Synechia - zrastený pošvový vchod

klatchka
10. máj 2021

Zdravim mamicky trapiace sa tymto haklivym problemom u svojich dievcat. Chcela by som sa podelit o vlastnu skusenost a nahnat vietor do pliachiet, ze to ide aj inak nez chirurgicky.
Na zaciatku bolo asi to, ze mala (skoro 3rocna) si jeden den dost skrabala susuru, tak som prikukla, ze co sa deje. Mala ju zaparenu lebo som neodhadla pocasie den predtym a dala som jej este pancuchy. Bol zaciatok marca.
Popri preskumani problemu som zistila, ze ma zlepene male pysky k velkym a neviem ako sa to stalo ale vobec som si nevsimla, ze nema vobec posvovy vchod. (Asi preto, ze mi prisla ako uplna fantasmagoria ho nemat. V zivote som totiz nepocula, ze by sa taketo nieco mohlo udiat. Nikto ma na to nikdy neupozornil.) Neskutocne ma to zlomilo a hladala som ako malej pomoct bez lekarskeho zakroku ci uz ambulantne alebo v anesteze. Zacala som tusim prvy krat v zivote vyhladavat tu na forach a veru nasla som recept na spodob ako masirovat/roztahovat, cim umyvat, v com luhovat....
17.3. som nakupila caje zo slezu nebadaneho - listu. Malu som v tom kupala, potom som prisla na to ze macerat nie je caj 🤦‍♀️, ze ho nemozem vobec varit.
Definitivna bodka bola ked som si zaobstarala krem, normalne ludova tvorba. Vola sa to "slezofka" a kupila som to na jednej ceskej stranke (ladiva). krem som kupovala 8.4. Dnes je 10.5. a mojej malej susurke sa pukol ten zrasteny posvovy vchod. Bez krvi, bezbolestne. Akurat jej bolo divne ze mama place jak najata 🙂
Takze tip odomna. Kazdy den, po kupeli alebo aj nie, treba pekne vyhladkavat/vymasirovavat prstami do stran, smerom von od posvoveho vchodu plus striedat to s pohybom palcov po stranach od zrastenej casti, hore a dolu - protichodne. Ani netreba nejak dramaticky . Takze vela zdaru na duchu klesajucim mamickam, da sa to, ide to aj bez sondy, noza, skalpela 🙂
(Ja len ze nevidim ziadny aktualnejsi prispevok na tuto temu, tak som si dovolila napisat)
Takze vela zdarunstahovat, vobec nie do bolesti dietata.

zdenkaaaa
10. apr 2022

Inak taka otazka.... Ked dievcatam tie hormony chybaju a preto su zrasty... Ony predsa v puberte tie hormony sa zacnu tvorit, neda sa to teda vtedy do poriadku samo? Lebo niekedy sa toto vobec neriesilo, starsie rocniky ano netusia co to je. Nikdy to nekontrolovali. Lebo predsalen ked sa to zvykne vracat, tie dievcata dojdu do veku, ked sa zacnu hanbit a co potom? To uz si nedaju len tak skontrolovat a masirovat a natierat 🙄🤔

cherrystone
10. apr 2022

@zdenkaaaa lekarska vazelina (zn. vitar)

margaret96
26. júl 2022

@klatchka dobrý deň môžem sa opýtať moja dcérka ma ten istý problém lustrujem čítam hľadám informácie predstava ísť ku gynekológovi je kastroficka a natrafila som vás príspevok, píšete tam o sleze, myslite že slezovy krém od justu jej môžem natierať keď je určený aj chlapcom na predkozku čo je vlastne podobný problém aby sa im uvoľnila, slezovy krém je tým pádom tiež pomoc na túto problematiku, dakujem pekne

12katka21
26. júl 2022

@klatchka aj ja s tym mam skusenost.....moja uz teraz 8 rokov....vtedy mala cca rok a pol. Obvodna ma poslala na chirurgiu....isla som....doktorka povedala dzte nohy ...sestricka ruky. A uz to islo...prstami do stran a natrhla to. Ked som to videla chytila som doktorke ruky ze u dost. Kokos....teraz sa mi slzy tlacia. Potom som jej robila harmancekove kupele par dni a bolo dobre. Ale ten zazitok bol hnusny.
Niekto mi aj hovoril ze je dobre bicyklovanie....ze tam sa to trosku samo natahuje ked sedi na biku.

