Teploty u 5-ročnej trvajú už 8 dní

17. dec 2022

Od minulého piatka začala mať dcérka teploty.. najprv to začalo postupne raz za 24 hodín jej vyskočila nad 38,5, potom po 12 h. V utorok to bolo už každých 6 hodín, do toho kašeľ, začal aj sopel. Dr.som volala, vravela, že chrípka, že vydržať, ak do piatka neprejde máme s ňou prísť, no lenže s manželom nás to chytilo v stredu, na striedačku sme si znižovali vysoké teploty. Proste chrípka.. nevládali sme ísť do obchodu, už tobôž nie k dr. Vo štvrtok sme jej znižovali teplotu každé 4 hodiny. Dnes jej vybehne po 6 hodinách.. je to už 8 deň. Vypotila sa, CRP test negatívny. To nemá konca. Nieco také sme nezažili ani pri covide u nej. Kašeľ občasný aj sopel ako my všetci. Keď nemá teplotu, papa, pije, hra sa. No bojím sa. V piatok som sa dr.nedovolala. Pri chrípke koľko môžu trvať teploty? Nám s mužom prešli teploty po 3 dňoch..

elfi1
17. dec 2022

tento rok takto maju mnohe deti - dlhotrvajuce teploty. ale pokial sa potrebujes uistit, ze sa u nej nic nezhorsilo, tak treba ist na pohotovost.

autor
17. dec 2022

@elfi1 no ak mám byť úprimná vyzerá rovnako ako v utorok, keď má teplotu tak leží 2 hodiny, vystupi teplota, Paralen, vypoti sa, ma kludovy režim, potom vyzerá ako by jej nič nebolo okrem potahovania nosa a toho kašľu, pohrá sa, kreslí si, vedie s nami nekonečné rozhovory.. len tie dlhotrvajúce teploty ma znepokojuju.

scorpionflower1
17. dec 2022

Presne toto sme zažili pri covide pred mesiacom - 10 dní teplota, sopel, kasel, zapchaty nos. Teplota vyskocila raz za 8-12 hodin, ked teplotu nemala tvarila sa, ze jej nic nie je. Robili sme domaci CRP test - negativny. Teraz pisala jedna doktorka na fb, ze toto, co opisujes je typicky priebeh tohtorocnej chripky. Ja som malu nedala po tom covide do skôlky a asi ju nedam ani v januari (pracujem na HO), kym ju proti chripke nezaockuju. Lebo keby dostala chripku, tak uz ju to polozi po tom covide. Navyse, este stale ma problem s dychanim cez nos v noci - asi ma zvacsenu nosnu mandlu po covide ☹ Ked mala ten covid mi tiez stale pediatricka do telefonu hovorila, ze musime len vydrzat, ze nemam byt v strese, kym nema problemy s dychanim alebo tak, ze tie teploty ustupia. Mala pravdu - na 10. den presli, ale uz sme boli na nervy. A este covid je stale u nas ako mor, nechcela ju vysetrit osobne (teda, nehrnula sa do toho) tak som rozmyslala, ze ked jej to neprejde, na 11. den idem na infekcne.

autor
17. dec 2022

@scorpionflower1 môžem ťa poprosiť o screenshot tej dr.z fb? (nemám fb)
Inak dik za info a popis.

zuzu1304
17. dec 2022

Ahoj, moja ma 6 a tiež si tým prave prechádza. 7 dni v kuse 40tky teploty do toho sopel a záchvaty suchého kasla. Boli sme aj u dr. Robila jej crp a mala zvýšené tak dostala antibiotika a dnes konecne vyšla po vyše tyzdni z postele ale teda slabá je strasne ale našťastie teploty uz nie sú. Tiež sme sa o ňu bali ked to trvalo tak dlho.

kluska
17. dec 2022

to mozu byt neziaduce ucinky covidovych opatreni, nosenie masiek, izolacia, sterilizovanie ruk, to vsetko prispelok tomu, ze deti sa nedostali dost do kontaktu s chorobami minule 2 roky a teraz bum. Inak by som odporucila neznizovat teplotu liekmi, ale nechat nech sa imunita posilni a sama si tym prejde prirodzene. Pri teplotach 38.5 myslim. Lebo ked je teplota, jej telo bojuje, ked jej das paralen, ten boj sa prerisu a tak choroba trva dlhsie. Prajem rychle uzdravenie.

autor
17. dec 2022

Ďakujem za skúsenosti.

autor
17. dec 2022

@kluska keď sme ju nechali "bojovať" lebo aj to nás napadlo, vyletela teplota na 40 v priebehu pol hodiny od 38,5, potom sme ochladzovali.. nechcem riskovať kŕče a opäť ju tomu vystavovať.

terry658
17. dec 2022

My máme to isté. Po 8smom dni sa teplota začala znižovať. Sopel a kašeľ ostal. Chytili sme to všetci okrem manžela.

