Teplota 38°C u 9 mesačného syna bez ďalších príznakov

evitka83
6. dec 2020

Ahojte, prosim Vas mate skusenost, ze dieta malo teplotu 37,8-38 bez dalsich priznakov? Syn ma 9 mesiacov, dnes som mu namerala taku teplotu, lebo bol umrncany. Ma to 2 dni bez akychkolvek dalsich priznakov. Ziadne priznaky respiracneho ochorenia, na zuby to tiez nevyzera. Ani ma zapal mocovych ciest. Ani na traviacepeoblemy. Nic ine ma nenapada. Nema ani ziaden kozny vysev. Apetit ma. Alurat je spavejsi a castejsie sa budi s mrncanim. Paralen ani nurofen na teplotu nejak vyrazne nezabral. Zajtra sa chystame k lekarke, ale fakt netusim, ze co by to mohlo byt. Mam starsiu dceru, ale takyto pripad som u nej nikdy neriesila 🤷🏻‍♀️

simsalabim
6. dec 2020

@evitka83 ja sa len podelim so svojou skusenostou. Moja starsia zasadne mavala teplotu bez inych priznakov, aj vysoku, alebo kasel a soplisko bez teploty. Tie teploty vzdy po 3 dnoch presli. Lekarka hovorila, ze viroza....

dzulli1980
6. dec 2020

Aj moja tak mávala ... tri dni teploty aj okolo 39 st., nič iné, zuby už mala všetky ... po troch dňoch akoby uťal ... môže byť nejaká ľahšia viróza a telo bojuje, vytvára protilátky.

hennyinnsbruck
6. dec 2020

Moja mala zo 2 x takto vírus. 3 dni teploty - aj 40 tky a potom nič...
Ked mu inak "nič" neni kľudne by som počkala 3 dni aspoň 😊

amelie2017
6. dec 2020

A ako si vylucila zapal mocovych ciest? Lebo moja mala prave v 9 mesiacoch a okrem horucky sme nic ine nespozorovali. Zistili az odberom moca v nemocnici.

3petka
6. dec 2020

@evitka83 Môj 4 roky mal teraz v marci tak. Ale mal až 39 a ani tabletky nezaberali. Zabrali na pól hodinu a už znova teplota stúpala... takze sme riešili kúpele... na pohotovosti nič nezistili všetko v norme. Trpel takto týždeň a ja s ním... Tiež pekne papal ale bol úplne zničený... žiadne iné príznaky.. mal to tak prvý krát ...

zabina27
6. dec 2020

Naša mala v tom veku zápal obličiek, tiež nič iné, len horúčky

nikpa
6. dec 2020

@evitka83 6.choroba to môže byt, na 3.-4.den.sleduj červený drobny výsyp. A ako vies, ze nema zápal moč.mechúra?

andreatytler
6. dec 2020

@evitka83 Podla mna to mozu byt zuby. Nas mal 38 teploty 2 dni ale len na par hodin v noci. Cez den nic a tiez nemal ziadne ine priznaky a o tyzden mu vysiel zub.
Ak nie je teplota viac ako 38 stupnov, nedala by som lieky na znizenie teploty. Ak ma vyrus, teplota ho zabije velmi ucinne. Tym ze mu teplotu znizujes liekmi ho oberas o velmi ucinnu zbran proti vyrusom. Az ked to bude nad 38, treba nasadit lieky.
A co usko? Nechyta si ho?

domininka
6. dec 2020

Za posledne 2 mesiace sme to mali 2krat
- prvykrat to bola siesta choroba (aj ked sme v kontakte s detmi neboli viac ako 3 tyzdne...)
- druhykrat sa na 2hy den vecer objavila v ustach afta, a bola z toho aftozna stomatitida

evitka83
autor
6. dec 2020

@nikpa 6 ta choroba to nebude, to uz poznam od starsej dcery. Nema ani naznak vysypu, zacina to na bruchu. Pri zapale mocovych ciest je v moci bielkovina a to viem otestovat aj doma. Ma to negativne

evitka83
autor
6. dec 2020

@andreatytler usi si nechyta.

nikpa
6. dec 2020

@evitka83 tak potom teda k lekarke. Snáď to bude len volaka viróza.

katie253
7. dec 2020

@evitka83 pri 6.tej chorobe sú teploty 3 dní A až potom je výsyp, píšete, že teploty má len dva dni.