nerko
26. júl 2022

@margaret96 ja som bola s dcerou u gynekologicky, ktora ma atestaciu aj na deti. Postriekala jej to vodickou a rozrusila blanku vatovou tycinkou. Cele to trvalo par sekund. Dceru sme museli pridrzat. Potom ju to trochu stipalo pri cikani. Uz si na to nepamäta.

margaret96
28. júl 2022

@nerko chvalabohu že jej to postriekali vodickou lebo akože bez umrtvenia si to neviem predstaviť 🙈

margaret96
28. júl 2022

@12katka21 až minie zle keď to čítam 😩 všetko prebolí ale toto je tak intímna vec och dakujem za príspevok

kili123
3. mar 2023

Presne tak, chirurgicky zasah, ani bolestne prerusovanie je je treba, ide to aj doma, bezbolestne, bez traumy. Trva to dlhsie ale dieta z toho nema traumu a negativny zazitok. Ja som uplnu synechiu rozrusila do dvoch mesiacoch.

lenkablahova
27. mar 2023

@kili123 dobry deň môžem sa opytať ako zistim či dcerka ma synechiu lebo niekedy ked sa vycika utrie sa a za minutku mi povue že sa pocikala ale pritom ma iba jednu kvapku na nohavičkach. Cika niekedy ked stoji vo vani tak dobredu . Pisky nema zlepene len vo vnutri vo vagine nema nejaku až taku viditelnu dierku. Mala by dom isť radšej ku doktorke pre istotu.

ivka.pirulka
27. mar 2023

@lenkablahova dobrý večer, ak nevidíte dierku do pošvy, len maličký otvor, tak má synechiu. My sme s našou malou boli na prerušení už štyri krát a vzdy sa to behom mesiaca opäť zrástlo. Naposledy pred rokom aj štvrť a znova sa to zrastlo, nech sme robili všetko možné... natierali, cvičili, malá už mala takú traumu, že sme si povedali, že už nepôjdeme, kým to nebude nutné. A zatiaľ sa to nezmenilo, má tam maličkú dieročku na cikanie. Zatiaľ nemá problémy... ono je to vraj tým, že sa netvorí hormón a pri citlivej pokožke sa to deje.

margaret96
27. mar 2023

@ivka.pirulka skuste naozaj slezovym kremom natierat sama som tomu neverila ako sa to otvorilo z malej dierky normalny otvor tiez sa jej to uz viac x a vzdy jej to takto pekne povolilo

kili123
27. mar 2023

@lenkablahova mozte mi poslat foto alebo poslat foto lekarovi, ja som to aj tak riesila. Ale tak ak nevidite posvovy vchod, ke tam zrejme synechia

lenkablahova
28. mar 2023

@margaret96 a to jej mam masirovať s prstom uplne do vnutra vaginy ano ?

lenkablahova
28. mar 2023

@kili123 dobry ked sa mala zobudi pošlem vam fotku budem rada len neviem kde tu fotku msm podlať môžem aj sem doskupiny lebo neviem ako to tu chodí ďakujem veľmi pekne za odpoveď😉

kili123
28. mar 2023

@lenkablahova skor len do sukromnej spravy radsej

lenkablahova
28. mar 2023

@kili123 prosim a viete mi povedať ako vam to mam poslať kde by som našla tu sukromnu skupinu lebo neviem kde je ta sukromna skupina ďakujem

margaret96
28. mar 2023

@lenkablahova tam kde je to zrastene ta blanka jemna kožička len uplne malinko natrieť, moja si nechce dat ani chytit utriet kde este masirovat, len jej to natriem ozaj malinko a ono to nejak samo povoli mna to napadlo skrz to he tento slezovy my mame od justu sa natiera aj chalanom na predkozku a sama povoli tak reku ze vyskusam a fakt nam to pomaha ale aj 2x za den to natriet, snazim sa aby sa jej do otvoru nic nedostalo pre istotu aj ked tento urcite neublizi ale tak predsa aj ked ked to ma uz ozaj zrastene ze je tam dierka ako spendlikova hlavicka tak to sa ani nema ako dostat

