tomto probleme citala na roznych diskusiach, ale vsade pisali mamicky ze im to bud hned ambulantne odtrhli alebo potom ked sa nedalo tak chirurgicky. No a docitala som sa ze tato masticka co mame obsahuje zensky pohlavny hormon a uz sa neodporuca davat. Mam z toho divne pocity. Dcreka dokonca krici pri cikani ze ma boo. Cikulku ma celu cervenu a aj zadocek. Co doteraz nikdy v zivote nemala, takze ta mast jej len zle robi. Uz to budu 3 tyzdne co natierame a nic, len problemy. mate prosim vas niekto skusenosti s takymto riesenim ze sa to samo odstranilo po danej masticke? Alebo mozte my napisat kto mate s tym dobre skusenosti ze vam to doktor hned odstranil? Sla by som aj do ineho mesta, ak by pomohlo. My sme boli v Martine. Dakujem vam velmi pekne

mona333
1. jún 2015

@dreamer4
@motylik136 dcéra bude mať tri roky a zistila som,že sa jej to zrasta. No neviem si predstaviť ako ju lekárka vyšetrí,ona nedovolí aby sa jej niekto dotykal. Dokonca ani hlavu di nenechá pohladiť. To vaše dievcatka normálne ležali a čakali kým lekárka vyšetrí?

motylik136
2. jún 2015

@mona333 no my sme tam boli naposledy, keď mala 2 roky a vtedy v pohode, dnes by som ju tam už určite nedostala.

mamjka
2. jún 2015

@mona333 moju dr. stále kontroluje a stále dookola jej to zrastá 😒 nechce sa nechať ani pozrieť samozrejme ale je to pre jej dobro(musíme ju držať ja, mm aj sestrička)....my po každom kupkani natierame olivovym olejom a je to lepšie než predtým. nato si zvykla a vie že jej to pomaha aby sme nemuseli pretrhavať...

simonkaa5
23. jún 2015

@mojkokolja môžem vedieť ako sa masticka volala?

mojkokolja
autor
23. jún 2015

@simonkaa5 ovestin

simonkaa5
24. jún 2015

@mojkokolja dakujem ten som už skusila zakupit ale je na predpis a nechcu mi ho predpísať, že obsahuje hormony.lebo už jedna mamička mi napísala že to je dobra mastička ale že to dávaju ženám po 40-tke tak mne dali akurát tak calciovu masť na premastenie :D

mojkokolja
autor
24. jún 2015

@simonkaa5 ak ma dcerka problem ako mala moja dcerka tak s nou treba ist k doktorke a ona predpise masticku. Urcite sa to neda riesit tak ze si idem kupit masticku do lekarne len tak. Nam ta masticka pomohla. Ak to ma zarastene a nebude sa to riesit tak to zarastie aj mocovy otvor a nebude mat ako cikat. Takze urcite treba ist k doktorke

mona333
24. jún 2015

@simonkaa5 ja som tiež odkladala návštevy lekára,že jej to premastim a prejde. Neprešlo. Boli sme a poviem pravdu ani neviem kedy a ako to lekár spravil. Nestihla som ani zmurknut,malá ani nemukla a bolo hotové. Týždeň sme chodili na čipky,este nás čaká kontrola.

simonkaa5
25. jún 2015

Baby ďakujem. My sme boli pri Dr.pred polrokom poslali nás na gynekologiu,ale pediatricka jej to pri vyšetrovaní už natrhla ☹ skončili sme V nemocnici nakoľko museli malu cievkovat.hrozný zážitok.A vraj to malo byť bezbolestne.mala si sama ciku masti ani ma K nej nepustí. Boli sme včera na kontrole A je to V pohode len stále premenovať aby to vraj znova nezrastlo.

flower24
29. júl 2015

Ahojte zienky. Prosim vas ako zistim, ci nema aj nasa mala zrastene pysky a ak ano, ci len trochu a mozem jej to oddelit ja a natierat alebo treba uz zakrok? Zda sa mi, ze cika trochu dohora a dnes mi vravela, ze ju tam aj trosku boli 😒 Gynekologii sa chcem zatial vyhnut, ak by to nebolo treba, kedze sa boji lekarov a nechce dovolit dotknut sa jej, preto by som najskor rada pozrela sama, ci je to potrebne alebo nie. Ak nebudem vediet, nevyhneme sa tomu. Co odporucate prosim?

