Televízor a zdravie dieťaťa

vendulena
14. aug 2015

Mile mamky, chcela by som vediet vas nazor na skodlivost televizie pre dieta, myslim tym, co je uz privela, ako casto pozerat, ci nepozerat, ako dlho, ako daleko by malo byt dieta od televizora, ked dnes su nadrozmerne velkosti, ci mate skusenosti, ze sa to nejako podpisalo na zdravi dietata. Dakujem

sissy27
14. aug 2015

@vendulena bavíme sa o dvojročnom alebo trinásťročnom dieťati? ale v zásade platí, že nič sa nemá preháňať... tv úplne stačí, ak je zapnutá len na pozeranie konkrétneho programu, nie celý deň ako "podmaz", na to je vhodnejšie rádio... hlavne pri menších deťoch len toľko, koľko sú schopné udržať pozornosť na rozprávku...

sense
14. aug 2015

mmoj nazor je cim menej tym lepsie raz som niekde citala ze pri dvojrocnom dietati je 15min. akurat ...a starsie deti neviem...

vendulena
autor
14. aug 2015

@sissy27 bavime sa o mensich detoch......rok a viac

bonaqa2013
14. aug 2015

teraz cez prázdniny je to u nás hrôza. deti by pozerali všetko . jedná sa najma o 7 roč. dcéru, ktorá je schopná sa pozerať aj na kývajúce sa hovn. v prielube.... 😀 😀 😀 😀

iwesska
14. aug 2015

Mozno budem za staromodnu, ale rocne dieta nema co sediet pred televizorom a pozerat rozpravky. Max. tak 10 min. a dost. Mozog deti do 3r. nevie spracuvat tie rychle obrazy a pre ne je to len kopa farieb a zvukov, to ich zaujme, nie obsah - s vynimkou nejakej Fiha Tralala, ktora aj spieva 🙂. Potom sa ludia cuduju, ze deti su ako besne, vsak sa ani nedivim, ked maju v hlave chaos z telky 😀 Ked mal moj syn 3r. a uraz hlavy, tak v sprave z vysetrenia mame zaver, ze nesmie pozerat TV, lebo to drazdi mozog. Takze nieco na tom bude a kto sa na tom dobre bavi, ze je to somarina tak nech 😀 Starsi ma 4,5r. a ten si uz pozrie tak max. hodinu nejaku 1 rozpravku, aj to nie denne, mozno tak 2x do tyzdna. Chodime radsej von, tvorime spolu, alebo ho necham, nech zapne fantaziu a zahra sa s vlacikmi, autickami...Kym sama telku nezapnem, ani ho nenapadne, ze by ju chcel pozerat. A mladsia ma 16mes. a ta aj ked je nahodou telka zapnuta a je tam aj rozpravka, zaujima ju vsetko mozne v byte, len nie ta rozpravka 😀

ninah1486
3. nov 2021

nase pri nej moc nesedia, snazime sa ich zabavit inak, venovat sa im, pri telke sa stretneme jeidne ked mame filmovy vecer

beahavala
6. nov 2021

podla mna sa neda povedat ze by to bolo vyslovene nezdrave, ale zase sediet za nim cely den nie je moc ideal