lenkablahova
28. mar 2023

@margaret96 dnes rano som ju umyla a som jej to trocha rozťahivala a normalne urobila taky pohyb a mala tam dierku vnutri asi tak 5mm tak asi je to dobre nema to zrastene škoda že sa tu nedaju dať fotky aby ste mi vedeli poradiť som si to aj odfotila pre istotu 🙈

ivka.pirulka
28. mar 2023

@margaret96 prosim Vás a ako často a môže byť slezový krem z justu?

margaret96
28. mar 2023

@ivka.pirulka podla uvazenia ja som tak 2-3x zo zaciatku urcite sa nim neda ublizit

margaret96
28. mar 2023

@lenkablahova to je dobre ze m len vonkajsie zrastene to povoli, my sme tie vnutorne ani nemali vzdy len tie vonkajsie ale teda vsimla som si to tym cikanim do von ze jej to vytekalo z nocnika alebo ze sa stazovala ze sa zas zle utrela

ivka.pirulka
29. mar 2023

@margaret96 ďakujem, už ho mám objednaný, určite vyskúšame.

kili123
29. mar 2023

@ivka.pirulka ja som pouzivala cisty lubovnikovy olejcek, ktory zvlacnuje pokozku, dcera mala uplnu synechiu, lekari neverili ze sa mi to podari doma rozrusit. Povolilo to, dcera ani nevie

66simonka66
29. mar 2023

Našej malej sa zlepujú aj malé pysky o veľké 😥😥😥 už som z toho zúfalá, obvolala som viacerých detských gynekológov a dvaja povedali, že sa to musí rozlepiť, jedna povedala že nie, že vplyvom hormónov sa to rozdelí v puberte, že sa oddeľuje len synechia pošvy. Stretli ste sa s tým niekto? Ja neviem čo robiť.

kili123
29. mar 2023

@66simonka66 vraj male o velke netreba riesit

margaret96
30. mar 2023

@ivka.pirulka budem rada ked napisete ako pomohol

lescla
20. dec 2023

@klatchka dakujem velmi pekne za vasu skusenost, velmi nam to pomohlo a dodalo odvahu tiez skusit macerat zo slezu pri probleme so synechiou u dcerky (11mes). Ak by niekto chcel pocut aj nasu situaciu - dcerka mala ciastocnu synechiu - prekryta cast posvoveho vchodu priesvitnou blanou, synechia v zadnej casti posvy. Kupili sme si 2 druhy slezu - kvet a vnat, dcerke som robila sedave kupele z maceratu, jeden den z kvetu slezu a druhy zase z vnate, atd. Macerat - 1 hrst byliny na 1 liter studenej vody, potom nechat odlezat par hodin. Nasledne zahriat na teplotu tela a 2x denne sedela v macerate po 15min. Po kupeli som jemne presla parkrat po blanitej casti s vatovou tycinkou namocenou v olivovom oleji. Vzdy len zopar tahov, kolko mi sama dovolila. Synechia ciastocne pukla (oddelila sa) asi po 2 tyzdnoch. Dalsia polovica vsak ostala, pokracovali sme dalej a dnes asi po 3-4 tyzdnoch uplne pukla (oddelila sa) sama. Pediatricka nas posielala k detskemu gyn, povedala ze slez nikomu nepomohol. Tak vid, ze pomoze.

klatchka
autor
22. dec 2023

@lescla parada! Dakujem za skusenost!

marussska
4. jan 2024

@klatchka dobrý deň, prosím viete mi napísať ako často tu masť treba aplikovat? Objednala som ju malej no nič viac k tomu neviem 🙄

klatchka
autor
4. jan 2024

@marussska dobry vecer, ja ju mam vzdy u dcerky na policke v izbe a ked si na to zmyslim tak jej kuknem co sa tam dolu deje a natriem. Uz to nerobim pravidelne. jedna pani tu vsak pisala ze natierala 2x denne myslim.