Tiky a zášklby svalov

monicacha
17. sep 2013

Má niekto skúsenosť s tikmi či zasklbmi svalov u detí .. ? dcérka má tiky na tvári..sklbe plieckom , kriví pusinku , má zasklby svalov na tvaricke ..
má niekto podobne skúsenosti ? zacalo jej to asi odvtedy čo sme sa odsťahovali z jedného mesta do druhého...

hanny1
23. feb 2017

@andrea1009 ahoj, tak to si ma potešila, že v 12tich to prestalo, už len dva roky 🙂 Moja bez tých kvapiek nemôže vôbec byť, keď sme vysadili, tak také tiky, že 2týždne nemohla chodiť ani do školy ☹ Ale berie len 5kvapiek ráno a večer, tak sa ukľudňujem aspoň tým, že malá dávka. Jasné, že najradšej by som ich vysadila... no ale zatiaľ sa nedá. Okrem toho magnézium občas, alebo esprico, ale pri tých žiadne účinky nevidno, ale zas neublížia. Koníčky, záujmy aj u nás, snažíme sa pozitívne si vyplniť čas, také veci, čo má rada, robíme čo vieme. Ako dlho ste bez tikov? Normálne nadobro skončili?

andrea1009
27. feb 2017

@hanny1 Ahoj. Ak môžem ešte poradiť, tak mi keď sa začnú objavovať tyky máme kvapky CEDOF zo zdravej výživy(ak máte takú predajňu u Vás) A je to výťažok z byliniek a veľmi pomáha. Skus sa na to spýtať. A samozrejme magnezium občas pri tom. Ahoj.

samulko1
27. feb 2017

@andrea1009 mozem sa spytat..tieto kvapky mozu aj deti?

hanny1
28. feb 2017

Ahojte žienky, tak pozerám tie kvapky Cedof, tým že sú na báze homeo, tak veľa nejakého účinku v nich nebude, ale zas uškodiť by nemali vôbec, čiže za pokus to stojí, som tak sama pre seba zhodnotila. Doma mám tinktúru rhodioly, to je rozchodnica ružová a jej účinky sú tiež fajn pre naše detičky, ale aj pre nás.

andrea1009
28. feb 2017

Nie,nejde o homeopatiká,tie by som v živote dieťaťu vedome nedala. Je to len bylinný macerát.

samulko1
28. feb 2017

Ja som tiez pozerala a je tam 40% alkoholu tak neviem ci su vhodne pre deti..

samulko1
28. feb 2017

@hanny1 prosim ta ta rozchodnica je dobra na tiky?

hanny1
1. mar 2017

@andrea1009 ahoj, tie výťažky z bylín do tinktúry sú homeopaticky spracované, preto si myslím, že účinok je taký placebo ..... ale to je iba môj názor. Ako som písala, určite neuškodia a ak pomáhajú, tak prečo nie 🙂 Ja tiež skúšam kadečo, hovorím si, zúfalá situácia si vyžaduje zúfalé riešenia 🙂 Tu je link, kde som to čítala: https://www.bioterra.sk/tinktury-z-bylin/

hanny1
1. mar 2017

@samulko1 tak toho alkoholu sa ja neobávam, kvapky dávaš po 1-5kvapiek, v takom množstve to nemôže uškodiť, toľko alkoholu nájdeš aj v čokoládkach pre deti a to nehovorím o sirupoch proti kašľu. Tá rozchodnica je dobrá proti stresu, depresii, na centrálny nervoný systém, zlepšuje sústredenie a pamäť, na imunitu.... nepíšu priamo na tiky, no ale moje dieťa má tiky zo stresu, máva depku atď. Niekomu môže zabrať magnézium, niekomu čaj z medovky či ľubovníka, ja som skúšala a hľadala niečo ďalšie, lebo tie prvé nezabrali. Už aj kvapky z konope sme pozháňali, sú pod názvom CBD olej. Tak je to taký systém, že skúšame.... hádam niečo zaberie. Všetkým silno držím palce, nech sa z toho detičky vyliečia a majú pokoj.