mamjka
29. júl 2015

@flower24 ak má zrastené všimneš si to určite...po kupkani ju normalne pozri poriadne

flower24
3. sep 2015

@mamjka ma tam uz taku tenku blanku, takze jej to postupne zarasta ☹ Niekde som citala, ze cistit a jemne skusat oddelovat lekarenskym olivovym olejom, no dnes mi sestricka na gynekologii pri objednavani sa cez telefon tvrdila, ze jej to este viac zlepi. Termin mame az o 3tyzdne, chcem najst niekde skorsi, neviete mi prosim poradit, ako zatial postupovat? A zaroven nejaku dobru, citlivu detsku gynekologicku v BA?

mamjka
4. sep 2015

@flower24 my sme z východu máme det. gyn.v PO ale to ti nepomôže ☹ nám olivový olej pomohol detská dr. mi ukázala ako jej to mám rozťahovať a prípadne s paličkou na čistenie ušiek jemne popretrhávať keď už zrastá...najlepšie po kupkaní...je to nepríjemné ale pre ich dobro ☹

zuzana1003
1. nov 2015

Zeny moja dcerka ma tu blanku ☹ ma 10 mes. nevedela som ze sa to ma otvarat ☹ nasa pediatricka ma nato upozornila na poradni. Mam vyhladat detsku gynekologiu hned? Lebo nasa pediatricka povedala ak do 2 rokov to neotvorim roztahovanim musi to ist chirurgicky. Bojim saa

mamjka
2. nov 2015

@zuzana1003 nas naša poslala hneď aby sa na to pozrel gyn. aj jej to hneď raz dva prerušil vatovou tyčinkou a poučil čo robiť 🙂 treba dávať hlavne pozor aby nezrástlo úplne lebo sa nebude môcť vypiškať a to bude problém

flower24
2. nov 2015

@zuzana1003 netrap sa tym, ze si o tom nevedela. Maloktora mamicka pride z porodnice alebo od pediatricky o tom poucena. Ked si sa s tym nestretla vo svojom okoli, nemala si to ako vediet. Ani ja som nevedela. Cim skor s nou pojdes na gynekologiu, tym lepsie. Aj ja som sa obavala, ale rychlo jej to prerusila. Gynekologicka poradila natierat to tyzden bionectom alebo cicatridine /mali sme to druhe/, na druhy den to mala zahojene. Urcite necakaj, zbytocne jej to viac zrastie. Potom to staci pravidelne po kupeli sledovat, jemne otvarat. Drzim palce 😉

zuzana1003
2. nov 2015

@flower24 dakujem pekne za radu. Urcite s nou pojdem k dr

lilitela
3. nov 2015

Baby neviete ktora lekarka by bola ochotna dcere predpisat ten Ovestin? Uz druhykrat jej to trhat nenecham. Vdaka za radu.

lilitela
5. nov 2015

@patricia2007 Ahoj, vy ste mali ten Ovestin? Ktora doktorka prosim ta bola ochotna to dcere predpisat? Ja to tiez nechcem davat opät pretrhavat.

lilitela
5. nov 2015

@patricia2007 A kolko ste v tom rakusku platili? Diky

lilitela
5. nov 2015

@ama911 Ahoj, ako ste poriesili tento problem?

schweiz
10. nov 2015

Synechia posvy .Ahoj v ziadnom pripade neroztahovat lebo sa jej urobia trhlinky a to podporuje zrast znovu odporucam
kremovat s kremom kazdy vecer predtym mala hygiena vaginy
kremovat len velmi malo resp.len tu bielu blanku
mozes pouzit taku stupku na cistenie usi povytiahnut vatu urobit spic nabrat trochu kremu a velmi opatrne natriet bielu blanku ktora spaja vag.vchod
Natierat dovtedy pokial sa sama vagina neotvori.Krem nedavat na anal ani nikde inde len skutocne na ten zrast bielu blanku a velmi malicko on je hormonalny a kde natries tam to boli.
Opakovat dovtedy kym sa posva neotvori moze to trvat 2 tyzdne ale 3 mesiace.Pravidelne mastit!!!!
Neskor pravidelne kontrolovat a ked zacne problem znova zase mastit.Deti maju bolesti pri moceni a stolici preto lebo sa tam dostala ta mast preto menej znamena viac.Krem sa vola "Ovestin Creme" ak ho nedostat na Slovensku skus s gynekologom objednat zo Svajciarska.Davam ti 100%zaruku ze to pomoze do 3 tyzdnov ak budes postupovat ako som pisala.Mojej dcere to pomohlo a o 2 tyzne sa otvorila sama.Mala 1.5 roka problemy s tym ale ja som nespravne mastila presne ako ty teraz.Deti maju s toho len bolesti a nechcu sa davat potom osetrovat.
Prajem prijemne vyzdravenie a napis ako si dopadla
Slavka

