Synechia - zrastený pošvový vchod

klatchka
10. máj 2021

Zdravim mamicky trapiace sa tymto haklivym problemom u svojich dievcat. Chcela by som sa podelit o vlastnu skusenost a nahnat vietor do pliachiet, ze to ide aj inak nez chirurgicky.
Na zaciatku bolo asi to, ze mala (skoro 3rocna) si jeden den dost skrabala susuru, tak som prikukla, ze co sa deje. Mala ju zaparenu lebo som neodhadla pocasie den predtym a dala som jej este pancuchy. Bol zaciatok marca.
Popri preskumani problemu som zistila, ze ma zlepene male pysky k velkym a neviem ako sa to stalo ale vobec som si nevsimla, ze nema vobec posvovy vchod. (Asi preto, ze mi prisla ako uplna fantasmagoria ho nemat. V zivote som totiz nepocula, ze by sa taketo nieco mohlo udiat. Nikto ma na to nikdy neupozornil.) Neskutocne ma to zlomilo a hladala som ako malej pomoct bez lekarskeho zakroku ci uz ambulantne alebo v anesteze. Zacala som tusim prvy krat v zivote vyhladavat tu na forach a veru nasla som recept na spodob ako masirovat/roztahovat, cim umyvat, v com luhovat....
17.3. som nakupila caje zo slezu nebadaneho - listu. Malu som v tom kupala, potom som prisla na to ze macerat nie je caj 🤦‍♀️, ze ho nemozem vobec varit.
Definitivna bodka bola ked som si zaobstarala krem, normalne ludova tvorba. Vola sa to "slezofka" a kupila som to na jednej ceskej stranke (ladiva). krem som kupovala 8.4. Dnes je 10.5. a mojej malej susurke sa pukol ten zrasteny posvovy vchod. Bez krvi, bezbolestne. Akurat jej bolo divne ze mama place jak najata 🙂
Takze tip odomna. Kazdy den, po kupeli alebo aj nie, treba pekne vyhladkavat/vymasirovavat prstami do stran, smerom von od posvoveho vchodu plus striedat to s pohybom palcov po stranach od zrastenej casti, hore a dolu - protichodne. Ani netreba nejak dramaticky . Takze vela zdaru na duchu klesajucim mamickam, da sa to, ide to aj bez sondy, noza, skalpela 🙂
(Ja len ze nevidim ziadny aktualnejsi prispevok na tuto temu, tak som si dovolila napisat)
Takze vela zdarunstahovat, vobec nie do bolesti dietata.

valdovalda
10. máj 2021

@klatchka super prispevok, mna na to upozornila kamoska, aby som to dcere sledovala. My mame ten problem, ze 1,5 rocna dcera je velmi citliva, ked ju utietam vlhcenou alebo vo vani vodou a prstom jej tam idem. Doslova to odmieta a krizi si nohy aj pri prebalovani.

nerko
11. máj 2021

@klatchka fajn prispevok. Prosim Ta len mi povedz ako Ti mala cikala? U nas bol to problem a musela som to riesit hned. Moc jej letel do vrchu a len cez uzku strbinu. Boli sme u gyndy, rozrusila to vatovou tycinkou za sekundu. Stale to dievcatam pozeram, 4,6 rokov. Vecne je problem sa ich vobec dotknut.

amelie2017
11. máj 2021

Nasa to mala ako male babatko, nastastie nie zrastene pysky, len sa jej zacala tvorit ta priesvitna blanka cez vchod. Vsimli sme si to skoro, kedze som na to davala pozor a rozmasirovali za 2 dni. Ani si nevsimla.

klatchka
autor
11. máj 2021

@nerko ahoj, ja ked som na to prisla tak na posvovom vchode mala este asi 3mm velku dierku a na malych pyskoch tiez. Takze jeden prud isiel vrchom a druhy normalne napriamo dolu. Asi aj preto som si to nevsimla, ze cikanie bolo este relativne v poriadku

klatchka
autor
11. máj 2021

@valdovalda to mi zasa maly tak krizil nohy. Isla som vzdy rukou od kolienka az po rozkrok. Zvykol si a uz si to tam puliruje sam. Nasa mala chvala bohu nema problem vyhodit nohy k hlave a drzat. To je tiez zaklad uspechu

hapa133
1. aug 2021

@klatchka mozem sa spytat par otazok?

klatchka
autor
1. aug 2021

@hapa133 jasne kludne

hapa133
3. aug 2021

@klatchka az teraz som si vsimla, ze ste mi odpisala. Chcela by som sa spytat ohladom synechii,ked ste si tym presli. Ja neviem ci mame ci nie doktorke som posielala foto povedala, ze nie.mozme si napisat spravy, ale neda sa mi vam napisat.

petricka1984
9. sep 2021

Ahoj, prosím ťa, ako si 'vyrobila' ten kúpeľ zo slezu? Ďakujem krásne za postup.

klatchka
autor
14. sep 2021

@petricka1984 to len do obyc vody z tocky nasypes potrebne mnozstvo a nechas luhovat. Na nete by mal byt postup, zadaj "macerat" a urcite ti nieco zmysluplne vyhodi. Ja uz si ani ten pomer nepamatam

0kristina0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0kristina0
20. dec 2021

@klatchka Ako si prosim ta nanasala krem? Vatovou tycinkou si jej prechadzala po tom zrastenom?

