Talipes equinovarus

evahalaszova
21. mar 2013

ahoj baby mate niektora skusenosti s touto chorobou alebo ste si tym presli?nemam skym pokecat kto si tym presiel,my sme mali po narodeni nozicku vytocenu 90stup.dovnutra.potom nasledovali asi 6krat sadra celkom sa to vyrovnalo ale achylovka sa operovala stale chodime na rehabilitacie uz mi nenaslapuje na hranu nozicky chvalabohu ale stale mu prsteky staca dovnutra takzvana kosakovita noha.teraz nam primar na kramaroch povedal aby sme zvazili dalsiu operaciu zial nevysvetlil co presne by robili na nozke,rozhodnutie je na mne. 😎 😝

zuzana0702
25. sep 2013

Ahoj Evi, az teraz som si precitala tvoj prispevok a mozem Ti aspon porozpravat moju skusenost. Mam 30 rokov a narodila som sa s PEC alebo Talipes na oboch nozickach. Volakedy to liecili trosku inak ako dnes. Mama mi rozpravala, ze ma trakovali ( dnes sadruju) a cvicili somnou vela, nosila som specialne topanky a mozem Ti povedat, ze som zacala chodit ako zdrave dieta od mala, ani si nato ja osobne nespominam, ale mozem Ti povedat, ze chodim normalne, nemam ziadne problemy a lekari hovoria ze sa nozicky daju dat do spravnej polohy a deti nie su uz neskor nijako obmädzovane v normalnom zivote. No a momentalne cakame babätko a zistili mi PEC na pravej nozicke, idem na genet. testy aby vylucili syndrom a ak mi potvrdia ze je to iba vytocene chodidlo tak nas caka tiez to co Vas.. ale pevne verim, ze to vsetko dobre dopadne. Drzim Vam palce, hovoria, ze neskor je fajn ked deti s PEC vela skacu napr. nafukovaci hrad, tranpolina... lebo pri skakani sa snazia nozicky drzat v spravnej polohe 🙂))

martinab92
13. nov 2013

Ahojte, pozyvam Vas na nasu stranku, ktora je venovana postihnutiu PEC a kde v diskusnom fore mozete komunikovat s rodicmi deti postihnutymi diagnozou PEC, pozriet si pribehy deti (liecba v SR, vo Viedni...):
www.peckari.sk
Prosim, nedajte svoje deti v ziadnom pripade operovat. Tato diagnoza je riesitelna bezoperacnym sposobom!
Vase otazky zodpoviem aj na martinab92@gmail.com
Mata

matym
13. jan 2014

Ahoj Evka,
nas malinky ma teraz 15 mes. Rozhodli sme sa pre liecbu v BA, mali sme 9 sadriciek a tiez narezanu achilovku. Cvicime - aj ked je to velmi tazke udrzat takeho drobca a chodime na kontroly. Tiez mal nozicku tak vytocenu ako mas na foto. Ja by som potrebovala poradit ako cvicit, resp. motivovat maleho k cviceniu....

mukiii007
4. mar 2014

@evahalaszova Ahoj, my sme mali tiež TE. Riešili sme to operáciou, minulý týždeň v stredu. Zatiaľ máme sadru na 6 týždňov. Doktor povedal, že je vždy lepšie operovať skôr, kým sú "postihnuté" len šľachy, ako keby sa malo sekať do kostí. Operácia bola podľa pána doktora úspešná, nôžku totálne uvoľnili. Pokiaľ by si mala nejaké otázky, rada Ti odpoviem. 🙂

evahalaszova
autor
4. mar 2014

Maly ste chodidlo,aj skratene lebo maly ma minimalne o dve cisla mensie,teraz ideme 1april na operáciu budu mu to nejako plastikovat len som zvedava ci sa nieco zlepsi aj v tej dlzke,à ci nestuhne zasa achylovka s ktorou sa cvici,no ked bude v sadre 6tyzdnov,neviem 😖 ,nevraveli vam nic k tomu?diki

danka79
4. mar 2014

ahojte, pozvala som vas do skupiny Pes equinovarus-je nas tam uz 65. Najdete tam viac odpovedi na jednom mieste. Pripadne diskusia na www.peckari.sk

evahalaszova
autor
5. mar 2014

@matym ja snim uz nevladzem cvicit tiez je velky uz ma 2.5roka a je to tazke ja som ho nevedela motivovat nicim len hucal stale inak to neslo zial silno si ho prichytit nohou a trapit sa.