samulko1
1. mar 2017

@hanny1 dakujem za odpoved vyskusam tu rozchodnicu..moj syn ma tiez tiky zo stresu on vsetko strasne preziva..ja toez vsetkym drzim palce a nech si nase deti spokojne🙂

samulko1
17. apr 2017

@hanny1
Ahoj..píšem po dlhej dobe...ako sa máte? Zmenilo sa u Vás niečo? Syn mal tak cca 2 mesiace relatívny pokoj a zase sa mu tiky vrátili🙁 ideme znova vyskúšať reishi kúru..

hanny1
17. apr 2017

@samulko1 ahojte, u nás nastalo zhoršenie cca pred mesiacom, ak o bola dcéra prechladená, tak sa zhoršili tiky, mala kašel, doktorka povedala že psychosomatický, nič sme neriešili a samo to odoznelo.... u nás vraj aj pozitívny stres môže zhoršiť tiky. Momentálne je v poriadku. Je to taký chaos, človek nikdy nevie, čo bude zajtra.... držím palce všetkým detičkám a mamičkám! Nech sa čo najmenej trápime!

hanny1
27. apr 2017

Ahojte mamičky, nikto nič nepíše, tak verím, že sú vaše detičky na tom dobre. My sme boli včera u psychologičky, taká zlatá a chápavá a hádam aj dobrá odborníčka. Vysvetlila mi, že u mojej dcérky sú tiky hlavne z úzkosti. Prebytok emócii, ktoré nevie spracovať, vysporiadať sa s nimi, tak telíčko to takto dáva najavo, všetok ten jej strach a úzkosť ide do tikov ☹ Na druhej strane nám to dáva nádej, že keď sa naučí spracuvávať a ovládať svoju úzkosť, tak by tiky mali ustúpiť. Držím všetkým palce!

samulko1
27. apr 2017

@hanny1 Ahoj no my máme podobnú situáciu tiež psychologička toto povedala že je to emočné a že keď sa to naučí spracovať tak to bude fajn..ja teda pevne dúfam že to tak je aj keď miestami ma chytá zúfalstvo..nerozumiem ale jednej veci prečo sa mu to po cca 2 mesiacoch kľudu vrátilo😐

hanny1
28. apr 2017

@samulko1 Ahoj samulko, tak asi máme lepšie a horšie obdobia, my a aj deti. U nás je to tiež ako na hojdačke, raz takmer nič a potom je to dosť výrazné ☹

samulko1
28. apr 2017

@hanny1 Presne tak..len je to zlé lebo keď mu to prejde tak vidím na ňom aký je šťastný a keď sa mu to vráti tak sa hneď uzatvára do seba..a menia sa mu aj tiky nie len sila🙁

hanny1
2. máj 2017

@samulko1 aj u nás sa tiky menia, aj ich intenzita. Áno máš pravdu, deti to ubíja, je to niečo, čo si nevedia vysvetliť ani ovládať. Taká bezmocnosť. O chvilku nás čakajú záverečné písomky, testy v škole, uvidíme ako to bude. Ale musíme myslieť pozitívne, že teda tá CNS dozrieva a bude to lepšie. Držím silno palčeky všetkým!

samulko1
2. máj 2017

@hanny1 ja som synovi dala precitat co piseme aby vedel ze v tom nieje sam a myslim ze pomohlo..snazime sa neriesit aj ked je to velmi tazke no a teda nam nic ine neostava ako verit...tiez vsetkym zelam aby boli v pohode..😊

hanny1
26. sep 2017

Ahojte mamičky, ako sa majú vaše dietky po prázdninách, v škole? U nás mierne zhoršenie, ale som rada aj za to, že je to len mierne.