zdenkaaaa
25. dec 2021

@klatchka toto som potrebovala precitat. Uz som z toho na prasky. Mala mala zrastenu susku a ked ma prvykrat napadlo to skontrolovat, puklo jej to, ale no hrozny plac z toho bol. Nechcela ani ukazat, zablokovala si psychicky cikanie, lebo ju to stipalo. No cele zle, dlho trvalo kym sme ju dali do poriadku. A teraz pozeram ze ma zrastenu posvu 🤦🤦🤦 peitom hygiena 100% neviem preco sa jej to zrasta 😢 no ale.... Macerat zo slezovky do kupela pomohol? Ci to musim aj masirovat? Lebo masirovanie teda bude problem 🤔🙄

klatchka
autor
27. dec 2021

@zdenkaaaa ja uz som len masirovala tou mastou, a zarasta jej to ram vzdy po kustiku znova ked to zanedbam.

klatchka
autor
27. dec 2021

@0kristina0 iba mast a palce oboch ruk. Ziadne tycinky, ved to je na povrchu, treba to cele magat a tahat do stran

alexka999
6. jan 2022

Chcela by som reagovať na túto tému keďže sme mali podobný problém, 5 r. dcéra mala výraznú synechiu, riadne zrastenu a vďaka gynekologičke ktorá jej predpísala krém Ovestin 2x denne, už v druhom týždni bolo vidno ako to krásne povoľuje, v treťom týždni už bol otvor a zo dňa na deň lepšie a lepšie no úžasné.kazdy večer kúpeľ a vatovou tycinkou natrieť a oddeľovať takú minútku a super! Malá vysmiata, odporúčam! Žiadne drastické praktiky, chcem povzbudiť všetky mamičky aby nezufali a verili tomu, ja som neverila tomu krému ale prekvapil!

66simonka66
6. jan 2022

Ahoj, chcela som sa opýtať či sa podarilo odlepiť aj malé pysky od veľkých. Naša mala zrastený poštový vchod, to jej pretrhli má ale aj zrastené malé pysky o veľké, lekárka mi povedala že to nevadí, že v puberte vplyvom hormónov sa to upraví ale nechce sa mi tomu veriť. Neviem či to oddeľovať alebo nechať tak, tvrdila mi že to nemám oddeľovať lebo môžem spôsobiť zjazvenie pyskov čo môže v dospelosti spôsobovať problémy, že sa to upraví samo, tak som rozmýšľala že by som to aspoň skúšala niečím potierať. Ozaj neviem či to nechať tak alebo nie, konzultovala som to aj s iným lekárom a ten mi povedal že to treba oddeliť. 😕

cherrystone
6. jan 2022

@66simonka66 nasa mala 3r ma tiez zrastene male pysky s velkymi. otvor je nastastie v pohode buduci piatok s tym akurat ideme na gyndu, tak som zvedava, co povie dr. robim slezovy a repikovy sedaci kupel plus premazavam, ale ziadne zlepsenie.

66simonka66
6. jan 2022

@cherrystone Prosím daj mi potom vedieť čo povie lekárka, lebo ja už naozaj neviem keď jeden lekár povie tak a druhý tak.

klatchka
autor
7. jan 2022

@cherrystone ja "natahujem" aj tie. Ma ich "pri koreni" zrastene k velkym a tym ze to kremujem tak sa jej tam po par dnoch vzdy vytvoria take biele gulicky v ryhe, vytlacim ju masirovanim a miesto nej tam zostane dierka co je vlastne perforacia ktora sa potom natrhne. Lebo teda malej to zarasta priebezne stale. Takze furt sa s tym lopotime ale posvovy vchod uz nasrastie ma

angi07
7. jan 2022

@klatchka prosim ta mohla by si sem hodit link na tu stranku lebo neviem to cez google najst.vdaka

klatchka
autor
8. jan 2022

@angi07 http://www.lad-iva.cz/Masti-z-bylinek/502-Slézo... tuto som kupila. Este mame 2/3 balenia takze netreba rto kupovat na kvanta. Kupila som len z hygienickych dovodov pre kazde dieta jednu. Davali sme to malemu aj na cikulku

ankare
8. jan 2022

@klatchka myslíš,že je to vhodné aj pri prirastenej predložke u chlapcov?

klatchka
autor
8. jan 2022

@ankare nam sa to osvedcilo.tiez sa tam malemu robia tie gulicky a potom sa to tam pretrhne. Kupila som ju aj sestre pre maleho a ta tiez maze kozicku

alexka999
8. jan 2022

Ahoj, ten kremík krásne pooddeloval čo bolo treba, všetky tie zrasty, ono to účinne oddeľuje hlavne tie zrasty, lebo to sa deje tým deťom ktoré majú hormonálny problém, ak som to pochopila správne. A ten krém obsahuje to čo tým deťom chýba a začne sa im to vracať do normálu...

angi07
9. jan 2022

@klatchka vdaka

cherrystone
16. jan 2022

@66simonka66 no nakoniec predsa len mala 1/3 zrast aj pri vchode. ale dr to roziahla prstami, bola to sekunda a boli velmi mile aj so sestrickou, ale tak malu som pripravovala, ze to nebude prechadzka ruzovym sadom. dr dala tyzden natierat framykoinom a potom raz za 3 dni vazelinou premazavat. zrast malych a velkych neriesila, ze to je ok. 🥴 kazdopadne po precitani tejto diskusie na mk, najma po info, ako sa to zvykne stale vracat a aj porade s kamoskami, ktore sa s tym tiez dlhodobo trapia, pokracujem preventivne v sedacich kupeloch slez/repik, a natieram teraz slezovou mastou/vazelinou. konecne vsak ziadne au au, boli. https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/synechia-zrastene-pysky-a-posvovy-vchod-u-dievcatiek-2/?page=25&scrollto=first

ivka.pirulka
10. apr 2022

@klatchka prosim Vas a dá sa tá slezová masť z ladiva.cz objednať aj na slovensko?

klatchka
autor
10. apr 2022

@ivka.pirulka samozrejme

zdenkaaaa
10. apr 2022

@cherrystone prosim ta akou vazelinou natieras?