Synechia - zrastený pošvový vchod

klatchka
10. máj 2021

Zdravim mamicky trapiace sa tymto haklivym problemom u svojich dievcat. Chcela by som sa podelit o vlastnu skusenost a nahnat vietor do pliachiet, ze to ide aj inak nez chirurgicky.
Na zaciatku bolo asi to, ze mala (skoro 3rocna) si jeden den dost skrabala susuru, tak som prikukla, ze co sa deje. Mala ju zaparenu lebo som neodhadla pocasie den predtym a dala som jej este pancuchy. Bol zaciatok marca.
Popri preskumani problemu som zistila, ze ma zlepene male pysky k velkym a neviem ako sa to stalo ale vobec som si nevsimla, ze nema vobec posvovy vchod. (Asi preto, ze mi prisla ako uplna fantasmagoria ho nemat. V zivote som totiz nepocula, ze by sa taketo nieco mohlo udiat. Nikto ma na to nikdy neupozornil.) Neskutocne ma to zlomilo a hladala som ako malej pomoct bez lekarskeho zakroku ci uz ambulantne alebo v anesteze. Zacala som tusim prvy krat v zivote vyhladavat tu na forach a veru nasla som recept na spodob ako masirovat/roztahovat, cim umyvat, v com luhovat....
17.3. som nakupila caje zo slezu nebadaneho - listu. Malu som v tom kupala, potom som prisla na to ze macerat nie je caj 🤦‍♀️, ze ho nemozem vobec varit.
Definitivna bodka bola ked som si zaobstarala krem, normalne ludova tvorba. Vola sa to "slezofka" a kupila som to na jednej ceskej stranke (ladiva). krem som kupovala 8.4. Dnes je 10.5. a mojej malej susurke sa pukol ten zrasteny posvovy vchod. Bez krvi, bezbolestne. Akurat jej bolo divne ze mama place jak najata 🙂
Takze tip odomna. Kazdy den, po kupeli alebo aj nie, treba pekne vyhladkavat/vymasirovavat prstami do stran, smerom von od posvoveho vchodu plus striedat to s pohybom palcov po stranach od zrastenej casti, hore a dolu - protichodne. Ani netreba nejak dramaticky . Takze vela zdaru na duchu klesajucim mamickam, da sa to, ide to aj bez sondy, noza, skalpela 🙂
(Ja len ze nevidim ziadny aktualnejsi prispevok na tuto temu, tak som si dovolila napisat)
Takze vela zdarunstahovat, vobec nie do bolesti dietata.

88kvietocek88
9. feb 2024

@klatchka prosim vas, ako dlho ste nechavali dietatko v kupeli? a priblizne ako dlho ste masirovali a roztahovali tu blanku? dakujem