schweiz
10. nov 2015

TO co citam je u zasne tu vo Svajciarsku natrhaju nevyrezuju ani nic nasilne uz 10 rokov lebo tie deti a potom zeny maju vela problemou ako psychicke tak aj fyzicke ved to nielen prerezu ale aj trochu obrezu tu bielu blanku a ked to je 2 krat alebo 3 krat za detstvo lebo to sa zrasta stale pre nedostatok zen.hormonu pri 3 az 5 rocnych dievcatkach tak to je sila fyz.a psych. skuste si dat svoje pysky obrezat 3 krat potom vas chcem vidiet pri sulozeni ako sa trapite.V ziadnom pripade netoztrovat nerezat len presne ako som pisala kremovat usetrite svoje deti pospsych.trauma.tazkosti mamicky .Drzim palce vsetkym dievcatkam aby ich mamicky spravne osetrovali.
Slavka

daren1
1. dec 2015

Chcela by som troska povzbudit maminky, aj moja mala to mala už sme boli aj objednaný na osetrenie. Stale som to odkladala, nechcela som jej to dat pretrhnut a tak som kremikovala, oivový olej z lekarne a masticka Saforelle. Ked som to uz vzdala, lebo sa nic nedialo a zmierila sa s tým, že jej to musi urobit gynekolog, mala ochorela. Dostala hnacku, a neviem ci tou stolicou, alebo proste neviem cím ono to povolilo. Najprv malinka dierocka ako spendlikova hlavicka a v priebehu týždna sa to pekne otvorilo, kremikujeme dalej, lebo to este nie je uplne, ale naoaj to funguje.Len trpezlivost. Maja mala sa na to pomaly uz tesí, vzdy vyhrabe kremiky, vyvalí sa a caka..

flower24
1. dec 2015

@daren1 : to je super, ze sa jej to otvorilo, drzim palce, nech to pomoze cele. Zrejme ten tlak pri hnacke tomu pomohol. Neviem ako ta masticka, no s olivovym olejom z lekarne mi mame zial opacnu skusenost. Citala som tu o nom chvaly, ze pomaha, tak som nim tiez pred navstevou gynekologicky natierala, nech sa vyhneme natrhaniu a prave "vdaka" nemu sa jej to zrastlo este viac. Som si tym ista, pretoze pred natieranim jej to postupovalo velmi pomaly a po nom mala za par dni zrastenu aj tu cast co predtym nie ☹ Manzel ma od toho odhovaral, nedala som nanho a lutujem, mal pravdu. Lekarka mi to potom potvrdila, ze to prave zliepava, nie odlepuje. Ako klasicky olej, ked by ste nechali rozliaty na stole, do rana nie je liaty ale zlepeny...takze na toto pozor.

daren1
1. dec 2015

@flower24 dakujem za info, tak zostaneme pri tej masticke. Priznam sa, už som neverila že nieco zaberie, ale este stale to nie je uplne tip top. Len ma to utvrdilo, že naoaj aj kremikovanie može pomoct.
Dakujem a držme si palce, aby nase dievcatka nemuseli zbytocne trpiet.

mamjka
2. dec 2015

@daren1 môžem sa spýtať tá masticka Saforelle je voĺnopredajná či na predpis? my sa snažíme udržať tú dieru aspoň takú aby nezrástla cez močový mechúr a aj do pošvy aby aspoň troška bola otvorená... 😔 stále to zrastá a tiež používam ten olivový olej tak asi by som skúsila niečo iné

simonkaa5
2. dec 2015

@daren1 mozem vedieť aké masticky máte? Nám dali len calciovu masť? Dakujem

lilitela
2. dec 2015

baby, nam "pomohla" cista lekarska vazelina, je to lacne, ale neoddelilo nam to uplne, posledne 4 mm to nechce povolit, ale slusnych par mm mozno az 1 cm nam to povolilo. Docitala som sa to na zahranicnej stranke a este tam odporucaju kokos olej panensky. O tej vazeline ale viem, ze nezlepuje, na to sa kludne opytajte v lekarni.
Mazali sme rano vecer a trochu vzdy ponatahovali. Samozrejme predtym hygiena cistou vodou.

mamjka
2. dec 2015

@lilitela ja mam doma myslíš že môžem skúsiť?