Ťažká asfyxia

benshi
24. aug 2016

Ahojte. Sú tu nejake mamičky, ktorých bábätko malo pri pôrode ťažkú asfyxiu, prípadne bolo oživované?Aké s tým máte skúsenosti ? Aké majú z toho Vaše detičky následky?

nini1010
24. aug 2016

V rodine mame nie ozivovaneho ale priduseneho chlapceka.ma od narodenia problem s imunitou a casto chytene priedusky.

charity
24. aug 2016

@benshi Mentalna retardacia a obrna.

maca2014
24. aug 2016

ahoj, naša bola oživovaná, narodená v 34tt, je stále sledovaná, má 20mesiacov a zatiaľ žiadne problémy nemala

monikazs
24. aug 2016

My sme mali tazku asfyxiu. Maly ma teraz 5 rokov, je trochu neposed ale inak normalne zdrave dieta. Velmi som sa bala ake bude mat tazky porod nasledky a vela som googlila, tym som samu seba este viac vystresovala a uzivanie prvehu roku mi uplne uslo.

vladenka86
24. aug 2016

môj synček mal ťažkú asfyxiu, apgar 1-4-5, po narodení bol na riadenej hypotermí v BA, dostal epilepsiu, stalo sa to pár dní po narodení, nasadili mu antiepileptiká, doteraz ich berie, ale záchvat už nemal žiadny, diagnostikovaný sme mali hypertonus na nožičkách a ručičkách, cvičili sme do 1 roka vojtovku, stále sme sledovaný u neurológa kvôli tej epilepsií, bude mať 16 mesiacov, pred mesiacom začal chodiť 🙂, inak zdravučký, imunita na jedničku, ešte sme neboli očkovaný ........ treba len veriť, mozog sa stále vyvíja, tak ak aj bol poškodený, môže sa ešte uzdraviť. môj synček je toho živým dôkazom !

benshi
autor
25. aug 2016

Dakujem za odpovede, vidim, ze nie jedno dietatko sa z toho dostalo, musime verit aj my..🙂