patulka1992
17. dec 2022

Presne toto iste teraz unas starsi od pondelka 38.5 a vyssie dostal antb nic nezabralo dneska uz konecne teplota klesa 🙏 my s muzom od utorka tiez sme ledva žili ale nam to trvalo 2dni iba mladsi to iste od stredy uz som na prasky sople im tecu z nosa iba taka cista voda a kasel strasny. Dr nam povedala ze treba znizovat teplotu a proste len pockat lebo je zas nejaky vyrus a nezaberaju ani antb. Drzim palce nech Vas to rychlo prejde 🙏🙏

jasminkaj
17. dec 2022

3-ročný syn 9 dní horúčky (dokonca na 40 C). Tiež chrípka. Crp 13, moč hraničný. Dr povedala, že takýto ťažký a dlhý priebeh chrípky u detí ako je teraz, ešte nezažila.. daň za covid (?) Chvalabohu od včera konečne po 9 dňoch bez teploty 🙏 Ale teda neprajem nikomu... každú noc 40,2-40,3 a po podaní čípku a 3 hodinách spánku kleslo len na 39,9.. každú noc zábaly, sprcha, príšerný týždeň za nami 😔 Držím palce

patulka1992
17. dec 2022

@jasminkaj prense viem cim ste si presli mali sme to iste do vcerajsej noci nieco strasne uz sme si nevedeli dat rady nezelam toto nikomu co sa deje nechapem. Ale ako vravite to je to izolovanie ruska a vsetko okolo a decka nemali ako nachytat imunitu

darinka395
17. dec 2022

Mali detičky aj bolesti bruška pri chrípke?

lindusss2016
17. dec 2022

Ja som s malym akurat v nrmocke kvoli tomu, robili mu vsetky mozne vysetrenia a jr to chripka... Len preckat, vela tekutin a vitaminy

zuzu1304
17. dec 2022

@darinka395 moja nie

lindusss2016
17. dec 2022
autor
17. dec 2022

@darinka395 sťažuje sa, že ju boli keď jej nastupuje teplota, potom už nie

@lindusss2016 kvôli čomu az v nemocke? Zhoršil sa priebeh?

lindusss2016
17. dec 2022

Nie, len mal dlho horucku a velku unavu, nedavno sme prekonali kovid, dr nas sem poslala kvoli vysetreniam, lebo sa bala, ze to moze byt nieco ine, ona uz dalsie vysetrenia robit nemohla

lindusss2016
17. dec 2022

@scorpionflower1 a my sme toto presne schytali. V novembri covid a teraz chripka. Ale covid proti tomuto bolo med lizat 🤷

monucha
17. dec 2022

@darinka395 moji áno ale iba mierne

scorpionflower1
17. dec 2022

Neviem to nájsť, prepáč, ale aj moja doktorka mi hovorila, že chrípka sa tento rok správa úplne inak, trvá to dlhšie a je to komplikovanejšie.

scorpionflower1
17. dec 2022

@lindusss2016 ach...my sme sa s muzom este minuly tyzden rozpravali, ze pojde v januari do skolky, ale asi nepojde, aby sa toto nestalo, lebo neviem, ci by sme to len-tak rozchodili. Na jesen bola stale chora, tak toto by nam este chybalo do zbierky... u malej bol covid tazky a dlho trvajuci hlavne.

petrapod
17. dec 2022

Aj u nás už 5 deň horúčky . Stále znižujeme raz po 4 hod. Potom 6 hod. Niekedy to vydrží aj pol dňa. Stále dokola . Samé sirupy:( hrozne! Držte sa.

kluska
17. dec 2022

a ked vystupila na 40, tak nesla dole ked ste ochladzovali? bola vyzlecena?

loren1108
18. dec 2022

@darinka395 moja dcéra najskôr, bolesť bruška, 7 x zvracala, potom na druhý deň sopeľ, kasel, 6 deň teploty že 39st, ale crp mala 41, mame zinat a stopy krvi v moci

kluska
18. dec 2022

pre porovnanie- zijeme v irsku, moje deti nenosili masky a chodili do skoly minuly rok cely rok, bola otvorena, sterilizovali si ruky malo a v ramci moznosti sme sa stretavali a ziadne choroby nemaju, v novebri bol starsi syn chory, ale mal iba sople 2 tyzdne, ziadne horucky a teraz su zdravi

darinka395
18. dec 2022

@loren1108 moja tiež z nedele na pondelok vracala asi 5-6x potom horúčka kašeľ sople na druhý deň myslela som si že viróza v utorok stredu okolo 40st horúčka už sme s ňou šli k dr zbežne ju pozrela tak jej dala antb.este aj včera teplotovala celý čas sa sťažuje na bruško a nechce mi ani nič jesť... A začali už obaja mladší a aj ja... S tým že synček sa ešte aj na uško sťažuje...strašne kašľu taký suchý dusivy kašeľ 😑 všetci majú antb už nech im to prejde

autor
18. dec 2022

Dnes sa zobudila, celý deň bez teploty, včera večer jej vystúpila teplota okolo desiatej, odvtedy nič, išla spať teraz, už celé poobede nezaskaslala. Takže ju to prešlo konečne. Zato menšia 1,5r.zacala mať dusivý suchý kašeľ..🤦
Všetkým prajem skoré uzdravenie.
@kluska ochladzovali áno, klesla málinko, bola vyzlecena, vieš no nedá sa to porovnávať keď si v inej krajine, jasné. Ani ja som nezažila takú chorobu ako teraz v priebehu týždňa pomaly od detstva. Toto bola pre mňa ťažšia skúsenosť ako covid. A to som vyviazla z toho pomerne rýchlejšie ako všetci členovia rodiny.

bazarik84
18. dec 2022

Moja dvojročná mala presne 8 dní teploty. Este tu poslednu noc mala 39 a potom uz nic. Uplne zvlastny priebeh to malo cele.

loren1108
18. dec 2022

@darinka395 veru ani nehovorte, dnes som musela už do dcéry (7r) nanutit polievku, vôbec nič neje od utorku...teraz večer zase 39 teplota, som zúfalá už...snáď už budú deti zdravé