lukyna78
26. sep 2017

@hanny1 ahoj,po prázdninách my máme zlepšenie, prešli sme na druhý stupeň,tiky úplne zmizli,klop,klop, veľmi sa z toho teším😃

hanny1
28. sep 2017

@lukyna78 ahoj,jeeeej to sa vám ako podarilo, teším sa s vami. Daj návod. Aj my sme prešli na druhý stupeň, tak máme asi rovesníkov 🙂

lukyna78
28. sep 2017

@hanny1 Ahooooooj🙂 No nasadila som mu magnézium, každý deň mu dávam dve a pol tabletky...Možnou príčinou bolo aj niečo, čo sa udialo na tréningu ( futbal ) od istého času tam nechce chodiť, čiže s futbalom úplne skončil, popri tom ho veľmi baví...Čiže v kombinácii vysadenia futbalu a magnézia tiky úplne vymizli, držím Ti palce, aby aj Vám...

hanny1
28. sep 2017

@lukyna78 Musím aj ja nasadiť každý deň pravidelne magnezko, alebo esprico, občas na to zabúdam. A pýtala si sa ho, čo bolo na tom futbale? Do iného klubu by sa nedalo? Bola by škoda, ak ho to tak baví. Ďakujem, aj my vám držíme palce!

lukyna78
29. sep 2017

@hanny1 Ďakujeme🙂 No ešte je u nás jeden klub, ale tam nechce ísť. Nechce prezradiť, čo sa tam udialo☹. Tajnostkár jeden🙂...Teraz si kopká s manželom na záhrade🙂 🙂 Pravidelnosť v užívaní magnézia je dôležitá, aby to malo účinok, tak držím palce a nasaď mu ho, vyskúšaj, alebo esprico-to nepoznám ja ale..Cmuuk🙂

hanny1
30. sep 2017

@lukyna78 ďakujeme, už som nasadila pravidelne, mám to na linke, aby som nezabudla. Záhradku závidím, to je super, že sa môže takto vonku vyvenčiť 😀 Ináč ja mám dievča 🙂

lukyna78
1. okt 2017

No super,keď budeš mať ťa očiach magnézium,tak ťa trkne,že mu to máš dať,aj ja to tak mám v kuchyni na linke😉..Ja mám tie ešte aj dievča,celé leto,jar a jeseň sú vonku na záhrade😃😃..Na vzduchu,je to paráda,keď je pekné počasie,držím vám palce

samulko1
19. okt 2017

Ahojte..u nas cele prazdniny az do polky septembra ziadne tiky..a to sme sa stahovali a menili skolu..teraz zacina mat vela ucenia tak trocha sa objavili zase ale je pravda ze sme vysadili vsetky tabletky..musim zase magnezko nasadit..ale tak sme sa vytesovali aspon tie dva mesiace ze nic nebolo😊

hanny1
25. okt 2017

@samulko1 Ahoj, u nás boli tiky cez prázdniny a to sme si užívali, bez učenia, dovolenka atď. Začali sme dávať poctivo každý deň magnezko, alebo esprico a 3omega a sme bez tikov. Pritom kopec učenia, písomky, skúšanie. U nás vôbec netuším, čo je spúšťač 🙂

samulko1
28. okt 2017

@hanny1 Ahoj no je to zaujimave s tymi nasimi detmi. Samko ma teraz velmi mierne tiky a az tak na vecer ked uz je unaveny. A nechce vobec nic brat povedal ze ma vsetkych liekov dost. Prosim ta co je to esprico?

lucinka37
1. nov 2017

Ahojte. Baby tuez mame pravdepodobne podobny problem :( syn ma 4 roky... cca 2 tyzdne ma taky tyk akoby si napravoval chrbatik... ked som sa ho spytala ze ci ho boli takmer vzdy povedal ze nie, iba obcas ze ano trosku... no cez vikend mi zacal k tomu aj pridavat hlavu ze ju da tak doboku a od vcera k tomu pridal este vykruteny vyraz tvare, najhorsie je ze to robi az velmi casto snad kazde 3 minuty co som ho dnes pozorovala... nechspem z coho :( ked som to tu tak citala, neviem o nijakej pricine co by to mohlo spustit :( chcem ist s nim k lekarke, len sa bojim ze ma odbije ze to nic nie je... ale mne sa to nepaci... kam sa s nim mam pytat k akemu odbornikovi?